تاریخ انتشار
پنجشنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۳۰
کد مطلب : ۴۰۲۲۶۹
معاون استانداری کهگیلویه و بویراحمد خبر داد

جذب 100 نفر از فرزندان شهدا در ادارات کهگیلویه و بویراحمد/اشتغال مهمترین دغدغه جامعه ایثارگری استان

۱
۰
جذب 100 نفر از فرزندان شهدا در  ادارات کهگیلویه و بویراحمد/اشتغال مهمترین دغدغه جامعه ایثارگری استان
کبنا ؛نشست شورای توسعه و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت کهگیلویه و بویراحمد در یاسوج به ریاست علی محمد احمدی استاندار این استان با حضور در سالن شماره یک استانداری برگزار شد.
460 گلزار شهید در کهگیلویه و بویراحمد ساماندهی شد
 استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: در دولت تدبیر و امید یکهزار و 681 مزار شهید در قالب 460 گلزار شهید در این استان ساماندهی شده است.
علی محمد احمدی در این نشست، اظهار داشت: یکهزار و 791 مزار شهید در قالب 553 گلزار در کهگیلویه و بویراحمد وجود دارد که از این تعداد 110 مزار شهید در قالب 93 گلزار ساماندهی نشده است.
وی مقاوم سازی و نماسازی گلزار مطهر شهدای یاسوج، مجهز کردن گلزار شهدای دهدشت و گچساران به وسایل گرمایشی و سرمایشی، تکمیل مرکز فرهنگی و حسینیه شهدای گلزارهای شهرستان‌های گچساران و کهگیلویه را از اقدامات دولت از سال 92 تاکنون بیان کرد.
احمدی عنوان کرد: در دولت تدبیر و امید تعداد 27 هزار سرکشی و دیدار با خانواده‌های جامعه معزز ایثارگر در کهگیلویه و بویراحمد انجام شده است.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: کنگره ملی یکهزار و 880 شهید این استان و بیش از 900 یادواره شهید در دولت تدبیر و امید در کهگیلویه و بویراحمد برگزار شده است.
احمدی پرداخت مطالبات بازنشستگی شهدای معظم تا سال 95، پرداخت 65 میلیارد ریال معوض زمین به 650 نفر از جانبازان بالای 25 درصد و آماده پرداخت بودن 150 مورد دیگر با اعتبار پنج میلیارد ریال و واگذاری زمین به تعداد 190 نفر از جانبازان را از دیگر این اقدامات بیان کرد.
احمدی ابراز داشت: همچنین اشغال تعداد 849 نفر از محل سهمیه حداقل 25 درصد ماده 21 قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران و اشتغالزایی 420 نفر از طریق تسهیلات بانکی از اقدامات دولت از سال 92 تاکنون بوده است.
وی گفت: ابلاغ پیگیری و نظارت بر اجرای سیاست‌های کلی ترویج فرهنگ ایثار، جهاد و ساماندهی امور ایثارگران (سیاست‌های 12 گانه ایلاغی سال 1389 مقام معظم رهبری) مورد توجه جدی قرار گرفته است.
میانگین کشوری در ساماندهی گلزار شهدا 76 درصد بوده که میانگین استان از کشور بالاتر است.
100 فرزند شهید در اداره‌های کهگیلویه و بویراحمد جذب می‌شوند
معاون سیاسی و امنیتی استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: 100 فرزند شهید این استان با مدرک تحصیلی دیپلم و زیر دیپلم تا پایان امسال به صورت شرکتی در دستگاه‌های اجرایی استان مشغول به کار می‌شوند.
 سید محمدکاظم نظری روز پنجشنبه (25 مردادماه 97) در نشست شورای ایثارگران کهگیلویه و بویراحمد در یاسوج به مناسبت 26 مرداد سالروز ورود آزادگان به میهن اسلامی اظهار داشت: مجاهدت‌ها و فداکاری‌های شهدا، رزمندگان و آزادگان در دوران هشت سال دفاع مقدس بر هیچ فردی پوشیده نیست.
