تاریخ انتشار
يکشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۳۸
کد مطلب : ۴۰۴۴۵۳
مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد خبر داد

مصدومیت 58 نفر بر اثر43 حادثه تصادف در کهگیلویه و بویراحمد

۰
مصدومیت 58 نفر بر اثر43 حادثه تصادف در کهگیلویه و بویراحمد
کبنا ؛مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه ۴۳ حادثه تصادف در جاده‌های مواصلاتی به استان رخ داده است، گفت: این تصادفات ۵۸ مصدوم بر جای گذاشته است.
به گزارش کبنا به نقل از روابط عمومی اورژانس ۱۱۵ کهگیلویه و بویراحمد، جلال پوران‌فرد با بیان اینکه ۴۳ حادثه تصادف در جاده‌های مواصلاتی به استان رخ داده است، اظهار کرد: این تصادفات ۵۸ مصدوم بر جای گذاشته است.
مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی استان با بیان اینکه ۴ مصدوم این تصادفات در محل حادثه توسط تکنیسین‌های اورژانس مداوای سرپایی شدند اضافه کرد: ۵۴ مصدوم دیگر این  تصادفات به بیمارستان‌های استان جهت معاینات و بررسی‌های بیشتر انتقال داده شده‌اند.
وی نیز یادآور شد: در ۷۲ ساعت گذشته ۲ بیمار که نیاز به خدمات فوری پزشکی  داشتند توسط بالگرد یاسوج و گچساران به بیمارستان انتقال داده شدند.
پوران‌فرد ادامه داد: در ۷۲ ساعت گذشته ۷ نفر مسمومیت با گاز مونوکسید کربن با تماس با اورژانس ۱۱۵  تقاضای امداد خواهی کردند که آمبولانس به محل اعزام شد و اقدامات اولیه پزشکی صورت گرفت و به بیمارستان‌های استان انتقال داده شدند.
 وی نیز با بیان اینکه گاز منوکسیدکربن گازی بی رنگ و بی بو است که مسمومیت با آن به سادگی رخ میدهد افزود این گاز به مرگ خاموش نیز معروف است.
مدیرحوادث دانشگاه علوم پزشکی استان با اشاره به اینکه مهمترین عوارض این مسمومیت سردرد، سرگیجه، تهوع،  استفراغ،  و درد شکمی است عنوان کرد: استفاده از وسایل گرمایشی استاندارد در پیشگیری از این مسمومیت از اهمیت بالایی برخوردار است.
این مقام مسؤول افزود: کنترل و انسداد منافذ مسیر دودکش قبل از راه اندازی بخاری بهترین راه پیشگیری از  بروز حوادث مسمومیت به شمار می‌رود.
نام شما

آدرس ايميل شما

از بهار تا بهار در بهارستان

از بهار تا بهار در بهارستان

من چون در مجلس حضور دارم نمی‌توانم عملکرد مجلس را قضاوت کنم و قضاوت با مردم است و این ...
اعلام میزان بارش‌های اخیر در کهگیلویه و بویراحمد

اعلام میزان بارش‌های اخیر در کهگیلویه و بویراحمد

در بارش‌های اخیر استان کهگیلویه و بویراحمد تا ساعت ۶:۳۰ یکشنبه ۲۶ اسفند در کاکان منصورخانی ...
این غذاها شما را پیرتر از سن‌تان نشان می‌دهد

این غذاها شما را پیرتر از سن‌تان نشان می‌دهد

باور کنید که برای حفظ سلامتی و جوانی پوست و اندام خوب نیازی نیست که پول زیادی صرف کنید....