تاریخ انتشار
سه شنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۳۸
کد مطلب : ۴۰۵۰۹۴
مدیرکل تأمین اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد مطرح کرد

۲۹ مورد حوادث ناشی از کار در کهگیلویه و بویراحمد

۰
۲۹ مورد حوادث ناشی از کار در کهگیلویه و بویراحمد
کبنا ؛عباس نورمحمدی شمار حوادث ناشی از کار در شش ماهه سال ۹۶ را ۷۱ مورد بیان کرد.
 وی افزود: از مجموع ۲۹ مورد حادثه ناشی از کار در شش ماهه نخست امسال، ۲۸ مورد مربوط به کارگران مرد و یک مورد مربوط به کارگران زن بوده است. هم چنین ۲۳ نفر از حادثه دیدگان متأهل و ۶ نفر نیز مجرد بوده‌اند و بیشترین حادثه نیز برای سنین ۳۰ تا ۳۴ سال رخ داده است.
 مدیرکل تأمین اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: ۷۱ حادثه ناشی از کار رخ داده در شش ماهه نخست سال ۹۶ نیز همگی مربوط به کارگران مرد بوده است که ۱۳۹ نفر از آنان متأهل و ۶۶ نفر مجرد بوده‌اند و گروه سنی ۳۰ تا ۳۴ سال بیشترین سهم را در این آمار دارد. هم چنین بیشترین عضو حادثه دیده مربوط به دست و پا بوده است.
 وی بی احتیاطی کارگران را اصلی‌ترین عامل حوادث ناشی از کار بیان کرد و گفت: بیشترین حوادث برای کارگران در ساعات بعدازظهر روی داده و سقوط و لغزیدن نیز بالاترین سهم را در نوع این حوادث داشته است.
 نورمحمدی تعداد کل حوادث ناشی از کار در سال ۹۶ را ۱۶۵ مورد اعلام کرد و گفت: در مجموع ۹ هزار و ۷۳ روز استراحت پزشکی سرپایی و ۱۳۳ روز استراحت پزشکی همراه با بستری برای حادثه دیدگان تأیید شده و حدود سه میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال به عنوان غرامت دستمزد ایام بیماری در سال ۹۶ به آنان پرداخت شده است. در شش ماهه نخست سال ۹۷ نیز ۱۹۳۰ روز استراحت پزشکی سرپایی و ۲۲ روز استراحت همراه با بستری برای حادثه دیدگان تأیید شده است.
 وی رعایت اصول ایمنی و مقررات حفاظت فنی را در کاهش حوادث ناشی از کار در محیط‌های کارگری مؤثر دانست و افزود: نظارت‌ها و بازرسی‌های صورت گرفته از طرف بازرسان سازمان تأمین اجتماعی و تعاون، کار و رفاه اجتماعی به منظور رعایت اصول ایمنی در کارگاه‌ها باعث شده است تا کارفرمایان تمهیدات بهتر و بیشتری را برای پیشگیری از حوادث در کارگاه‌های خود اتخاذ کنند.
نام شما

آدرس ايميل شما

راز 3 دختر کنجکاو در کلبه وحشت انزلی

راز 3 دختر کنجکاو در کلبه وحشت انزلی

حرف هایی که درباره این کلبه وحشت گفته می شود بسیار دور از ذهن است اما طبق نظر بسیاری ...
فقدان نگاه ملی در صداوسیما

فقدان نگاه ملی در صداوسیما

هر فرد یا نهادی در این شرایط اگر مردم را تحریک کند و به اختلافات فرق و مذاهب اسلامی دامن ...
مستقل به میدان می‌آییم

مستقل به میدان می‌آییم

اگر برای همه 12 کرسی وارد بحث شویم و ائتلاف کنیم درست است ولی وقتی یک یا سه کرسی را کنار ...