کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

کبنا گزارش می‌دهد

احمدی: بگو چرا بانک توسعه تعاون کهگیلویه و بویراحمد را بدبخت کرده / رستگار: خدا شاهد است تمام توان‌مان را گذاشتیم + پاسخ جالب استاندار / وقتی نوروزی رتبه‌های برتر «نیک‌مرام» را نمی‌بیند

20 شهريور 1397 ساعت 12:23

بانک‌های عامل صندوق کارآفرینی ، پست بانک، کشاورزی و توسعه تعاون بود که بدترین عملکرد را بانک توسعه تعاون داشت و کمترین پرداخت تسهیلات داشت.


 شورای اشتغال استانداری کهگیلویه و بویراحمد به ریاست علی محمد احمدی استاندار برگزار شد.
به گزارش کبنا، صبح امروز نشست کارگروه اشتغال استان کهگیلویه و بویراحمد به ریاست علی محمد احمدی استانداردر سالن شماره یک استانداری کهگیلویه و بویراحمد برگزار شد.
 پروانه‌ نیک‌مرام مدیرکل کار و امور اجتماعی استان کهگیلویه و بویراحمد در این نشست با اشاره به اشتغالزایی روستایی در استان، اظهار کرد: استان کهگیلویه و بویراحمد در بحث اشتغالزایی روستایی رتبه 9 کشوری را دارد.
وی افزود: همچنین استان در بحث سرانه ایجاد اشتغال رتبه یک را دارد.
مدیرکل کار و امور اجتماعی استان کهگیلویه و بویراحمد در ادامه به بحث اشتغالزایی روستایی گریزی زد و به عملکرد بانک‌ها، دستگاه و فرمانداران پرداخت و از فرماندار لنده و بویراحمد و گچساران به طور ویژه قدردانی کرد.
نیک‌مرام به عملکرد فرمانداری‌ها اشاره کرد و گفت: فرماندار لنده 3 میلیارد و 800 میلیون تومان در بحث اشتغال زایی روستایی جذب کرده که این فرمانداری بیشترین جذب را داشته است و 136 درصد فرمانداری لنده جذب داشت.
نیک‌مرام همچنین از فرماندار بویراحمد و گچساران تشکر کرد و گفت: فرماندار بویراحمد به شخصه به دنبال پیگیری جذب اعتبارات اشتغالزایی روستاها است.
مدیرکل کار و امور اجتماعی استان کهگیلویه و بویراحمد افزود: از 107 میلیارد تومان تسهیلات ابلاغ شده که 81 درصد با بانک‌ها انعقاد قرارداد شده که در مجموع 53 درصد نیز پرداخت و مابقی نیز در دست اقدام و تشکیل پرونده شده است.
وی با بیان اینکه 107 میلیارد تومان از محل تسهیلات توسعه اشتغال روستایی، عشایری به استان ابلاغ شده است، گفت: ما نیز 468 میلیارد تومان برای پرداخت تسهیلات اشتغالزایی در کارگروه‌های اشتغال مصوب و به بانک‌های عامل آنها را معرفی کردیم.
نیک‌مرام افزود: 70 درصد طرح‌های توسعه اشتغال روستایی در کارگروه تصویب و در این زمینه رتبه کشور را داریم در حالی که میانگین کشوری در این حوزه 46 درصد است.
به گزارش کبنا، بانک‌های عامل صندوق کارآفرینی ، پست بانک، کشاورزی و توسعه تعاون بود که بدترین عملکرد را بانک توسعه تعاون داشت و کمترین پرداخت تسهیلات داشت.
بانک کشاورزی نیز بهترین عملکرد را در پرداخت تسهیلات اشتغالزایی نیز داشت.
 علی محمد احمدی استاندار کهگیلویه و بویراحمد از مسوولان بانک توسعه تعاون توضیح خواست و گفت: توضیح بده که چرا استان را بدبخت کردید.
رستگار معاون بانک توسعه استان کهگیلویه و بویراحمد شروع به توضیح دادن کرد و گفت: خدا شاهد است که ما تمام توان‌مان را برای پرداخت تسهیلات اشتغالزایی کردیم که احمدی گفت: بله خدا شاهد است، حرف شما درست است و تمام توان‌تان را گذاشتید که تسهیلاتی پرداخت نکنید.
احمدی از مدیرکل جذب و سرمایه‌گذاری استانداری کهگیلویه و بویراحمد خواست تا با بانک توسعه تعاون مرکز مکاتبه‌ای در این رابطه انجام بدهد و بنویسید که عملکرد این بانک در استان چگونه است و گزارش را هم به او بدهد.
همچنین در این جلسه عبدالرحیم رحیمی فرماندار گچساران از افرادی نامبرد که چهره‌شان برای تمام بانک‌ها آشنا است و گفت: برخی افراد راه دریافت وام را می‌دانند و هر روز در این بانک یا آن بانک به دنبال تسهیلات هستند که احمدی استاندار کهگیلویه و بویراحمد از بانک‌ها خواست تمام قد جلوی این افراد بیستند.

به گزارش کبنا، با وجود اینکه پروانه نیک‌مرام در سطح کشور دارای رتبه‌های برتر کشوری است از او در جشنواره استانی شهید رجایی نامی به عنوان دستگاه برتر برده نمی‌شود. در خصوص جشنواره شهید رجایی ابهامات زیادی وجود داشت.


کد مطلب: 402918

آدرس مطلب :
http://www.kebnanews.ir/news/402918/احمدی-بگو-چرا-بانک-توسعه-تعاون-کهگیلویه-بویراحمد-بدبخت-کرده-رستگار-خدا-شاهد-تمام-توان-مان-گذاشتیم-پاسخ-جالب-استاندار-وقتی-نوروزی-رتبه-های-برتر-نیک-مرام-نمی-بیند

کبنانیوز
  http://www.kebnanews.ir