تاریخ انتشار
دوشنبه ۲ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۳۸
کد مطلب : ۴۰۳۲۱۲
 مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد خبرداد

کهگیلویه و بویراحمد میزبان سوگواره منطقه‌ای شعر «مشک تشنه»

۰
کهگیلویه و بویراحمد میزبان سوگواره منطقه‌ای شعر «مشک تشنه»
کبنا ؛مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد گفت: سوگواره منطقه‌ای شعر "مشک تشنه" با حضور استان‌های اصفهان، خوزستان، فارس، بوشهر، چهارمحال بختیاری و کهگیلویه و بویراحمد برگزار می‌شود.
به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کهگیلویه وبویراحمد، رضا دهبانی پور با بیان اینکه جایگاه شعر آئینی در ادبیات عاشورایی همواره نقش ارزنده‌ای در ترویج فرهنگ عاشورا دارد افزود: مهم‌ترین گونه شعر آئینی، شعر عاشورایی است که به علت عشق و علاقه عموم مردم و پذیرش آن در جامعه گسترش یافته است.
وی با بیان اینکه سوگواره منطقه‌ای شعر «مشک تشنه» برای چهارمین دوره در کهگیلویه و بویراحمد و به میزبانی شهرستان چرام برگزار می‌شود گفت: اشعار این سوگواره در قالب‌های شعر کلاسیک، شعر نو (سپید و نیمایی) و شعر گویشی لری می‌باشند.
 دهبانی پور به شرایط ارسال آثار به دبیرخانه این سوگواره اشاره و یادآور شد: هر شاعر می‌تواند حداکثر سه اثر به صورت تایپ شده به همراه مشخصات شناسنامه‌ای، آدرس و تلفن تماس ارسال کند؛ ضمن اینکه آثار ارسالی نباید برگزیده سوگواره‌های سال‌های گذشته باشد.
 مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد، مهلت ارسال آثار را تا ۲۳ مهر امسال عنوان کرد و خاطرنشان کرد: چهارمین سوگواره منطقه‌ای شعر آئینی «مشک تشنه» روز هفتم آبان ماه ۹۷ همزمان با «اربعین حسینی» در شهرستان چرام برگزار می‌شود.
 
نام شما

آدرس ايميل شما

تلفن همراه هوشمند و چالش های نسل دیجیتال

تلفن همراه هوشمند و چالش های نسل دیجیتال

بنابر این آنچه که در حال حاضر ضروری به نظر می‌رسد چگونگی مدیریت این تجربه نوین در سطوح ...
ماجرای باغ مخوف «گرگ پیر»

ماجرای باغ مخوف «گرگ پیر»

چرا دست به جنایت زدی؟ وقتی «مرتضی» به من گفت که موضوع را به پدرش می گوید خیلی ترسیدم ...
«زندانی سیاسی» نداریم و انتقاد در جمهوری اسلامی جرم نیست

«زندانی سیاسی» نداریم و انتقاد در جمهوری اسلامی جرم نیست

دستگاه قضایی هیچگاه به صرف نقد، کسی را تحت تعقیب قرار نداده است. این اظهارات ناشی از ...