تاریخ انتشار
شنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۲۴
کد مطلب : ۴۰۳۷۱۰
مدیرکل امور اقتصادی و دارایی کهگیلویه وبویراحمد

لزوم شناسایی و ساماندهی واحدهای صنفی بدون مجوز

۰
لزوم شناسایی و ساماندهی واحدهای صنفی بدون مجوز
کبنا ؛غضنفر آرام در نشست هماهنگی دستگاه‌های اقتصادی، بانک‌ها، اتاق اصناف و بازرگانی با اداره کل امور مالیاتی با موضوع اجرای طرح واحدیابی مالیاتی با اشاره به لزوم شناسایی و ساماندهی واحدهای صنفی بدون مجوز از سوی شهرداری‌ها و اتحادیه اصناف و ارائه لیست این نوع واحدها به اداره کل امور مالیاتی گفت: اگر واحد صنفی تا یکسال پروانه دریافت نکرد جرائم آن‌ها 50 درصد تاپایان سال دوم 70 درصد و سال سوم 100 درصد افزایش می‌یابد.
آرام با اشاره به لزوم اعطای تشویقی به واحدهای بدون پروانه برای اخذ مجوز، افزود: طبق قانون، شورای اصناف می‌بایست برای هر 300 واحد صنفی یک بازرس معرفی کند که اختصاص اعتبار برای این امر و شناسایی واحدهای بدون مجوز یک ضرورت است.
 
وی فرار از مالیات و نپرداختن بیمه نیروی کار را از مشکلات واحدهای بدون پروانه دانست و تصریح کرد: شناسایی واحدهای بدون پروانه با همکاری اتحادیه اصناف، شهرداری‌ها، مراکز بهداشت ودرمان، امور مالیاتی وسایر دستگاه‌های ذیربط ممکن خواهد بود.
 
آرام بر لزوم پرداخت مالیات فروشگاه‌های بزرگ مانند رفاه و کوروش در استان تاکید کرد و بیان داشت: برخی دستگاه‌ها مالیات آن‌ها دراستان پرداخت نمی‌شود که امور مالیاتی پیگیری وصول این مالیات‌ها را در برنامه قرار دهد.
 
آرام اظهار داشت: بانک‌ها در زمینه معرفی واحدهای بدون مجوز که از خدمات بانکی کارتخوان و تسهیلات استفاده می‌کنند، بیش از پیش با امور مالیاتی همکاری کنند.
 
نام شما

آدرس ايميل شما

روایت ارمان از سفره افطار احمدی‌نژاد در محمودیه! (+ تصاویر)

روایت ارمان از سفره افطار احمدی‌نژاد در محمودیه! (+ تصاویر)

احمدی‌نژاد و تیم او از استقبال خوبی درکشور به‌ویژه تهران برخوردار نیستند و مدت‌هاست در ...
دزدی که خود را زنده به گور کرد!

دزدی که خود را زنده به گور کرد!

تحقیقات پلیس بیانگر آن بود که دو برادر 28 و 30 ساله از سارقان حرفه ای هستند که چند ساعت ...