تاریخ انتشار
شنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۵۳
کد مطلب : ۴۰۵۱۷۸
ایلامی خبر داد

راه‌اندازی اتوبوس سلامت در کهگیلویه و بویراحمد

۰
کبنا ؛رئیس دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد از تدوین سند اجتماعی شدن سلامت استان خبر داد و گفت: پیگیر راه اندازی اتوبوس سلامت برای کنترل سلامت در شهرهای یاسوج، دهدشت و گچساران هستیم.
اورنگ ایلامی اظهار داشت: اجتماعی کردن سلامت یک استراتژی برای تحقق شعار همگانی سلامت بوده و بدون شک پوشش همگانی و دسترسی تمام مردم به خدمات سلامت تنها بر عهده وزارت بهداشت نیست.
وی از راه اندازی مجمع خانه مشارکت مردم در سلامت در تمامی شهرستان‌ها خبر داد و افزود: راه اندازی کانون‌های سلامت محلات در شهرستان‌ها و روستاها، استفاده سازمان‌های مردم نهاد مرتبط با سلامت برای تامین سلامت مردم استان از جمله جراحان و متخصصان موسسه مرهم در گچساران و موسسه محکم در یاسوج از جمله اقدامات انجام شده در راستای اجتماعی کردن سلامت است.
ایلامی با اشاره به هماهنگی‌های انجام شده با مجمع خیرین سلامت برای ساخت مراکز درمانی و موسسه نور برای درمان بیماران سرطانی، ادامه داد: سند اجتماعی شدن سلامت دانشگاه علوم پزشکی یاسوج با هدف بررسی عوامل اجتماعی موثر بر سلامت تدوین شده و باید مورد تایید نهایی وزارت بهداشت قرار بگیرد.
وی با اشاره به استفاده از تیم دندانپزشکی سیار برای درمان در روستاهای استان، بیان کرد: هدفمندتر شدن و تقویت شورای سلامت و امنیت غذایی در استان و تمام شهرستان‌ها در این راستان اجرایی شده است.
ایلامی خاطرنشان کرد: ساخت مراکز درمانی و بهداشتی در استان با جذب خیرین سلامت از جمله مرکز بهداشتی منصور خانی کاکان،  بوستان باشت و همراه سرای بیمارستان امام سجاد(ع) و تدارک ساخت کلینیک تخصصی بیماران خاص شهید بهشتی در یاسوج نیز برای اجتماعی کردن سلامت بوده است.
وی تصریح کرد: پیگیری برای برگزاری مجمع استانی اجتماعی شدن سلامت، همایش خیرین سلامت ملی در تهران با همکاری شهرداری تهران در دی یا بهمن ماه امسال، ساخت سرای سازمان‌های مردم نهاد و خرید اتوبوس سلامت محلات برای بویراحمد گچساران و کهگیلویه از برنامه‌های در دستور کار است.
ایلامی با اشاره به اینکه مقدمات لازم از طریق استانداری و مدیریت بحران برای خرید این اتوبوس‌ها انجام شده است، گفت: اتوبوس سلامت محلات به تمامی امکانات، پزشک و ماما مجهز بوده و در محلات به مردم خدمات لازم از جمله درمان و انجام تست‌های مختلف را انجام می‌دهند.
وی ابراز کرد: تقویت آموزش سلامت در راستای خودمراقبتی، خانواده مراقبتی و تامین سلامت کارکنان و جامعه و همچنین نظام‌مند و نهادینه کردن مددکاری اجتماعی از برنامه‌های پیش بینی شده برای آینده است.
نام شما

آدرس ايميل شما

نه به فسق مباهات می‌کنم و نه زهد می‌فروشم / علت اصلی اين فضاسازی‌ها نمايان شد

نه به فسق مباهات می‌کنم و نه زهد می‌فروشم / علت اصلی اين فضاسازی‌ها نمايان شد

وضع مادی ویژه‌ای هم ندارم ولی به فرموده حافظ «نه به فسق مباهات می‌کنم و نه زهد می‌فروشم»....
بالاخره «رامبد جوان» به شایعه طلاقش از «نگار جواهریان» پاسخ داد (+عکس)

بالاخره «رامبد جوان» به شایعه طلاقش از «نگار جواهریان» پاسخ داد (+عکس)

رامبد جوان با انتشار کامنتی زیر تصویری که به تازگی از خود و نگار جواهریان منتشر کرده ...
میوه ای خوشمزه برای درمان استرس و بیماری قلبی

میوه ای خوشمزه برای درمان استرس و بیماری قلبی

یک کارشناس گیاهان دارویی گفت: مصرف روزانه یک فنجان چای زالزالک بدن را در برابر تنش‌های ...