تاریخ انتشار
شنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۲۴
کد مطلب : ۴۰۳۷۱۰
مدیرکل امور اقتصادی و دارایی کهگیلویه وبویراحمد

لزوم شناسایی و ساماندهی واحدهای صنفی بدون مجوز

۰
لزوم شناسایی و ساماندهی واحدهای صنفی بدون مجوز
کبنا ؛غضنفر آرام در نشست هماهنگی دستگاه‌های اقتصادی، بانک‌ها، اتاق اصناف و بازرگانی با اداره کل امور مالیاتی با موضوع اجرای طرح واحدیابی مالیاتی با اشاره به لزوم شناسایی و ساماندهی واحدهای صنفی بدون مجوز از سوی شهرداری‌ها و اتحادیه اصناف و ارائه لیست این نوع واحدها به اداره کل امور مالیاتی گفت: اگر واحد صنفی تا یکسال پروانه دریافت نکرد جرائم آن‌ها 50 درصد تاپایان سال دوم 70 درصد و سال سوم 100 درصد افزایش می‌یابد.
آرام با اشاره به لزوم اعطای تشویقی به واحدهای بدون پروانه برای اخذ مجوز، افزود: طبق قانون، شورای اصناف می‌بایست برای هر 300 واحد صنفی یک بازرس معرفی کند که اختصاص اعتبار برای این امر و شناسایی واحدهای بدون مجوز یک ضرورت است.
 
وی فرار از مالیات و نپرداختن بیمه نیروی کار را از مشکلات واحدهای بدون پروانه دانست و تصریح کرد: شناسایی واحدهای بدون پروانه با همکاری اتحادیه اصناف، شهرداری‌ها، مراکز بهداشت ودرمان، امور مالیاتی وسایر دستگاه‌های ذیربط ممکن خواهد بود.
 
آرام بر لزوم پرداخت مالیات فروشگاه‌های بزرگ مانند رفاه و کوروش در استان تاکید کرد و بیان داشت: برخی دستگاه‌ها مالیات آن‌ها دراستان پرداخت نمی‌شود که امور مالیاتی پیگیری وصول این مالیات‌ها را در برنامه قرار دهد.
 
آرام اظهار داشت: بانک‌ها در زمینه معرفی واحدهای بدون مجوز که از خدمات بانکی کارتخوان و تسهیلات استفاده می‌کنند، بیش از پیش با امور مالیاتی همکاری کنند.
 
نام شما

آدرس ايميل شما

کشف واکسن HIV توسط متخصصان ایتالیایی

کشف واکسن HIV توسط متخصصان ایتالیایی

متخصصان ایتالیایی موفق شده‌اند واکسنی بسازند که به روند بهبودی کامل بیماران مبتلا به ...
طلاق ازدواج را می‌بلعد

طلاق ازدواج را می‌بلعد

شاید الان وقتش شده که برای چنین معضلی سوال «چه باید کرد» را بار دیگر تک تک شهروندان و ...
تلفن همراه هوشمند و چالش های نسل دیجیتال

تلفن همراه هوشمند و چالش های نسل دیجیتال

بنابر این آنچه که در حال حاضر ضروری به نظر می‌رسد چگونگی مدیریت این تجربه نوین در سطوح ...