تاریخ انتشار
سه شنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۴۱
کد مطلب : ۴۰۴۶۷۳
سخنگوی وزارت بهداشت:

دولت کاری کند

۰
دولت کاری کند
کبنا ؛سخنگوی وزارت بهداشت گفت: به نمایندگی از وزارت بهداشت به صراحت هشدار می‌دهم که با افزایش قیمت شدید اخیر شیر و لبنیات و با توجه به کاهش قدرت خرید مردم، سرانه مصرف شیر و لبنیات در معرض کاهش قابل توجه است.
 ایرج حریرچی دیروز در نشست هفتگی با خبرنگاران افزود: کنترل قیمت و اختصاص منابع هدفمند برای تامین شیر و لبنیات مورد نیاز مردم و اقدامات حمایتی نظیر توزیع شیر در مدارس یا بسته های غذایی حمایتی غنی از شیر و لبنیات برای فقرا و اقشار آسیب پذیر از ضروریات این مقطع زمانی است.
فرسودگی 45 درصد تخت‌های بیمارستانی
وی درباره مقاومت بیمارستان‌ها در مقابل زلزله و فرسودگی آن‌ها گفت: با اجرای برنامه جایگزینی بیمارستان‌های فرسوده طی ۱۰ سال گذشته، میزان درصد فرسودگی تخت‌های کل کشور  از ۷۳ درصد به ۴۵ درصد و تخت‌های استان تهران از ۸۷ درصد به ۶۶ درصد تقلیل یافته است که هنوز رقم بسیار قابل توجه و نگران کننده‌ای است. البته در صورت جایگزینی بیمارستان‌های در دست اجرا و طبق برنامه تا سال ۱۳۹۹، امیدواریم میزان درصد فرسودگی تخت‌های کل کشور و استان تهران به ترتیب به  ۳۰   و ۳۸ درصد کاهش یابند. سخنگوی وزارت بهداشت درباره وضعیت بازار دارویی کشور خاطرنشان کرد: در آبان‌ماه میزان کمبود اقلام دارویی در کشور زیر ۳۰ درصد بود که کمتر از یک درصد بازار موجود را شامل می‌شود.
  پرونده الکترونیک سلامت برای   ۷۲ میلیون ایرانی
سخنگوی وزارت بهداشت از مردم دعوت کرد تا با مراجعه به مراکز بهداشتی و درمانی دولتی پرونده الکترونیک سلامت تشکیل دهند. حریرچی گفت: هم اکنون اطلاعات اولیه بیش از ۷۲ میلیون نفر را در پرونده الکترونیک سلامت وارد کرده‌ایم و بیش از ۵۲ میلیون نفر حداقل یک خدمت در قالب پرونده الکترونیک دریافت کرده‌اند. حریرچی درباره وضعیت شیوع حصبه نیز گفت: حصبه بیشتر از طریق آب و غذای آلوده منتقل می‌شود و علایم آن شامل اسهال، سردرد و... است.
این بیماری در دنیا حدود ١۶میلیون تا ٣٢ میلیون نفر  مبتلا دارد و سالانه حدود ۵٠٠ تا ۶٠٠ هزار نفر به آن مبتلا می‌شوند. علت اصلی آن، آلودگی آب‌های سطحی به مدفوع است و از طریق غذای غیربهداشتی و سبزیجات آلوده نیز منتقل می‌شود. مگس نیز از عوامل منتقل کننده این بیماری است.    
برچسب ها :
نام شما

آدرس ايميل شما

داماد روحانی معاون وزیر شد

داماد روحانی معاون وزیر شد

«کامبیز مهدی‌زاده» که سال گذشته داماد رئیس‌جمهوری شد، به عنوان معاون وزیر صنعت و رییس ...
ملاقات رییس جمهور سابق آمریکا با فرازمینی ها

ملاقات رییس جمهور سابق آمریکا با فرازمینی ها

رویارویی نزدیک با موجودات فرازمینی، همچون بروخورد از نوع نزدیک، امری غیر قابل برای عامه ...
قتل پسر 14 ساله در جشن عروسی +عکس

قتل پسر 14 ساله در جشن عروسی +عکس

پسر نوجوان در مراسم جشن عروسی هدف گلوله مرگبار قرار گرفت.