تاریخ انتشار
چهارشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۱۴
کد مطلب : ۴۰۶۲۷۰

واکنش «محسن هاشمی» به مراسم حاشیه‌ساز 9 دی گچساران

۱
۰
واکنش «محسن هاشمی» به مراسم حاشیه‌ساز 9 دی گچساران
کبنا ؛روزنامه جام جم در دومین سالگرد درگذشت آیت الله هاشمی رفسنجانی گفتگویی با پسر بزرگ او انجام داده که بخش‌هایی از آن را در ادامه می‌خوانید:
دو سال از درگذشت آیت‌ا... هاشمی می‌گذرد. فقدان ایشان بعنوان یك شخصیت تاثیرگذار و بانفوذ در فضای سیاسی - اجتماعی کاملاً مشهود بوده است. این خلأ برای خانواده و مشخصاً شما چگونه بوده است؟
 بعد از رحلت ابوی اتفاقاتی افتاد كه به من این احساس را می‌دهد كه گویی پدرم بر اوضاع و احوالمان حاضر و ناظر است. تحولات در حوزه‌های مختلف به‌قدری سریع اتفاق می‌افتد‌- به‌خصوص اتفاقات ویژه- كه آدم احساس می‌كند ایشان هنوز در قید حیات هستند و اثرگذاری دارند. لذا اگر ایشان از در وارد شوند، دیگر نمی‌پرسم: كجا بودید؟ چون احساس می‌كنم هستند و فقط یك سلام و علیك عادی می‌كنیم و مثل دوران سابق صحبت می‌كنیم و اصلاً به ایشان نمی‌گوییم كه نبودید. انگاری كه سفری رفته و برگشته‌اند. من فكر می‌كنم ابوی اصلاً نرفته كه بخواهد برگردد.
پس سازندگان مستند اهاشمی زنده است، پر بیراه نگفته‌اند؟
خیلی‌ها هم هنوز رفتن ایشان را باور ندارند. مثلاً همین افرادی كه فیلم هاشمی زنده است را ساخته‌اند، یا آن‌ها كه در گچساران شعار مرگ بر هاشمی دادند. بعضی اتفاقات حاكیست كه انگار ایشان هنوز زنده است!
شما رفتار مردم، نظام و جریانات سیاسی در ماجرای رحلت ایشان را چگونه ارزیابی می‌كنید؟
وقتی رحلت ابوی اتفاق افتاد، مردم انتظار چنین حادثه‌ای را نداشتند و ناگهان دچار شوك عجیبی شدند. حتی كسانی كه جلوی بیمارستان جمع شده بودند، باور نمی‌كردند. اتفاقاتی هم كه بعد از رحلت افتاد و روشی كه نظام در برابر آن برگزید، بسیار هوشمندانه بود و به عنوان یك شخصیت برجسته نظام و در چارچوب حاكمیت، با ایشان برخورد شد و همه اقداماتی كه باید در تجلیل از یكی از سران و شخصیت‌های بالای كشور شكل می‌گرفت، درباره ایشان انجام شد كه واقعاً جای تشكر هم دارد مخصوصاً از رهبر معظم انقلاب. تشییع ایشان هم واقعاً باوركردنی نبود و مردم انصافاً حق ایشان را ادا كردند و این مسأله باعث آبروی جمهوری اسلامی و خانواده ایشان شد.

رحلت ایشان در صحنه‌های سیاسی هم منشاء اثر شد...
بله. تأثیراتی كه بعد از رحلت ایشان چه در امر انتخابات ریاست جمهوری و چه حتی در شورای شهر گذاشت، بسیار مشهود است و رأیی كه مردم به من دادند، به اعتبار ایشان بود و رأی خود من نبود. عزتی بود كه مردم برای ایشان قائل بودند و آن رأی، رأی عزتمندانه آیت‌ا... هاشمی بعد از رحلتشان فرض می‌شود و نه رأی بنده، كه البته در تهران ركوردی تاریخی بود.
برچسب ها :
نام شما

آدرس ايميل شما

Iran, Islamic Republic of
هاشمی زنده است چون نهضت وانقلاب اسلامی زنده است هاشمی زنده است چون دشمنانش .ایست که جز ناجوانمردی و هیچ چیزی همراه خود ندارند دشمنان هاشمی کوردلانی هستند که کینه اسلام وانقلاب را به دل دارند هاشمی زنده است چون اسلام ناب محمدی زنده است نام هاشمی با نام خمینی کبیر وانقلاب اسلامی تا دامن قیامت بر تارک تاریخ خوبان دنیا میدرخشد سلام ودرود خدا به روح ملکوتی خمینی کبیر وهاشمی بزرگ در مسلخ عشق جز نکورا نکشند روبه صفتان زشت خورا نکشند
گزارشی از ویدئوی جنجالی برخورد مامور پلیس با یک دختر ارشاد گشت؟!

گزارشی از ویدئوی جنجالی برخورد مامور پلیس با یک دختر ارشاد گشت؟!

چون تا آدم نداند که قضیه چگونه بوده اظهار نظر کردن برایم مشکل است. شما ببینید چند روز ...
بزرگان جهانگیری را برگرداندند

بزرگان جهانگیری را برگرداندند

هر چند روزنامه آرمان به این مهم پرداخته بود و در گزارش«جهانگیری برود می‌ماند» نشان داده ...
سرزنش ترامپ توسط رسانه‌های معتبر آمریکایی و اروپایی

سرزنش ترامپ توسط رسانه‌های معتبر آمریکایی و اروپایی

ایران در اوضاع اقتصادی بدی قرار دارد. تحریم‌ها تاثیر بسزایی بر آن‌ها داشته است. ما تحریم‌های ...