تاریخ انتشار
يکشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۵۶
کد مطلب : ۴۰۴۳۱۶
سازمان مدیریت بحران

هشدار سیلاب در کهگیلویه و بویراحمد

۱
۰
هشدار سیلاب در کهگیلویه و بویراحمد
کبنا ؛اوایل امشب رگبار و رعد و برق و احتمال توفان و باد شدید لحظه ای همراه با خیزش گرد و خاک محلی و کاهش دید در جزایر شمال خلیج فارس خوزستان و شمال بوشهر پیش بینی شده است.
روز دوشنبه تا صبح روز سه شنبه هم رگبار و رعد و برق نندی با پتانسیل ایجاد سیلاب‌های ناگهانی در استان‌های خوزستان، شمال بوشهر، لرستان، ایلام، جنوب کرمانشاه و اواخر وقت در کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال بختیاری و غرب کردستان انتظار می‌رود.
امروز در نواحی کوهپایه ای استان خوزستان و طی روز دوشنبه تا صبح سه شنبه در خوزستان، لرستان، ایلام، غرب و جنوب کرمانشاه و غرب کردستان در ساعات بعدازظهر به علت رشد ابرهای تندری علاوه بر احتمال سیلاب ناگهانی، وقوع تگرگ و صاعقه د ور از انتظار نیست.
در این اخطاریه تصریح شده است شورای هماهنگی مدیریت بحران استان، شهرستان ضمن آمادگی کامل، هماهنگی‌های لازم را به منظور فراهم نمودن تمهیدات مورد نیاز به جهت مقابله با جاری شدن سیل، صاعقه، رعد و برق، وزش تند باد شدید و یا هرگونه حادثه احتمالی دیگر در این خصوص اقدمات بازدارنده انجام دهند.
همچنین بر صدور پیش آگاهی از طریق رسانه‌های محلی هموطنان ساکن در مناطق تحت تأثیر به ویژه کشاورزان، دامدران، عشایر، حاشیه نشینان رودخانه‌ها برای رعایت موارد احتیاطی بهنگام تردد از مناطق و جاده‌های کوهستانی بهمراه زنجیر چرخ، لوازم گرمایشی از طریق عوامل اجرایی ذیربط تاکید بر عدم اسکان و توقف در بستر وحریم رودخانه‌ها و لایروبی قنوات، رودخانه‌ها و کانال‌ها هماهنگی لازم جهت تخلیه ساکنین منازل تحت تأثیر و آسیب پذیر در مقابل اینگونه حوادث و اسکانم وقت در مکانهای امن تا رفع شرایط اضطراری تاکید شده است.
همکاری با نیروی‌های امدادی، راهداری‌ها، پلیس راهور و عوامل مردمی در این خصوص مورد انتظار بوده و رعایت اصول ایمنی در همه موارد الزامی خواهد بود.
 
نام شما

آدرس ايميل شما

باشت
Iran, Islamic Republic of
خدا کنه بارون بزنه!
علت کم خونی و راه‌های درمان آن

علت کم خونی و راه‌های درمان آن

در این مطلب با مهم‌ترین علائم کم خونی و راههای تشخیص و درمان کم خونی آشنا خواهید شد.
مرجع تقلیدی خانه‌اش را فروخت

مرجع تقلیدی خانه‌اش را فروخت

ایشان یک برگ چک‌بانکی به من دادند و گفتند «من خانه‌ای قدیمی داشتم، آن را فروختم و کمی ...
بنزین در آتش شایعات می‌سوزد

بنزین در آتش شایعات می‌سوزد

بعید به نظر می‌رسد تغییری در نرخ بنزین صورت گیرد. او گفت: با توجه به شرایط فعلی و تورم،...