تاریخ انتشار
شنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۰۶
کد مطلب : ۴۰۳۸۸۰
رئیس کل دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد خبر داد

تشکیل پرونده قضایی برای مدیران کم کار امنیت اقتصادی مردم

۲
۰
تشکیل پرونده قضایی برای مدیران کم کار امنیت اقتصادی مردم
کبنا ؛رئیس کل دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: دستگاه قضایی برای مدیر کم کار در زمینه ارزاق عمومی مردم استان ورود کرده و پرونده قضایی تشکیل می‌دهد.
به گزارش کبنا، حجت الاسلام غلامرضا مزارعی در آیین تکریم و معارفه روسای کل سابق و جدید دادگاههای عمومی و انقلاب شهرستان بویراحمد افزود: جایگاه قضاوت در شریعت اسلامی به گونه‌ای است که حضرت حق تعالی فرمایشاتی در کلام حق و ائمه هدی در فرمایشات خود و رفعت این جایگاه دارند.
وی اظهارکرد: امیرالمؤمنین در قضاوت و شجاعت یک معیار تمام و کامل بود. عمده معیار امام علی (ع) قضاوت او بود که این بیانگر جایگاه قضاوت است.
رئیس کل دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: همانطور که خداوند حضرت داوود (ع) را خلیفه و جانشین خود در زمین قرار داد تا به حق حکم کند، حیات جامعه بشریت و احیای زمینی در گرو اجرای عدالت است.
حجت الاسلام و المسلمین مزارعی تصریح کرد: در برخی از جاها که عدالت محور حاکمیت قضایی نیست عدالتی وجود ندارد ما بر اساس قوانین نشأت گرفته از شریعت و فقه، به اجرای عدالت می‌پردازیم. و مشاهده می نمائید که حضرت حق تعالی، رفعت و جایگاه قضاوت را در آیاتی متذکر شده است.
وی با گله مندی از برخی ادارات و سازمانها که در مکاتبات خود از لفظ مدیرکل دادگستری استفاده می‌کنند، ادامه داد: در دادگستری ما مدیرکل نداریم، هر قاضی با استقلال رییس یک شعبه یا حوزه است که بیانگر استقلال دستگاه قضایی است و دستگاه قضایی قوه‌ای است مستقل که با قوای دیگر در تقابل نیست. بنابراین دادگستری اداره کل نیست هر یک از قوا زیر مجموعه‌ای دارند و در قوه قضائیه، مجموعه‌ای به عنوان شورای قضایی زیر نظر رییس کل دادگستری استان انجام وظیفه می‌کنند بنابراین قاضی استقلال مطلق در حوزه خود دارد.
رئیس کل دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد در خصوص امنیت در استان نیز عنوان کرد: یکی از وظایفی که دستگاه قضایی عهده دار آنست مقوله امنیت است اگر انسان هیچ چیز نداشته باشد اما امنیت داشته باشد مثل اینست که همه چیز دارد امنیت حیاتی‌ترین امر، برای توسعه و بستر حیات بشر است.
مزارعی تاکید کرد: علاوه بر امنیت اجتماعی، لازم است که مدیران مسئول به حوزه امنیت اقتصادی ورود کرده و تلاش کنند که در زمینه ارزاق عمومی مردم خللی وارد نشود هر مدیری کم کاری کند دستگاه قضایی ورود کرده برای آن مدیر پرونده قضایی تشکیل می‌دهد.
وی با بیان اینکه در حوزه دادگستری در آخر جدول ناامنی و جزو سه استان امن کشور قرار داریم، افزود: نظارت بر سایر دستگاهها که از طریق سازمان بازرسی و دادستان مرکز استان با همه ادارات و سازمانها ضمن رعایت استقلال، همراهی و رفاقت را برای توسعه و پیشرفت استان با هم داریم.
رئیس کل دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد اضافه کرد: از برادر فرهیخته آقای دکتر حسن نگین تاجی که زحمات زیادی در این زمینه متحمل شدند و کارهای علمی خوبی کردند تشکر می‌کنم و باید بگویم که 60 درصد دعاوی استان در دادسرا و دادگاههای عمومی و انقلاب  مرکز استان رسیدگی می‌شود و از بدو ورودم تلاش کردم فرزندان شایسته کهگیلویه و بویراحمد در همه جا بدرخشند.
در پایان این آیین از زحمات حسن نیگن تاجی، رئیس کل سابق دادگاههای عمومی و انقلاب شهرستان بویراحمد تقدیر و خداکرم نیکمرام به‌عنوان رئیس کل جدید دادگاههای عمومی و انقلاب شهرستان معرفی شد و همچنین از جناب آقای سید نصرت اله خشنودی که بازنشسته شد و جناب آقای حبیب شاه احمد قاسمی که قریب 12 سال در استان خدمت کردند با اهداء لوح سپاس تقدیر شد.
نام شما

آدرس ايميل شما

Iran, Islamic Republic of
اول برای ع. تشکیل بدید
مردم
Iran, Islamic Republic of
این کار باید از 40سال قبل انجام میوشد نه حالا که بسیاری از مدیران سرمایه مردم وکشور را برباد داده اند وهیچ جوای هم نمی دهند ؟ لعنت برمدیری که توان مدیریت ندارد و باز هم پافشاری می کند برای مدیریت .لعنت برمدیری که به کشور ومردم خیانت می کند
ماموریت بحث برانگیز و خبرساز «لعیا جنیدی»

ماموریت بحث برانگیز و خبرساز «لعیا جنیدی»

پوشش لعیا جنیدی در یک ماموریت دیپلماتیک عملی بی سابقه در میان مقامات جمهوری اسلامی بوده ...
تراژدی تولدهای تقویمی در «۹۸/۸/۸» تکرار می‌شود؟

تراژدی تولدهای تقویمی در «۹۸/۸/۸» تکرار می‌شود؟

داوودی مقدم ادامه داد: در این دو هفته پرخطر مادر باید هر دو روز یکبار معاینه شده و تحت ...
درمان آلزایمر در سطح آزمایشگاهی

درمان آلزایمر در سطح آزمایشگاهی

در حال حاضر ۵۶ طرح تحقیقاتی در حال پیگیری است. پروتئین تائو که در طی بیماری‌های عصبی ...