تاریخ انتشار
سه شنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۳۸
کد مطلب : ۴۰۵۰۹۴
مدیرکل تأمین اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد مطرح کرد

۲۹ مورد حوادث ناشی از کار در کهگیلویه و بویراحمد

۰
۲۹ مورد حوادث ناشی از کار در کهگیلویه و بویراحمد
کبنا ؛عباس نورمحمدی شمار حوادث ناشی از کار در شش ماهه سال ۹۶ را ۷۱ مورد بیان کرد.
 وی افزود: از مجموع ۲۹ مورد حادثه ناشی از کار در شش ماهه نخست امسال، ۲۸ مورد مربوط به کارگران مرد و یک مورد مربوط به کارگران زن بوده است. هم چنین ۲۳ نفر از حادثه دیدگان متأهل و ۶ نفر نیز مجرد بوده‌اند و بیشترین حادثه نیز برای سنین ۳۰ تا ۳۴ سال رخ داده است.
 مدیرکل تأمین اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: ۷۱ حادثه ناشی از کار رخ داده در شش ماهه نخست سال ۹۶ نیز همگی مربوط به کارگران مرد بوده است که ۱۳۹ نفر از آنان متأهل و ۶۶ نفر مجرد بوده‌اند و گروه سنی ۳۰ تا ۳۴ سال بیشترین سهم را در این آمار دارد. هم چنین بیشترین عضو حادثه دیده مربوط به دست و پا بوده است.
 وی بی احتیاطی کارگران را اصلی‌ترین عامل حوادث ناشی از کار بیان کرد و گفت: بیشترین حوادث برای کارگران در ساعات بعدازظهر روی داده و سقوط و لغزیدن نیز بالاترین سهم را در نوع این حوادث داشته است.
 نورمحمدی تعداد کل حوادث ناشی از کار در سال ۹۶ را ۱۶۵ مورد اعلام کرد و گفت: در مجموع ۹ هزار و ۷۳ روز استراحت پزشکی سرپایی و ۱۳۳ روز استراحت پزشکی همراه با بستری برای حادثه دیدگان تأیید شده و حدود سه میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال به عنوان غرامت دستمزد ایام بیماری در سال ۹۶ به آنان پرداخت شده است. در شش ماهه نخست سال ۹۷ نیز ۱۹۳۰ روز استراحت پزشکی سرپایی و ۲۲ روز استراحت همراه با بستری برای حادثه دیدگان تأیید شده است.
 وی رعایت اصول ایمنی و مقررات حفاظت فنی را در کاهش حوادث ناشی از کار در محیط‌های کارگری مؤثر دانست و افزود: نظارت‌ها و بازرسی‌های صورت گرفته از طرف بازرسان سازمان تأمین اجتماعی و تعاون، کار و رفاه اجتماعی به منظور رعایت اصول ایمنی در کارگاه‌ها باعث شده است تا کارفرمایان تمهیدات بهتر و بیشتری را برای پیشگیری از حوادث در کارگاه‌های خود اتخاذ کنند.
نام شما

آدرس ايميل شما

نه به فسق مباهات می‌کنم و نه زهد می‌فروشم / علت اصلی اين فضاسازی‌ها نمايان شد

نه به فسق مباهات می‌کنم و نه زهد می‌فروشم / علت اصلی اين فضاسازی‌ها نمايان شد

وضع مادی ویژه‌ای هم ندارم ولی به فرموده حافظ «نه به فسق مباهات می‌کنم و نه زهد می‌فروشم»....
بالاخره «رامبد جوان» به شایعه طلاقش از «نگار جواهریان» پاسخ داد (+عکس)

بالاخره «رامبد جوان» به شایعه طلاقش از «نگار جواهریان» پاسخ داد (+عکس)

رامبد جوان با انتشار کامنتی زیر تصویری که به تازگی از خود و نگار جواهریان منتشر کرده ...
میوه ای خوشمزه برای درمان استرس و بیماری قلبی

میوه ای خوشمزه برای درمان استرس و بیماری قلبی

یک کارشناس گیاهان دارویی گفت: مصرف روزانه یک فنجان چای زالزالک بدن را در برابر تنش‌های ...