تاریخ انتشار
شنبه ۳ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۴۸
کد مطلب : ۴۰۴۷۹۰

سخت گیری بانک‌ها بر عوام و خوش رقصی برای خواص

۱
سخت گیری بانک‌ها بر عوام و خوش رقصی برای خواص
کبنا ؛شرایط اقتصادی امروز جامعه چنان بر مردم فشار می آرود که اگر گذری کوتاه به وضعیت درآمدی و اقتصادی مردم بیاندازیم به خوبی شاهد این فشار ها خواهیم بود. امروزه کمتر کسی را می توانید در شرایط کنونی جامعه یافت که به بانک ها بدهکار نباشید چرا که فشار های اقتصادی چنان برگرده مردم سنگین شده است که دست به دامن بانک ها می شوند و از طرف دیگر جانشان به لبشان می رسد تا یک وام چند میلیونی بگیرند. برای گرفتن یک وام سه تا پنج میلیونی در بانک های کهگیلویه وبویراحمد چنان عرصه را بر وام گیرنده و ضامن تنگ می کنند که گویی تمام بدهکاری و طلبکاری عالم را این وام گیرنده چند میلیونی باید بپردازد. در کنار این نوع نگاه تسهیلات میلیاردی و جدیداً چنده میلیاردی به راحتی آب خوردن در اختیار کسانی می گیرند که با این تسهیلات به جای تولید و اشتغال در حال افزایش سرمایه خود هستند.
این همه سخت گیری بانک ها برای عوام و خوش رقصی برای خواص در استان کوچکی همانند کهگیلویه و بویراحمد با شهرستان های محرومی که باتنها چند میلیارد اعتبارات بانکی می توان آنان را از این همه محرومیت و حرکت در مسیر اشتغال نجات دارد جای تاسف دارد. ضعف نظارت دستگاه های اجرایی استان چنان هویدا است که چند روزی است رئیس کل دادگستری استان در اقدامی انقلابی و شایسته شخصاً به این موضوع ورود پیدا کرده است و مطالبات چندین ساله اقشار مستضعف جامعه را از بانک های استان مطالبه کرده است.
به راستی این بانک ها که هرگاه به آنان مراجعه می کردیم از کمبود اعتبارات می گفتند چگونه بیش از 200میلیارد تومان تسهیلات به برخی از اشخاص حقیقی و حقوقی تحت عنوان کارآفرین ارائه می کردند. نبود تسهیلات در بانک ها برای پرداخت تسهیلات مسکن به کسانی که جانشان به دلیل سکونت در بافت های فرسوده به مخاطره افتاده است آیا ظلم به این اقشار نیست. چرا چندان مسئولان و ناظران استانی این مسائل را پایش و رصد نکرده اند؟ به هرحال بدون شک مردم این استان اقدام قاطعانه رئیس کل دادگستری استان را در راستای استیفای حقوق مردم از بانک را ستوده و از این اقدام قاطع نیز در سطوح مختلف تا رسیدن به نتایج مطلوب مردم حمایت ویژه خواهند کرد. امیدواریم بانک ها نیز با ارائه خدمات مناسب به عوام جامعه به دنبال جلب اعتماد واقعی مردم باشند نه عده ای از خواص که این گونه امروز با اعتماد چندین ساله آنان بازی کنند./ شعار سال
نام شما

آدرس ايميل شما

جدیدترین قیمت خودرو‌های داخلی در بازار +جدول

جدیدترین قیمت خودرو‌های داخلی در بازار +جدول

معاملات بازار خودرو امروز با افزایش نرخ محصولات ایران خودرو و ثبات قیمت در برخی محصولات ...
تصاویر | اولین روز جشنواره جهانی فیلم فجر

تصاویر | اولین روز جشنواره جهانی فیلم فجر

اولین روز سی‌وهفتمین جشنواره جهانی فیلم فجر روز پنجشنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۸ با حضور سینماگران ...
راه‌های درمان کمردرد

راه‌های درمان کمردرد

اگر می‌خواهید کمردرد خود را درمان کنید باید در ابتدا دلیل ایجاد کننده این نوع درد را ...