تاریخ انتشار
جمعه ۱۸ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۲۴
کد مطلب : ۴۰۴۴۱۶
در خطبه‌های نماز جمعه یاسوج مطرح شد

ضعف فرهنگ موقوفات در کهگیلویه و بویراحمد / امکان کوچکترین تخلف مالی در درآمد امامزاده‌ها وجود ندارد

۰
ضعف فرهنگ موقوفات در کهگیلویه و بویراحمد / امکان کوچکترین تخلف مالی در درآمد امامزاده‌ها وجود ندارد
کبنا ؛معاون اوقاف کهگیلویه و بویراحمد در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه شهر یاسوج گفت: استانی ضعیف در موقوفاتیم.
به گزارش کبنا، حجت‌الاسلام قاسم مومنی‌شاد پیش از ظهر امروز در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه امروز شهر یاسوج با تبریک دهه وقف اظهار کرد: دهه وقف از ۱۵ تا ۲۴ آبان است که اداره‌کل اوقاف استان برنامه‌های مختلفی برای این هفته در سطح استان دارد.
معاون فرهنگی اداره‌کل اوقاف و امور خیریه استان کهگیلویه و بویراحمد در ادامه گفت: پیامبر اسلام و حضرت امیرالمومنین(ع) خود از واقفین بوده‌اند و مردم را به سنت حسنه وقف دعوت می‌کردند که باید از آن الگو گرفته و در این راستا قدم برداریم.
وی به بسیاری از مشکلات کشور و استان از جمله در بحث اشتغال و ازدواج جوانان اشاره کرد و گفت: اگر موقوفات داشته باشیم در هر زمینه‌ای می‌توان مشکلات مردم نیازمند را برطرف کرد اما در استان کهگیلویه و بویراحمد فرهنگ وقف ضعیف است.
مومنی‌شاد با بیان این که وقف کردن تنها به چند مورد خلاصه نمی‌شود به وقف در دانش و فن‌آوری و اختراعات اشاره کرد و گفت: موقوفات می‌تواند مشکلات دانش‌آموزان و دانشجویان نیازمند را برطرف کند.
وی از کهگیلویه و بویراحمد به عنوان استانی ضعیف در موقوفات یاد کرد و گفت: یک مورد موقوفه ۶ هکتاری در میدان هفتم تیر مربوط به مرحوم طاهری داریم.
این مسوول در اداره‌کل اوقاف و امور خیریه استان در پاسخ به به شبهاتی که در استان در خصوص چگونگی هزینه‌کرد درآمد موقوفات و امام‌زادگان وجود دارد اظهار کرد: محال است که درآمد موقوفات و امام‌زادگان در محلی دیگر هزینه شود و اصولا نظارت‌ها اجازه چنین کاری را نخواهد داد‌.
مومنی‌شاد در بخش دیگری از اظهارات خود در جمع نمازگزاران یاسوجی اظهار کرد: هر امام‌زاده ۵ نفر هیات امنا دارد و علاوه بر این نظارت‌ عالیه زیر نظر مقام معظم رهبری است و اگر سندی کوچکترین مشکلی داشته باشد برگشت می‌خورد.
وی با بیان این که موقوفات برای واقفان تا ابد نام بزرگی بر جای خواهد گذاشت افزود: سید روحانی در یاسوج منزل ۱.۳ میلیارد تومانی خود را وقف روضه امام حسین و کارهای قرآنی کرد و ۳ روز بعد از وقف از دنیا رفت و همچنین وقفی که مرحوم طاهری کرد تا همیشه این کار برای آن‌ها ماندگار است.
نام شما

آدرس ايميل شما

علت کم خونی و راه‌های درمان آن

علت کم خونی و راه‌های درمان آن

در این مطلب با مهم‌ترین علائم کم خونی و راههای تشخیص و درمان کم خونی آشنا خواهید شد.
مرجع تقلیدی خانه‌اش را فروخت

مرجع تقلیدی خانه‌اش را فروخت

ایشان یک برگ چک‌بانکی به من دادند و گفتند «من خانه‌ای قدیمی داشتم، آن را فروختم و کمی ...
بنزین در آتش شایعات می‌سوزد

بنزین در آتش شایعات می‌سوزد

بعید به نظر می‌رسد تغییری در نرخ بنزین صورت گیرد. او گفت: با توجه به شرایط فعلی و تورم،...