تاریخ انتشار
يکشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۰۵
کد مطلب : ۴۰۳۹۱۳
رئیس کل دادگستری کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد

برخورد قاطع دستگاه قضا با باند کلاهبردار از عشایر کهگیلویه و بویراحمد

۳
۳
برخورد قاطع دستگاه قضا با باند کلاهبردار از عشایر کهگیلویه و بویراحمد
کبنا ؛ آیین تکریم و معارفه روسای جدید و قدیم دادگستری شهرستان گچساران با حضورحجت السلام مزارعی رئیس کل دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد، معاونان قضایی، اعضای شورای تامین و اداری و کارکنان دادگستری گچساران، وکلای دادگستری و اقشار مختلف مردم در سالن اجتماعات دادگستری گچساران برگزار شد.
رئیس کل دادگستری کهگیلویه و بویراحمد در آیین تکریم و معارفه روسای جدید و قدیم دادگستری گچساران با اشاره به اهمیت و جایگاه دستگاه قضا درنظام اسلامی گفت: جایگاه قضا و قضات بزرگ و خطیر است و پیشایی نظام اسلامی قوه قضاییه است و آنچیزی که درتعریف یک حاکمیت اسلامی به ذهن متبادر می‌شود همان حاکمیت قضایی آن است.
حجت السلام غلامرضا مزارعی افزود: در وهله اول مجموعه همکاران در دستگاه قضایی باید این جایگاه رفیع را مراعات کنند و در ثانی عزیزان دیگر این مجموعه را به عنوان یک مجموعه‌ای از حاکمیت تحت ولایت مقام معظم رهبری آن را نیز محترم شمارند.
مزارعی اظهارکرد: دستگاه قضایی امنیت را به عنوان بستر حیات بشر در تمام شئونات در نظر دارد، امنیت مردم از نان شب برای مردم واجب‌تر است و به کسانی که امنیت جامعه را مخدوش می‌کنند نباید رحم کرد و ذره‌ای کوتاهی در دستگاه قضا گناه و معصیت است.
رئیس کل دادگستری کهگیلویه و بویراحمدگفت: امرز یک مدیر باید در تمام شئونات جهادی کار کند و با درایت، تعقل، قانونمند و با برخورد قاطع عمل کند و این خواسته ما و سیره مجموعه دستگاه قضایی این است.
 وی تصریح کرد: امروز در سطح استان هیچ مجرم خطرناکی نیست که زیر ذره بین ما نباشد، تمام این‌ها را رصد و شناسایی کرده‌ایم و امروز ما در استان کسی که قلدرمابانه شاخ و شانه بکشد را نداریم، نقطه کوری در استان وجود ندارد که بخواهند علیه امنیت استان برنامه ریزی شود و دستگاه قضایی و ضابطین آن را رصد و شناسایی نکرده و مراقبت نکنند، چرا که همه این موارد در چنگ ماهستند.
مزارعی افزود: سرقت‌های مسلحانه‌ای که اتفاق افتاد در کمترین زمان ممکن به نتیجه رسیدو قضات شجاع رای قاطعانه در این خصوص صادر کردند و در سایر حوزه‌ها با کسانی که بخواهند به گونه‌ای امنیت مردم را به مخاطره بیاندازند، خط قرمز دستگاه قضا محسوب می‌شود.
رئیس کل دادگستری کهگیلویه و بویراحمدگفت: نکته‌ای که امروز بسیار لازم است امنیت اقتصادی است و مدیریت اقتصاد بازار و جامعه امروز به نوعی همان جهاد سال ۵۹ است، مدیران در حوزه دستگاه اجرایی و اقتصادی با اقتدار بیشتر و سماجت و تلاش بیشتر به میدان بیایند و در عرصه ارائه خدمات و کالاهای اساسی به مردم همت کنند.
وی تصریح کرد: باید از ظرفیت ریش سفیدان برای کاهش ورودی به دستگاه قضایی استفاده کرد و باید سایر مجموعه‌ها هم سدی در مقابل هجمه ورودی‌ها به دستگاه قضایی باشند، امروز دستگاه قضایی در خط مقدم برخورد با مجرمان قرار داردواعتقاد دارم هر مدیری باید یک گام جلوتر از مدیر قبلی باشد و نه اینکه در جا بزند.
 مزارعی بیان کرد: دستگاه قضایی باید اقتدار، صلابت و استقلال خود را درتمامی شئونات حفظ کند ضمن اینکه تعامل و تکریم خاصه با اعضای شورای تامین و مردم شریف باید وجود داشته باشد.
رئیس کل دادگستری کهگیلویه و بویراحمدگفت: با پیگیری‌های مدیران دلسوز و پای کار بودن دستگاه قضایی در گچساران ملکی که سال‌ها اشخاصی بر آن چنگ زده بودندو قریب به ۱۰۰۰ میلیاردتومان ارزش داشت با تلاش دستگاه قضایی به نوعی که تحت تاثیر کسی باشد، حکم قطعی صادر و به بیت المال بازگشت.
وی عنوان کرد: افرادی که با رانت در این استان، قریب به ۲۵۰ میلیارد سرمایه استان فقط در جیب یگ گروه خاص و خانواده خاص بود در همین چند روز گذشته با رای قاطع قضات برگردانده شد، کسی که با رانت و سوء استفاده و جعل، آمد و میلیاردها تومان عرصه ملی را تصرف کرد و به مالکیت خودش با اسناد جعلی و به اسم اشتغال تصرف کرد، با حکم قاطع به بیت المال برگشت داده شد.
مزارعی ابراز داشت: در پرونده‌ای که ۲۱ هزار راس گوسفند از مردم کلاهبرداری شد، رای قاطع صادر شد حتی در سطح کشور رایزنی‌های متعددکردند اما به جای نرسیدند، الان رای قاطع به حبس طویل المدت و بازگشت کلیه اموال مردم که به غارت برده بودند صادر شد؛ خیلی از قضات ما در بسیاری از پرونده‌ها هم تهدیدبه قتل شدند چرا که قاضی و دستگاه قضایی باید انقلابی عمل کند.
گفتنی است: دراین مراسم رضا غریب پورجهان آباد  به عنوان رئیس جدید دادگستری گچساران منصوب شد و از زحمات دکتر رضا میشان تجلیل به عمل آمد.
نام شما

آدرس ايميل شما

Iran, Islamic Republic of
محبت فرمایید اسم افراد رابیان کنید تا مردم اعتماد بیشتر پیدا کنند
آذر
Iran, Islamic Republic of
آقای مزارعی شما در استان یک نفر حسابدار گذاشتن مدیرکل م
ش
Iran, Islamic Republic of
درود بر عدالت درود بر حجت الاسلام مزارعی.
جدیدترین قیمت خودرو‌های داخلی در بازار +جدول

جدیدترین قیمت خودرو‌های داخلی در بازار +جدول

معاملات بازار خودرو امروز با افزایش نرخ محصولات ایران خودرو و ثبات قیمت در برخی محصولات ...
تصاویر | اولین روز جشنواره جهانی فیلم فجر

تصاویر | اولین روز جشنواره جهانی فیلم فجر

اولین روز سی‌وهفتمین جشنواره جهانی فیلم فجر روز پنجشنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۸ با حضور سینماگران ...
راه‌های درمان کمردرد

راه‌های درمان کمردرد

اگر می‌خواهید کمردرد خود را درمان کنید باید در ابتدا دلیل ایجاد کننده این نوع درد را ...