تاریخ انتشار
سه شنبه ۲۰ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۲۵
کد مطلب : ۴۰۲۹۱۵
با بهره‌برداری از محور ملی پاتاوه – دهدشت:

۴۰۰ روستا کهگیلویه و بویراحمد از بن بست خارج می‌شود

۰
۴۰۰ روستا کهگیلویه و بویراحمد از بن بست خارج می‌شود
کبنا ؛معاون عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه سال گذشته ۹۵۰ میلیارد ریال اعتبار به محور پاتاوه -دهدشت اختصاص یافت، گفت: امسال بیش از یک هزار میلیارد ریال به قطعه سوم این جاده اختصاص یافته است.
عزیز فیلی در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه کهگیلویه و بویراحمد حدود ۶ هزار کیلومتر راه اعم از بزرگراه، راه اصلی، فرعی و روستایی دارد، اظهار داشت: از این میزان ۱۴۲ کیلومتر بزرگراه، ۵۰۵ کیلومتر راه اصلی، یک هزار و ۲۳۸ کیلومتر راه فرعی و مابقی نیز روستایی است.
معاون عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد  با بیان اینکه قطعه سوم جاده ملی پاتاوه - دهدشت ۶۳ کیلومتر طول دارد، گفت: این محور دارای ۱۱ دهنه پل به طول سه هزار و ۱۶۰ متر است.
فیلی عنوان کرد: با بهره‌برداری از این طرح ملی بیش از ۴۰۰ روستای محروم در ۲ شهرستان بویراحمد و کهگیلویه با جمعیتی افزون بر ۱۰۰ هزار نفر از نعمت جاده مناسب برخوردار خواهند شد.
وی خاطرنشان کرد: این مسیر نه تنها موجب اتصال جاده‌های روستایی است بلکه در بخش کبگیان از توابع شهرستان بویراحمد نیز از ۲ مسیر به جاده ملی پاتاوه - دهدشت متصل می‌شود.
فیلی افزود:این ۲ مسیر شامل ۲ قطعه هفت کیلومتری است که پنج کیلومتر از مسیر اول آسفالت شده و برای اجرای ۲ کیلومتر مابقی ۲۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز است.
معاون استاندار کهگیلویه و بویراحمد ابراز کرد: ۳,۵ کیلومتر از مسیر دوم نیز آسفالت شده و برای اجرای مابقی آن ۱۸ میلیارد ریال اعتبار مورد نیاز است.
فیلی با اشاره به اینکه قطعه سوم این جاده  دارای ۷۵ درصد پیشرفت فیزیکی است، گفت: براساس پیش بینی انجام شده از سوی اداره کل راه و شهرسازی استان این طرح ملی تا نیمه نخست سال ۹۸ به بهره‌برداری می‌رسد.
نام شما

آدرس ايميل شما

علت کم خونی و راه‌های درمان آن

علت کم خونی و راه‌های درمان آن

در این مطلب با مهم‌ترین علائم کم خونی و راههای تشخیص و درمان کم خونی آشنا خواهید شد.
مرجع تقلیدی خانه‌اش را فروخت

مرجع تقلیدی خانه‌اش را فروخت

ایشان یک برگ چک‌بانکی به من دادند و گفتند «من خانه‌ای قدیمی داشتم، آن را فروختم و کمی ...
بنزین در آتش شایعات می‌سوزد

بنزین در آتش شایعات می‌سوزد

بعید به نظر می‌رسد تغییری در نرخ بنزین صورت گیرد. او گفت: با توجه به شرایط فعلی و تورم،...