تاریخ انتشار
جمعه ۱۶ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۲۵
کد مطلب : ۴۰۵۱۵۳
در خطبه‌های نماز جمعه گچساران مطرح شد

خداوندا به مدیران در خواب، بیداری عنایت کن

۱
۰
خداوندا به مدیران در خواب، بیداری عنایت کن
کبنا ؛امام جمعه موقت گچساران گفت: نان گران می شود و هزینه‌های بهداشت و درمان هم گران می شود و از آن طرف هم تشویق می کنند دختران و پسران را به خانه بخت بفرستید در حالی که قدرت خرید حتی یک حلقه ساده را ندارند، خدا را قسم می دهیم که به این مسئولین بیداری عنایت کند.
به گزارش کبنا، حجت‌الاسلام علیرضا صفایی امام جمعه موقت گچساران در خطبه‌های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته ضمن دعوت نمازگزاران به رعایت تقوای الهی با اشاره به 16 آذرماه روز دانشجو گفت: دانشگاه و دانشجو قلب تپنده هر کشوری است و علم، دانش و اخلاق می تواند از دانشگاه به جامعه تسری پیدا کند.
وی افزود: رشد هر جامعه از نظر علم و فناوری وابسته به پیشرفت دانشگاه و دانشجو است، مسئله علم و دانش بسیار با ارزش است؛ در دوران رژیم پهلوی در چنین روزی عده‌ای از دانشجویان عدالتخواه و استکبارستیز در مقابل ظلم و ستم ایستادند و به شهادت رسیدند.
امام جمعه موقت گچساران اظهار کرد: "نیکسون" معاون رئیس جمهور آمریکا بعد از داستان کودتای 28 مرداد به ایران آمد تا زمینه را مجدد برای مقاصد خودشان فراهم کنند اما دانشجویانی همچون شریعت، قندچی و بزرگ نیا به پا خواستند و مقاومت را شروع و در مقابل آمریکا قد علم کردند و به مقام والای شهادت نائل آمدند.
صفایی افزود: روز دانشجو نمادی برای مبارزه در مقابل استکبار و نیز درس بزرگی برای دانشگاه و دانشجویان ما خواهد بود، دانشجویان باید این عدالت خواهی و استکبار ستیزی را سرلوحه کارشان قرار دهند و دانشگاه و دانشجو باید بیدار باشند و دولت هم باید زمینه را برای  رشد و پیشرفت علمی چنین دانشجویانی فراهم کنند.
وی در ادامه با اشاره به معرفی رژیم عراق به عنوان متجاوز از سوی سازمان ملل در سال 1370 گفت: رژیم بعث عراق 8 سال جنگ را بر این ملت تحمیل کردند و جمهوری اسلامی از آن روزی که شکل گرفت تا به امروز دست تجاوز به سوی هیچ کشوری بلند نکرده است.
خطیب جمعه گچساران تصریح کرد: آن روزی که انقلاب اسلامی به پیروزی رسید دشمنان انقلاب هم برای از بین بردن آن تلاش ها و نقشه ها کشیدند، اما همچنان ناکام ماندند و آرزوهایشان را به گور بردند؛ امروز جمهوری اسلامی 40 سال با افتخار مقاومت کرده است و در تمام عالم با عزت می‌درخشد.
صفایی در ادامه گفت: این 8 سال جنگ تحمیلی با آن همه رشادت ها و جانفشانی ها به پایان رسید و هنوز عده‌ای از این عزیزان در خانه‌ها و بیمارستان‌ها با آن همه آثار جنگ مخرب، می سوزند و می‌سازند درحالی که به فرموده حضرت امام راحل جنگ یک نعمت بود که از برکات این جنگ امروز نظام اسلامی به پیشرفت‌های بزرگی در عرصه‌های مختلف رسیده است.
وی تصریح کرد: انقلاب همچنان به پشتوانه این ملت به پیش می رود و باید به روح و روان همه شهیدان انقلاب اسلامی و روح بزرگ حضرت امام راحل  درود، سلام و صلوات فرستاد، باید تلاش کرد و به خانواده های شهداء، جانبازان و ایثارگران رسیدگی کرد و به طور شایسته در سرلوحه کار خدمتگذاران به نظام اسلامی قرار بگیرد.