وی افزود: جامعه ایثارگری کهگیلویه و بویراحمد مشکلات متعددی دارند که متولیان امر و مسئولان اجرایی این استان موظف به تلاش و اقدام جدی‌تر برای کاهش آنها هستند.
معاون سیاسی و امنیتی استاندار کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: هم اینک یکی از مهمترین دغدغه‌های جامعه ایثارگری این استان بحث اشتغال است که هر چند گام‌های مهمی برای کاهش آن برداشته شده اما ناکافی به نظر می‌رسد.
نظری عنوان کرد: قانون جامع خدمات ایثارگران با وجود شرایط نامناسب اقتصادی کشور و داشتن بار مالی زیاد در دولت تدبیر و امید اجرا شد که بیانگر توجه ویژه مسئولان اجرایی کشور به جامعه ایثارگری است.
وی ابراز داشت: بالا بودن هزینه‌های درمانی و پزشکی جزو دغدغه‌های مهم والدین شهدا در کهگیلویه و بویراحمد است که باید پیگیری‌های لازم برای کاهش آن انجام شود.
نظری گفت: برنامه‌های مربوط به سالروز ورود آزادگان به میهن اسلامی به طرز باشکوه و با حضور گسترده مردم و مسئولان اجرایی کهگیلویه و بویراحمد در نقاط مختلف این استان برگزار شود.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران کهگیلویه و بویراحمد نیز گفت: به هر کدام از والدین مسن شهدای این استان ماهانه 10 میلیون ریال حق پرستاری پرداخت می‌شود.
سید منصور موسوی اظهار داشت: برای 290 نفر از جانبازان زیر 25 درصد کهگیلویه و بویراحمد که وضعیت اقتصادی مطلوبی ندارند مستمری ماهانه برقرار شده است.
وی افزود: خدمات رسانی بهینه دولت تدبیر و امید به جامعه ایثارگری کشور و کهگیلویه و بویراحمد در شرایط کمبود اعتبارات بوده که کاری ارزشمند و تحسین برانگیز است.
مشاور استاندار کهگیلویه و بویراحمد در امور ایثارگران نیز گفت: سال 1392 تاکنون 845 نفر از فرزندان جامعه ایثارگری این استان در دستگاه‌های اجرایی مشغول به کار شدند.
سید محمود داربام اظهار داشت: مجوز به‌کارگیری 100 نفر از فرزندان شهدای کهگیلویه و بویراحمد در دستگاه‌های اجرایی این استان سال 1391 از سوی دولت صادر شد.
وی افزود: این افراد سال گذشته در قالب طرح کارورزی به تعدادی از دستگاه‌های اجرایی کهگیلویه و بویراحمد معرفی و تا پایان امسال نیز به صورت شرکتی مشغول به کار خواهند شد.
کهگیلویه و بویراحمد در دوران هشت سال دفاع مقدس یک هزار و 880 شهید، 317 آزاده و افزون بر 9 هزار جانباز تقدیم نظام و انقلاب کرد.
نام شما

آدرس ايميل شما

Germany
در جاده پاتاوه دهدشت تمامی نیروهای غیره بومی هستند. کسی هم جوابگو نیست
علت کم خونی و راه‌های درمان آن

علت کم خونی و راه‌های درمان آن

در این مطلب با مهم‌ترین علائم کم خونی و راههای تشخیص و درمان کم خونی آشنا خواهید شد.
مرجع تقلیدی خانه‌اش را فروخت

مرجع تقلیدی خانه‌اش را فروخت

ایشان یک برگ چک‌بانکی به من دادند و گفتند «من خانه‌ای قدیمی داشتم، آن را فروختم و کمی ...
بنزین در آتش شایعات می‌سوزد

بنزین در آتش شایعات می‌سوزد

بعید به نظر می‌رسد تغییری در نرخ بنزین صورت گیرد. او گفت: با توجه به شرایط فعلی و تورم،...