تاریخ انتشار
چهارشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۵۱
کد مطلب : ۴۰۳۸۰۶
در گفت‌وگویی مطرح شد

توضیحات کامل مدیرکل محیط زیست کهگیلویه و بویراحمد در خصوص کشف لاشه یک توله پلنگ

۰
توضیحات کامل مدیرکل محیط زیست کهگیلویه و بویراحمد در خصوص کشف لاشه یک توله پلنگ
کبنا ؛مدیرکل محیط زیست کهگیلویه و بویراحمد با بیان این‌که لاشه توله پلنگ در دهانه تونل سد تنظیمی مارون در بهبهان کشف شده است، گفت: درپی تماس تلفنی ساعت 17 دیروز مسؤول سد تنظیمی مارون بهبهان، مبنی بر کشف لاشه یک توله پلنگ در دهانه این تونل، فورا یگان حفاظت محیط زیست خائیز به محل اعزام می‌شوند.
به گزارش کبنا و به نقل از اداره روابط عمومی حفاظت محیط زیست کهگیلویه و بویراحمد، محسن جعفری‌نژاد مدیرکل حفاظت محیط زیست استان با بیان این‌که لاشه توله پلنگ در دهانه تونل سد تنظیمی مارون در بهبهان کشف شده است، اظهار کرد: درپی تماس تلفنی ساعت 17 دیروز مورخ بیست و چهارمین روز از مهر ماه 97 مسؤول سد تنظیمی مارون بهبهان، مبنی بر کشف لاشه یک توله پلنگ در دهانه یکی از تونل‌های انحرافی سد مارون بهبهان , فورا یگان حفاظت محیط زیست خائیز به محل اعزام می‌شوند.
وی گفت: مأمورین لاشه یک عدد توله پلنگ را در دهانه تونل کشف و ضبط می‌کنند.
جعفری‌نژاد علت احتمالی مرگ را گیر افتادن توله پلنگ در بین ضایعات آهن دانست و گفت: به دلیل رخ دادن این حادثه در آن منطقه و همچنین به منظور مشخص شدن علت دقیق مرگ توله پلگ تحویل دامپزشکی بهبهان داده شده است، اما به احتمال زیاد علت مرگ، گیر افتادن بین ضایعات و تکه‌های آهن که در تونل انحرافی کوچکی که مقداری آهن‌آلات در آن انبار شده بود است.
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کهگیلویه و بویراحمد عمر توله پلنگ تلف شده را 4 تا 5 ماه عنوان کرد و افزود: عملیات تونل‌سازی به صورت 24 ساعته در منطقه در حال انجام است، به احتمال زیاد این توله پلنگ براثر ترس از تردد ماشین آلات به تونل پناه برده و در آنجا گیر افتاده  و تلف شده است.
این مسؤول گفت: لاشه تحویل دامپزشکی داده شده و شواهد نشان می‌دهد نزدیک به یک هفته از زمان تلف شدن آن می‌گذرد.
گفتنی است عملیات ساخت و ساز سد آریوبرزن  بهبهان زیر مجموعه سد مارون می‌باشد که نزدیک به 10 سال از فعالیت  ساخت و ساز آن می‌گذرد.
نام شما

آدرس ايميل شما

دولت کاری کند

دولت کاری کند

این بیماری در دنیا حدود ١۶میلیون تا ٣٢ میلیون نفر مبتلا دارد و سالانه حدود ۵٠٠ تا ۶٠٠ ...
صدای مطالبات معلمان را بشنویم

صدای مطالبات معلمان را بشنویم

شهرام جمالی فعال صنفی معلمان هم با اشاره به اینکه اعتراض‌های معلمان همیشه بوده است اما ...
سازمان سیا: بن سلمان قاتل خاشقجی است

سازمان سیا: بن سلمان قاتل خاشقجی است

شاهزاده خالد بن سلمان نیز روز جمعه در حساب توییتری خود نوشته است كه آخرین تماس او با ...