تاریخ انتشار
جمعه ۱۶ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۴۱
کد مطلب : ۴۰۲۸۲۱
آرزوهایی که با پیگیری‌های امام جمعه در آستانه محقق شدن است

چیتاب، درآستانه بوم گردی و تبدیل شدن به منطقه گردشگری

۰
چیتاب، درآستانه بوم گردی و تبدیل شدن به منطقه گردشگری
کبنا ؛در بازدید معاون استاندار کهگیلویه و بویراحمد و مدیرکل راه استان از مناطق گردشگری، چیتاب که باحضور امام جمعه و بخشدار صورت گرفت، عزیز فیلی با تشکر از پیگیری‌های امام جمعه و بخشدار گفت: چیتاب شهر نوپا و خوش آب و هوایی است که قابلیت تبدیل شدن به قطب گردشگری استان را داراست.
به گزارش کبنا از چیتاب، فیلی افزود: با پیگیریهای مصرانه امام جمعه دلسوز و شجاع کبگیان وباتوجه به وجود شرایط جغرافیائی چیتاب این شهر دارای جاذبه‌های طبیعی و خدادادیست که با تخصیص بودجه در ردیف گردشگری و بوم گردی بانگاه روشن به آینده می‌توان با اهتمام به اجرای فرهنگ گردشگری به اقتصاد این دیار جانی دوباره داد.
علمیردانی مدیر راه استان کهگیلویه و بویراحمد هم باتشکر از پیگیریهای امام جمعه بخشدار وشورای شهر در رابطه با گردشگری و ایجادفضای تردد راحت ترگردشگران به چیتاب گفت: بعداز اتمام آسفالت جاده چیتاب گردوه که راه ارتباطی بخش به بزرگراه اصفهان یاسوج می‌باشد اتصال جاده ارتباطی چیتاب به اتوبان پاتاوه دهدشت که از تنگه مورگا و میان دو آب چیتاب به طول ۴ کیلومتر می‌گذرد مهمترین دغدغه ماست.
وی افزود: باپیشرفت فیزیکی وساخت پل حدود ۶۰ درصد کار پیشرفته است که انشالله در آینده‌ای نزدیک با تکمیل و آسفالت این شاهراه حیاتی آرزوی مردم این دیار که تزریق تکمیل آن، خروج شهرچیتاب از بن بست است را برآورده خواهیم کرد.
در ادامه امام جمعه کبگیان هم باتشکر از اقدامات مسئولان در پاسخگوئی به خواسته‌های مردم بخش دربرطرف کردن مشکلاتشان گفت: همه ما مسئولان وظیفه خدمتگزاری که بر دوشمان است را باید به اتمام توان درخدمت به خلق در مرحله اجرا به ثمر برسانیم تا با رضایت خلق خداوند هم از ماها راضی شود.
علی وحدانی فر با اشاره به مسئله گردشگری چیتاب و کبگیان تصریح کرد: شرایط استراتژیک و موقعیت استثنائی کبگیان دراستان، و چیتاب درکبگیان باعث، هجمه گردشگران به جای جای کبگیان، خاصه جذبه‌های توریستی شهر چیتاب در فصول بهار وتابستان شده است که همه ماها را به راین داشته تا انشالله، بانهادینه کردن فرهنگ گردشگری و بوم گردی این مکان زیبا را به سراسر کشور معرفی و کمک شایانی به اقتصاد این دیار کنیم.
امام جمعه کبگیان افزود: علی رغم پیگیریهای بنده و تلاش شورای شهر و بخشدار زحمتکش کبگیان وچراغ سبز مسئولان به مسئله گردشگری در چیتاب هنوز فرهنگ پذیرائی وراهکار ورود به جذب گردشگر درنبود امکانات برای مردم این دیار جانیوفتاده است.
وحدانی فر با تشکر از شروع کار خانواده حریم کیش در بسترسازی اصلاح فضای رودخانه چیتاب باتوجه به دریافت مجوزهای قانونی ساخت این مکان گفت: لایروبی رودخانه راه اندازی حدود قایقرانی، ساخت پل‌های فلزی دید وبازدید گردشگران از مناطق صعب العبور پشت کُورَکیِ چیتاب، باساخت آلاچیق و سکوهای تفریحی وسرویسهای بهداشتی در کنار فضای دل انگیز درختان سرسبز وریزش آبشار مصنوعی، تفرج گاه زیبا و روئیایی در ورودی شهر چیتاب خواهد ساخت که باعث جذب توریست و ورود مسافران انبوه به شهر چیتاب خواهدشد ومُشَوِّقِ دل بستن جوانان این خطه باسرمایه گذاری در مناطق بکر و دست نخورده خواهدشد که باعث شکوفائی اقتصاد و رونق بازار کار خواهدشد.
حجت الاسلام وحدانی فر با اشاره به مسئله بوم‌گردی در بخش، گفت: ساختار قدیمی در روستاهای بخش هنوز راوی پخش خانه‌های کاه گلی دست نخورده ایست که در مسئله بوم گردی کانون توجه گردشگران مختلف می‌باشد.
وی گفت: قله تاریخی چیتاب که در منطقه نظر آباد وجود دارد با پیگیریهای خانواده عالم و مستعد وکیلی در شرف ایجاد فرهنگ بوم گردی می‌باشد، که با توجه به مشرف بودن به منظره زیبای شالیزار وسیع و رودخانه پرآب کبگیان در بلندای روستاهای نظرآباد ونقاره خانه ازتوابع چیتاب از موقعیت استثنائی و قابلیت جذب توریست برخوردار است.
 
لازم به ذکر است باتوجه به هجمه گردشگران از استان های متعدد، به شهر چیتاب منطقه‌های توریستی کُورَکی و قله تاریخی نظر آباده چیتاب باتوجه به ساخت موارد ذیل و دریافت مجوزهای قانونی توسط خانواده‌های حریم کیش و وکیلی در شرف تبدیل شدن به مناطق استاندارد گردشگریست٫.
 
برچسب ها :
نام شما

آدرس ايميل شما

۵ دلیل؛ چرا افراد سختکوش همیشه موفق نیستند؟

۵ دلیل؛ چرا افراد سختکوش همیشه موفق نیستند؟

همیشه سختکوشی و موفقیت به یکی معنا نیستند. مهم نیست چقدر کار ما سخت باشد یا چند ساعت ...
۵ عادت مخرب برای مغز

۵ عادت مخرب برای مغز

آسیب‌دیدن مغز می‌تواند زندگی انسان را با تغییرات بزرگی مواجه کند. در شرایطی که برخی عادات ...
عمر مفید ایمپلنت های دندانی ۱۰ سال است

عمر مفید ایمپلنت های دندانی ۱۰ سال است

 امیرحسین نگارش، اظهار داشت: محور اصلی نوزدهمین کنگره انجمن پریودنتولوژی ایران موضوعات ...