کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

مدیر دفتر مدیریت مصرف آبفای استان عنوان کرد

راه‌های جلوگیری از یخ‌زدگی کنتور و تاسیسات آبی در فصل سرما

1 آذر 1397 ساعت 8:43

وی استفاده از پشم شیشه، گونی، پوشال برای عایق بندی تاسیسات آبی و کنتورهای واقع شده در فضای باز را از بهترین روش‌های محافظت از تاسیسات آبی دانست و گفت: شهروندان برای جلوگیری از یخ زدگی لوله‌های آب سعی کنند در مواقعی که منازل مسکونی آنها خالی است نسبت به قطع آب اقدام کنند.به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان کهگیلویه  و بویراحمد سلمان جمالفرد در جمع خبرنگاران با اشاره به آغاز فصل سرما و کاهش دمای هوا اظهار کرد: یکی از  مشکلاتی که در فصول سرد سال بوجود می‌آید،  یخ‌زدگی کنتورهای و  لوله آب است.
مدیر دفتر مدیریت مصرف و کاهش آب بدون درآمد شرکت آب و فاضاب استان کهگیلویه و بویراحمد افزود: این موضوع باعث اخلال در روند تامین آب شهرونان خواهد شد به همین جهت  باید نسبت به عایق‌بندی کنتورهای آب، لوله و تاسیسات آبی که در فضای باز قرار دارد اقدام شود.
وی استفاده از پشم شیشه، گونی، پوشال برای عایق بندی  تاسیسات آبی و کنتورهای  واقع شده در فضای باز را از بهترین روش‌های محافظت از تاسیسات آبی دانست و گفت: شهروندان برای جلوگیری از یخ زدگی لوله‌های آب سعی کنند در مواقعی که منازل مسکونی آنها خالی است نسبت به قطع آب اقدام کنند.
 
جمالفرد از  شهروندان خواست تا در مواقع یخ زدگی کنتور آب از هرگونه  اقدام غیر اصولی اجتناب کنند.
وی یادآرو شد: ریختن آب جوش روی کنتور  و لوله های  یخ زده و نیز  روشن کردن آتش در کنار این تاسیسات کاملا غیر اصولی است و موجب ترکیدگی لوله‌ها و بروز مشکلات مضاعف خواهد شد.
وی یادآور شد:  شهروندان در صورت بروز يخ‌زدگي، با ريختن آب ولرم به منظور باز شدن ملايم جريان آب اقدام نمايند.
 


کد مطلب: 404723

آدرس مطلب :
http://www.kebnanews.ir/news/404723/راه-های-جلوگیری-یخ-زدگی-کنتور-تاسیسات-آبی-فصل-سرما

کبنانیوز
  http://www.kebnanews.ir