تاریخ انتشار
شنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۰۴
کد مطلب : ۴۰۳۸۶۰
یادداشت /محمدعلی وکیلی

سلاخی انسانیت پشت عابربانک بن سلمان

محمدعلی وکیلی
۳
۰
سلاخی انسانیت پشت عابربانک بن سلمان
کبنا ؛ظهور پدیده ترامپ هرچه که نداشت، ما را با روی عریانِ استکبارِ افسارگسیخته آشنا کرد. یک مرکانتیلیستِ تمام‌عیار، که فقط جز سود و دلارِ بیشتر هیچ چیزی برایش اهمیت ندارد. امنیت، سیاست، قانون و جان انسان‌ها را با نیم‌درهمی تاخت می‌زند!
وقتی به عربستان می‌رود تمام شیوخ را شبیه دلار می‌بیند ولاغیر. حتی دخترش را به نمایش می‌گذارد تا آب از لب‌ولوچه سعودی‌ها سرازیر شود و او جیب‌شان را خالی کند.
ترامپ همه چیز را برای دلار می‌خواهد. برایش مهم نیست چه بر سر انسان‌ها می‌آید تنها به سود بیشتر فکر می‌کند. سیاست را اساساً برای تجارت می‌خواهد. پست‌ترین نوعِ سرمایه‌داری در او متجلی است. او شرکای دیرین آمریکا (یعنی اروپا) را هم به مسلخِ معاملاتِ چرب و شیرین می‌برد. نه تنها امنیت خاورمیانه را به تجارت اسلحه می‌فروشد بلکه این تجارت برایش از امنیت اروپا نیز مهم‌تر است.
چندان شورش را درآورده است که شرکای اصلی او اکنون خلاصه شده‏اند در رژیم صهیونیستی و سعودی. او در هوسبازی تجاری خود چندان به شرکای سنتی آمریکا بی‌مهری کرده که کشورش را در بدترین موقعیت‌ دوستی نسبت به اروپا و چین و روسیه قرار داده است.
در نظر او جانِ انسان‌ها به‌راحتی می‌تواند وجه‌المعامله قرار بگیرد. تجارت اسلحه را با شهوت وصف‌ناشدنی انجام می‌دهد. در ماجرای خاشقجی، تنها دلنگرانِ قراردادهای فروش اسلحه با عربستان بود. قصه فقط خاشقجی نیست. خاشقجی تنها یک نماد است؛ سلاخیِ او در زیر مصونیتِ قراردادهای فروش سلاح، در واقع نشانه‌ای از سلاخی صدهزار انسان بی‌گناه در خاورمیانه در سایه تجارت اسلحه است. به عبارت دیگر، نمایاننده سلاخی انسانیت است.
اکنون ماییم و درنده‌ای که جز سود بیشتر چیزی برایش اهمیت ندارد. شاید در سایه همین قیاس به نفس است که گمان می‌کند ملت‌ها را می‌تواند با ضرب زورِ تحریمِ مالی و تجاری به زانو درآورد.
ترامپ کثیف‌ترین رویِ سرمایه‌داری را به نمایش می‌گذارد؛ رویی که قاتل میلیون‌ها انسان و در واقع قاتل انسانیت در جهان جدید است. او را می‌توان به عنوان نمونه‌ای آزمایشگاهی که خطا نمی‌کند و تحت شرایط کنترل شده، فقط جنایت می‌کند معرفی کرد؛ انگار سرمایه‌داری را به آزمایشگاه برده‌اند و جنایت‌های آن را انتزاع کرده‌اند و به نمایش گذاشته‌اند! سرمایه‌داری منهای فرعیاتِ بی‌ضررش، مثالی بهتر از ترامپ ندارد. بی‌تکلف، عریان و صادقانه انسان‌ها و انسانیت را سلاخی می‌کند تا فقط بتواند اسلحه بفروشد. ترامپ، عربستان و خاشقجی آینه تمام‌نمای رفتار کلی آمریکا در خاورمیانه بوده است.
---------------------------------------------
محمدعلی وکیلی - نماینده تهران
 
نام شما

آدرس ايميل شما

دانشجویان دانشگاه آزاد یاسوج
Iran, Islamic Republic of
تورا نسبت به کوتاهی درخصوص سقوط هواپیمای تهران یاسوج فراموش نخواهیم کرد.
کلاکرو
Iran, Islamic Republic of
آقای وکیلی اگر. به . کردی .ده نیتری بری منه میلس سی.
وحید ازمارگون
Iran, Islamic Republic of
رطب خورده خود منع رطب می کند!!!!!!
آقای ..کتر‌خود در انتخابات سال ۹۴ چطور وارد ائتلاف اصلاح طلبان شدی؟؟؟؟!!!!!!
ا.ت!!!!!!!!!جای بسی تامل
جدیدترین قیمت خودرو‌های داخلی در بازار +جدول

جدیدترین قیمت خودرو‌های داخلی در بازار +جدول

معاملات بازار خودرو امروز با افزایش نرخ محصولات ایران خودرو و ثبات قیمت در برخی محصولات ...
تصاویر | اولین روز جشنواره جهانی فیلم فجر

تصاویر | اولین روز جشنواره جهانی فیلم فجر

اولین روز سی‌وهفتمین جشنواره جهانی فیلم فجر روز پنجشنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۸ با حضور سینماگران ...
راه‌های درمان کمردرد

راه‌های درمان کمردرد

اگر می‌خواهید کمردرد خود را درمان کنید باید در ابتدا دلیل ایجاد کننده این نوع درد را ...