امام جمعه موقت گچساران در ادامه با اشاره به روز جهانی حقوق بشر گفت: همه باید حقوق بشر را گرامی بدارند و اما انسان هایی که در یمن کشته می شوند آیا بشر نیستند؟! اگر در نقطه ای از اروپا یک یهودی و یا یک مسیحی کشته شود همه پیام تسلیت می دهند و ابراز نگرانی می کنند؛ اما چند سالی است که مردم مظلوم یمن مظلومانه به خاک و خون کشیده می شوند اما انگار خبری در دنیا نیست.
صفایی تصریح کرد: مدعیانی که امروز سردمدار دفاع از حقوق بشر هستند آیا نمی‌بینند که در یمن چه خبر است؟، ائتلاف آمریکایی، اسرائیلی و سعودی در راس همه این جنایت ها قرار دارند که ان شاءالله آنروز خواهد رسید که آه و ناله مظلوم کار خودش را خواهد کرد و ریشه ظالم را از بیخ و بن خواهد کند.
وی در ادامه با اشاره به سالروز شهادت آیت‌الله دستغیب شیرازی توسط منافقین در سال 60 گفت: همان مدعیانی که مدافع حقوق بشر هستند به این عارف و شخصیت برجسته اخلاق هم رحم نکردند و امروز هم این کوردلان منافق در چابهار و دست به حملات تروریستی می‌زنند و منافقانه عده ای را به شهادت می رسانند.
امام جمعه موقت گچساران گفت: اسکتبار جهانی توان مقابله با این انقلاب بزرگ را ندارد، لذا از پشت به این انقلاب ضربه می زنند و آنهم در مکان های مختلف که دعا  می‌کنیم خداوند ریشه این دشمنان انقلاب و اسلام را از بیخ و بن برکند.
وی در ادامه با اشاره به اجلاسیه سراسری نماز که در سمنان برگزار شد،گفت: مقام معظم رهبری بیانیه ای به این اجلاسیه فرستادند که در بخشی  فرمودند آموزش و پرورش می‌تواند در این عرصه از اثرگذارترین ها باشد و مدارس را مزین به نماز خوانی نوجوانان کنید و این برترین تضمین برای سلامتی جامعه آینده است.
صفایی در ادامه گفت: مسئله دیگر رسیدگی به مشکلات مردم است و متاسفانه هر چه جلوتر می رویم مردم منتظرند که اقدامی شود، کاری صورت گیرد و جلوی مشکلات و گرانی‌ها گرفته شود اما باز هر روز شاهد این همه مشکلات هستیم.
وی افزود: می شنویم که مردم باید خودشان را برای کارت سوخت آماده کنند که اگر بنا شود که سوخت باز هم گران شود دوباره همه چیز گران خواهد شد، اینقدر فشار به گرده ملت نیاورید، چقدر ملت تحمل داشته باشد ، تحمل هم حدی دارد و واقعا جای نگرانی است.
صفایی افزود: نان گران می شود و هزینه‌های بهداشت و درمان هم گران می شود و از آن طرف هم تشویق می کنند دختران و پسران را به خانه بخت بفرستید در حالی که قدرت خرید حتی یک حلقه ساده را ندارند، خدا را قسم می دهیم که به این مسئولین بیداری عنایت کند و کسانی که به این ملت خیانت می کنند اگر قابل هدایت هستند که هدایت شوند و ....
نام شما

آدرس ايميل شما

Iran, Islamic Republic of
خدیا اول خود شماها ؛ وبعد بزرگترازشمار را ازخواب بیدارکند
راز 3 دختر کنجکاو در کلبه وحشت انزلی

راز 3 دختر کنجکاو در کلبه وحشت انزلی

حرف هایی که درباره این کلبه وحشت گفته می شود بسیار دور از ذهن است اما طبق نظر بسیاری ...
فقدان نگاه ملی در صداوسیما

فقدان نگاه ملی در صداوسیما

هر فرد یا نهادی در این شرایط اگر مردم را تحریک کند و به اختلافات فرق و مذاهب اسلامی دامن ...
مستقل به میدان می‌آییم

مستقل به میدان می‌آییم

اگر برای همه 12 کرسی وارد بحث شویم و ائتلاف کنیم درست است ولی وقتی یک یا سه کرسی را کنار ...