تاریخ انتشار
سه شنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۵۱
کد مطلب : ۴۰۵۱۰۰
با حضور رئیس فدراسیون شطرنج:

محرابی سی‌سخت بعد از حواشی رئیس هیات شطرنج استان کهگیلویه و بویراحمد شد

۱
۰
محرابی سی‌سخت بعد از حواشی رئیس هیات شطرنج استان کهگیلویه و بویراحمد شد
کبنا ؛جعفر محرابی سی‌سخت رئیس هیات شطرنج استان کهگیلویه و بویراحمد شد.
 قبل از ظهر امروز (سه شنبه 13 آذرماه) انتخابات هیات شطرنج استان کهگیلویه و بویراحمد با حضور پهلوان‌زاده رئیس فدراسیون شطرنح در محل اداره‌کل ورزش و جوانان استان کهگیلویه و بویراحمد برگزار شد.
در این نشست که حواشی نیز داشت سرانجام با رد مواردی که توسط علی جعفری‌اصل به عنوان یکی از دو کاندیدای این انتخابات مطرح شده بود، انتخابات با حضور 17 نفر واجد شرایط رأی برگزار شد که در نهایت جعفر محرابی سی‌سخت با اخذ 12 رأی به عنوان رئیس این هیات برای مدت چهار سال انتخاب شد.
در این رأی‌گیری علی جعفری‌اصل 4 رأی کسب کرد و یک رأی هم ممتنع بود.

رتبه 25 ایران در شطرنج جهان
در این نشست مهرداد پهلوان‌زده رئیس فدراسیون شطرنج با اشاره به روند رو به رشد شطرنج کشور در سال‌های اخیر اظهار کرد: اقبال عمومی خوبی در خانواده‌ها برای فراگیری شطرنج وجود دارد.
وی گفت: رشد سریع و امیدوار کننده شطرنج در کشور به طور دائم در حال افزایش است و در حال حاضر تعداد 30 هزار نفر شطرنج‌باز کشور نامشان در فدراسیون بین‌المللی شطرنج ثبت است.
رئیس فدراسیون شطرنج ادامه داد: در حال برگزاری مسابقات شطرنج در جای جای کشور هستیم و برای مثال در استان فارس و در لیگ شطرنج این استان تعداد 66 تیم در سال گذشته حضور داشتند و در یک استان مانند فارس 500 شطرنج‌باز در آخر هفته در مسابقات حضور پیدا می‌کنند.
وی به جهش بسیار خوب شطرنج ایران طی چند سال اخیر اشاره کرد و گفت: از رتبه 50 جهان در سال 2015 به رتبه 25 رسیدیم و اکنون بازیکنان شاخص و جوانی مانند مقصودلو داریم در حالی که احسان قائم‌مقامی سال‌های سال حرف اول را در کشور می‌زد و هیچ گونه جابجایی صورت نمی‌گرفت.
این مسوول با بیان این که در رده بانوان هم چهره‌های جدیدی در شطرنج کشور در حال درخشش هستند از موقعیت بسیار خوب شطرنج ایران در بین فدراسیون‌های سایر کشورها یاد کرد و گفت: تعداد مربیان و داوران ما نیز دو برابر شده و کرسی‌های خوبی در کمیته‌های مختلف فدراسیون جهانی کسب کرده‌ایم.
وی با یادی از جعفر کامبوزیا رئیس گذشته فدراسیون شطرنج و خدمات وی گفت: به همت کامبوزیا در همه استان‌های کشور خانه شطرنج راه‌اندازی شد و این موجب رونق رشته شطرنج در کشور شده است.
نام شما

آدرس ايميل شما

امیر .ط
Germany
سلام
ضمن عرض تبریک خدمت جناب دکتر محرابی عزیز و آرزوی موفقیت های بیشتر.
امارات برای خروج آبرومندانه از یمن دست به دامان ایران شد

امارات برای خروج آبرومندانه از یمن دست به دامان ایران شد

این طرح در حالی در مجلس سنا و حال در مجلس نمایندگان آمریکا به تصویب رسیده است که سه ماه ...
دولت از صداو سيماي گاندو، شكايت كرد

دولت از صداو سيماي گاندو، شكايت كرد

رئیس دفتر رئیس‌جمهور دو قطبی کردن جامعه را کاری اشتباه خواند و تاکید کرد: رهبر انقلاب ...
جلادهای هشتگ ساز

جلادهای هشتگ ساز

آن چه شب گذشته سیمای جمهوری اسلامی نشان داد تنها بخش کوچکی بود از مدارک جدید دستگاه های ...