تاریخ انتشار
سه شنبه ۲۰ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۲۵
کد مطلب : ۴۰۲۹۱۵
با بهره‌برداری از محور ملی پاتاوه – دهدشت:

۴۰۰ روستا کهگیلویه و بویراحمد از بن بست خارج می‌شود

۰
۴۰۰ روستا کهگیلویه و بویراحمد از بن بست خارج می‌شود
کبنا ؛معاون عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه سال گذشته ۹۵۰ میلیارد ریال اعتبار به محور پاتاوه -دهدشت اختصاص یافت، گفت: امسال بیش از یک هزار میلیارد ریال به قطعه سوم این جاده اختصاص یافته است.
عزیز فیلی در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه کهگیلویه و بویراحمد حدود ۶ هزار کیلومتر راه اعم از بزرگراه، راه اصلی، فرعی و روستایی دارد، اظهار داشت: از این میزان ۱۴۲ کیلومتر بزرگراه، ۵۰۵ کیلومتر راه اصلی، یک هزار و ۲۳۸ کیلومتر راه فرعی و مابقی نیز روستایی است.
معاون عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد  با بیان اینکه قطعه سوم جاده ملی پاتاوه - دهدشت ۶۳ کیلومتر طول دارد، گفت: این محور دارای ۱۱ دهنه پل به طول سه هزار و ۱۶۰ متر است.
فیلی عنوان کرد: با بهره‌برداری از این طرح ملی بیش از ۴۰۰ روستای محروم در ۲ شهرستان بویراحمد و کهگیلویه با جمعیتی افزون بر ۱۰۰ هزار نفر از نعمت جاده مناسب برخوردار خواهند شد.
وی خاطرنشان کرد: این مسیر نه تنها موجب اتصال جاده‌های روستایی است بلکه در بخش کبگیان از توابع شهرستان بویراحمد نیز از ۲ مسیر به جاده ملی پاتاوه - دهدشت متصل می‌شود.
فیلی افزود:این ۲ مسیر شامل ۲ قطعه هفت کیلومتری است که پنج کیلومتر از مسیر اول آسفالت شده و برای اجرای ۲ کیلومتر مابقی ۲۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز است.
معاون استاندار کهگیلویه و بویراحمد ابراز کرد: ۳,۵ کیلومتر از مسیر دوم نیز آسفالت شده و برای اجرای مابقی آن ۱۸ میلیارد ریال اعتبار مورد نیاز است.
فیلی با اشاره به اینکه قطعه سوم این جاده  دارای ۷۵ درصد پیشرفت فیزیکی است، گفت: براساس پیش بینی انجام شده از سوی اداره کل راه و شهرسازی استان این طرح ملی تا نیمه نخست سال ۹۸ به بهره‌برداری می‌رسد.
نام شما

آدرس ايميل شما

برکات فینال آسیا و آزادي بدون روتوش

برکات فینال آسیا و آزادي بدون روتوش

در طرف مقابل بازیکنان پرسپولیس با ارائه یک بازی پر اشتباه که در برخی اوقات احساسی می‌شد،...
قتل‌های عجیب در زندان زنان تهران

قتل‌های عجیب در زندان زنان تهران

هانیه و هدیه که آن‌ها هم در مرگ فرشته دست داشتند، بعد‌ها در زندان کشته شدند، البته گفته ...
جسد خاشقجی در منزل کنسول عربستان در اسید حل شده است

جسد خاشقجی در منزل کنسول عربستان در اسید حل شده است

مسئولان ترکیه‌ای اخیرا احتمال داده بودند قاشقچی جسدش در داخل کنسولگری تکه تکه شده و در ...