کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

فرمانده سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد در جمع خبرنگاران مطرح کرد

برنامه‌های هفته بسیج در کهگیلویه و بویراحمد تشریح شد / اعتقاد فرمانده سپاه نسبت به مردم استان

28 آبان 1397 ساعت 15:24

فرمانده سپاه فتح برنامه‌های هفته بسیج امسال را در استان کهگیلویه و بویراحمد تشریح کرد.


حمید خرمدل در ادامه به تشریح برنامه‌های این هفته در استان پرداخت و گفت: هر ساله برنامه‌های هفته بسیج را از 29 آبان تا 5 آذر در سراسر کشور و در استان‌ها و به تبع در استان کهگیلویه و بویراحمد داریم.
این فرمانده تصریح کرد: رویکرد ما در برنامه‌های امسال هفته بسیج کیفی محوری است و تا آن جا که توانسته‌ایم سعی ما در اجرای برنامه‌ها با محوریت مردم بوده است.
وی گفت: روزشمار برنامه‌ها این گونه ست که روز اول با نام فرهنگ و مسجد محوری در روز نخستین یعنی 29 آبان خواهد بود.
فرمانده سپاه فتح استان ادامه داد: روز دوم هفته بسیج با نام اقتصاد مقاومتی خدمت‌رسانی و سازندگی است و روز سوم بسیج و اقتدار دفاعی و امنیتی است.
خرمدل افزود: روز چهارم هفته بسیج له نام بسیح و علم و فناوری نام‌گذاری شده و روز پنجم بسیج و جهاد اکبر و استکبارستیزی نام گرفته است.
وی گفت: روز ششم با نام بسیج و جهاد کبیر و استکبارستیزی و روز آخر به نام بسیج و چهل سال افتخار نام‌گذاری شده که در این روزها برنامه‌های متنوعی برگزار می‌شود.
این مسؤول در ادامه به سایر برنامه‌ها اشاره کرد و گفت: دید و بازدید با پیشکسوتان عرصه جهاد و مقاومت، دیدار مردمی فرماندهان در مساجد  و افتتاح بیش از 15 پروژه عمرانی مختلف از جمله دیگر برنامه‌های هفته بسیج است.
فرمانده سپاه فتح افزود: اعزام کاروان راهیان نور و جلسات روشنگری و بصیرت‌افزایی و دیدار با خانواده شهدا و غبارروبی مزار شهدا و همچنین سخنرانی فرماندهان سپاه در پیش از خطبه‌های نماز جمعه را خواهیم داشت.
وی اعزام تیم‌های پزشکی به مناطق محروم و برگزاری جشن ولادت نبی اکرم را در سراسر استان از سایر برنامه‌ها دانست و افزود: در نهایت برنامه آخر ما تجمع بزرگ شکوه مقاومت و پایداری بسیجیان است که در مرکز استان و در مصلای امام خمینی برگزار می‌شود.

کهگیلویه و بویراحمدی‌ها 100 درصد بسیجی‌اند
حمید خرمدل در ادامه اظهار کرد: امام راحل با دوراندیشی نهادهایی مانند سپاه و جهاد و کمیته امداد و در نهایت بسیج مستضعفین را راه‌اندازی کردند که بسیج درخشان‌ترین میراث امام راحل به شمار می‌رود.
فرمانده سپاه فتح استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: برای صدور انقلاب نیاز به چنین نهادی همانند بسیج داشتیم چرا که با تفکر بسیجی می‌توان انقلاب را به همه دنیا صادر کرد و امروز شاهدیم که این تفکر و گفتمان در دنیا طنین‌انداز شده است.
وی با بیان اینکه ندای انقلاب را در اقصی نقاط جهان می‌شنویم افزود: دشمن وقتی دید که اسلام در قلب اروپا نفوذ کرده جنگ نرمی را در اروپا و جنگ سختی را در قالب جنایت‌های داعش و گروهک‌های تروریستی در غرب آسیا راه‌اندازی کرد به این ترتیب که با جنگ نرم در اروپا به آن‌ها بقبولاند مسلمانان خونخوار و جنایتکار هستند در حالی که داعش و تروریست‌ها دست پرورده خود آن‌ها هستند و ربطی به اسلام و مسلمانان ندارد.
این فرمانده ارشد نظامی به فراگیر شدن تفکر بسیجی در بسیاری از بلاد اسلامی اشاره کرد و گفت: الحشد الشعبی در عراق و این روزها در یمن و در سوریه با الگو گرفتن از چنین تفکری مقاومت و دفاع صورت می‌کنند.
وی تحقیر آمریکا را حاصل تفکر بسیجی دانست و گفت: امام راحل به دنبال بسیج جهانی بودند تا همه بلاد اسلامی با تفکر بسیجی بتوانند مقابل ظلم و ستم و استبداد و استکبار قد علم کنند.
خرمدل به فراگیر بودن تفکر بسیجی در استان کهگیلویه و بویراحمد اشاره کرد و گفت: هر چند ممکن است که 40 درصد از مردم استان عضو اقشار مختلف بسیج باشند اما معتقدیم که مردم استان کهگیلویه و بویراحمد با تفکر بسیجی زندگی می‌کنند و از نظر ما 100 درصد مردم استان بسیجی هستند و هر کسی که دلش با نظام و انقلاب باشد بسیجی است.
وی نقش خبرنگاران و رسانه‌ها را در تحولات بی‌بدیل دانست و گفت: در مقابل هم اگر امروز آمریکا در دنیا جولان می‌دهد سربازان واقعی آن‌ها رسانه‌ها هستند.
فرمانده سپاه فتح استان کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به این که علی‌رغم همه تحریم‌ها ایستاده‌ایم خاطرنشان کرد: در طول 40 سال اخیر بسیجی‌وار با مشکلات مقابله کرده‌ایم و با همین تفکر جنگ تحمیلی، تحریم‌ها، ترورها با 17 هزار شهید و سختی‌های دیگر را پشت سر گذاشته‌ایم.


کد مطلب: 404656

آدرس مطلب :
http://www.kebnanews.ir/news/404656/برنامه-های-هفته-بسیج-کهگیلویه-بویراحمد-تشریح-اعتقاد-فرمانده-سپاه-نسبت-مردم-استان

کبنانیوز
  http://www.kebnanews.ir