تاریخ انتشار
سه شنبه ۲۰ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۱۲
کد مطلب : ۴۰۲۹۲۰
در شورای اشتغال کهگیلویه و بویراحمد مطرح شد

چرا عددهای امور عشایر کهگیلویه و بویراحمد «صفر» است / طعنه استاندار به «علی‌پور»؛ آخ آخ آخ

۳
۲
چرا عددهای امور عشایر کهگیلویه و بویراحمد «صفر» است / طعنه استاندار به «علی‌پور»؛ آخ آخ آخ
کبنا ؛شورای اشتغال استانداری کهگیلویه و بویراحمد به ریاست علی محمد احمدی استاندار برگزار شد.
به گزارش کبنا، صبح امروز نشست کارگروه اشتغال استان کهگیلویه و بویراحمد به ریاست علی محمد احمدی استانداردر سالن شماره یک استانداری کهگیلویه و بویراحمد برگزار شد.
هنگامی که بحث روی جذب اعتبارات اشتغالزایی روستایی توسط هر دستگاه دولتی بود، علی محمد احمدی استاندار کهگیلویه و بویراحمد خطاب به مجید علی پور مدیرکل امور عشایر ، گفت: چرا عددهای شما در جذب اعتبارات صفر است و این را برای ما توضیح دهید.
مجید علی‌پور مدیرکل امور عشایر استان کهگیلویه و بویراحمد شروع به توضیح دادن داد و گفت: در سفر آقای قندالی رئیس سازمان امور عشایر کشور، ایشان فرمودند «به نام عشایر به کام دیگران» که احمدی  با لحنی کنایه‌آمیزی گفت: آخ آخ آخ.
علی‌پور ادامه داد: ما سعی کردیم در بحث طرح‌های کشاورزی از جمله گیاهان دارویی عشایر را به این سمت هدایت کنیم.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد در ادامه گفت: بحث اشتغال برای ما اولویت دارد و این یکی از جلسات مهم است و مدیران باید وقت بگذارد و هر کسی که کار و یا جلسه دیگری دارد به این جلسات نیاید یا اگر آمد باید تا آخر بنشیند و گوش دهد.

 هادی فتاحی‌اصل  فرماندار چرام در این نشست نیز اظهار داشت: کمیته امداد امام خمینی(ره) برای 388 خانوار نیازمند شهرستان چرام با پرداخت 80 میلیارد ریال تسهیلات ارزان قیمت شغل ایجاد کرده که همین سبب شده مردم این شهرستان استقبال مطلوبی از تسهیلات اشتغال فراگیر و روستایی-عشایری نداشته باشند.
وی عنوان کرد: تاکنون 94 طرح کشاورزی برای اخذ تسهیلات توسعه اشتغال روستایی-عشایری در شهرستان چرام به استان معرفی شده که از این تعداد 43 مورد با اعتبار 60 میلیارد ریال در کارگروه تصویب و به بانک‌های عامل معرفی شده‌اند که 6 طرح پرداختی داشته‌ایم.
فتاحی‌اصل با اشاره به تشریح وضعیت پرداخت تسهیلات اشتغال صنعتی و خانگی ابراز کرد: به طور مثال یک فردی برای گرفتن 90 میلیون تومان به بانک معرفی شده ولی به دلیل بدهی 2 میلیون تومان متقاضی از بانک هنوز پرداخت نشده است.
نماینده عالی دولت در شهرستان چرام افزود: برای اجرای یک طرح صنعتی در این شهرستان 55 میلیارد ریال تصویب شده ولی سرمایه‌گذار معتقد بوده باید از این مبلغ 40 میلیارد ریال ارز باشد زیرا دستگاه‌های مورد نیاز اجرای طرح باید از خارج کشور وارد شود.
شهرستان چرام در زمینه جذب تسهیلات اشتغال اعم از توسعه اشتغال روستایی-عشایری و فراگیر شهرستان آخر استان کهگیلویه و بویراحمد بوده به گونه‌ای که تنها 10 درصد سهم اختصاص یافته را جذب کرده است.
نام شما

آدرس ايميل شما

Iran, Islamic Republic of
البته شما هم کامل مطلب نگفتین اصلا بحث اشتغال عشایر در سامانه کارابوده که این تگه ای از حرف مدیر کل بود که برای تکمیل اومده و معلوم نیست چی شما نوستین
موسی
Iran, Islamic Republic of
کاش همه مدیران ما مثل مدیر عشایر بود
استاندار میشه از هنر خودش بگه؟
Iran, Islamic Republic of
استاندار چرا بخشداران ضعیف کهگیلویه را جمع نمی کند
جان باختن 19 مسافر در تصادف اتوبوس تهران - کرمان که منجر به حریق شد

جان باختن 19 مسافر در تصادف اتوبوس تهران - کرمان که منجر به حریق شد

این مقام ارشد راهور ناجا با بیان این مطلب که این اتوبوس از تهران به کرمان عازم بود درخصوص ...
دیدار فرستاده ویژه ترامپ با سردار سلیمانی؟!

دیدار فرستاده ویژه ترامپ با سردار سلیمانی؟!

پیشتر روزنامه «الجریده» کویت در گزارشی با عنوان «سلیمانی با مک‌گورک برای رایزنی درباره ...
دختر وزیر دولت یازدهم بازداشت شد

دختر وزیر دولت یازدهم بازداشت شد

سخنگوی سازمان تعزیرات در خصوص پرونده دیگر این فرد گفت: پرونده ۵میلیاردی این فرد که مربوط ...