تاریخ انتشار
يکشنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۰۴
کد مطلب : ۴۰۲۱۷۰
در باب اتفاقات شبکه بهداشت و درمان کهگیلویه

زمانی «عزل» و زمانی «ابقا»

سید قربانعلی موسوی شیرازی
۲
۱
زمانی «عزل» و زمانی «ابقا»
کبنا ؛متن ارسالی
شبکه بهداشت ودرمان کهگیلویه در یکی دو هفته اخیر مشغول حواشی به وجود آمده از تنش میان خادمی وداوری بود که پادرمیانی نیکبخت موضوع را فعلاً ختم به خیر نموده است و قسمتی از حواشی به وجود آمده گرفتار سکوت گردیده است.
حکم عزل خادمی توسط داوری وبه دنبال آن حکم عزل داوری به دست ایلامی، عزل در عزلی رارقم زد که شوک عجیبی به افکار عمومی مردم وارد آورد ونقل هر مجلس ونشستی گفتگو حول محور چگونگی این عزل‌ها شده بود، هرکسی به ذم خویش مطلبی را عنوان می‌نمود وتفسیرها به دنبالش ارائه می‌داد و بر تنش حاصل شده از این موضوع می‌افزود
شاید دستور داوری مبنی بر عزل خادمی را بتوان جابجایی درون یک مدیریت عنوان نمود اما حکم جناب ایلامی مبنی بر عزل داوری کمی با منطق فاصله داشته است وهمین موضوع شائبه‌های زیادی به وجود آورد که بیشترین تنش‌ها را شامل شد.
تصمیم عجولانه دکتر ایلامی بر عزل داوری با منطق واصول مدیریت همخوانی ندارد و نمی‌توان با معیاری صحیح آنرا مورد سنجش قرار داد ونتیجه گیری نمود.
می‌شد قبل از اینکه اقدام به عزل داوری نماید اورا به نزد خود خوانده ودلایل حکم عزل خادمی را جویا می‌شد وبا درایت مدیریتی نسبت به رفع این معضل اقدام می‌کرد واز حواشی به وجود آمده جلوگیری می‌نمود و حتی تنش میان مسئول وزیر دست را اصلاح می‌کرد اما با تصمیم عجولانه خود نیز بر آتش این اختلاف دمید و موجب به وجود آمدن وضعیتی شد که هرکسی می‌شنید اول بر ایلامی خرده می‌گرفت و بعد به انتقاد از داوری وخادمی می‌پرداخت.
توقع از ایلامی بیش از اینها بود و نباید احساساتی در مقابله با این عزل عمل می‌کرد چرا که به خودی خود جایگاه مدیریت شبکه بهداشت ودرمان خیلی بالاتر از ریاست بیمارستان است، بیمارستان یکی از دهها مجموعه زیر دستی داوری به‌عنوان ریاست است و کم اهمیت جلوه دادن آن وتنزل دادنش در حد ریاست یک قسمت اول از همه مدیریت شبکه را دچار تزلزل می‌نماید تا صندلی مدیریتی داوری را، و در آینده حتی با نبودن داوری هم اهمیت این جایگاه متزلزل خواهد بود و آنگونه که باید مجموعه زیر دستی برایش حسابی باز نخواهند کرد و همیشه در مباحث مورد مثال خواهد بود. داوری از محدود مدیران است که وقوف کامل به مجموعه زیر دستی خود دارد وهر کس وهرچیزی رابه اندازه ارزش وجودی‌اش احترام گذاشته و می‌گذارد وایلامی نباید خیلی زود تصمیم می‌گرفت.
خوشحالیم که دکتر نیکبخت با پا درمیانی این قائله را ختم به خیر نمود و از به وجود آمدن تنش‌های بیشتر جلوگیری کرد و فضای افکار عمومی شهرستان کهگیلویه را بهبود بخشید امیدواریم اینگونه عملکردها همچنان در روزمه کاری دکتر نیکبخت فرماندار کهگیلویه باشد تا روز به روز شاهد فضای آرام. وبدون تنش میان مردم شهرستان باشیم. انشالله
-------------------------------------------------
سید قربانعلی موسوی شیرازی
وزنامه نگار و فعال فرهنگی رسانه‌ای چرام
 
نام شما

آدرس ايميل شما

حسینی
Iran, Islamic Republic of
مداحی شما از داوری بیشترازخود اوست.
مهمان
Iran, Islamic Republic of
موسوی شیزازی شما دنبال چی هستی
اسحاق جهانگیری از دولت روحانی می‌رود

اسحاق جهانگیری از دولت روحانی می‌رود

قائم مقام حزب اعتماد ملی در پاسخ به این سوال که آیا قرار است نوبخت جایگزین جهانگیری شود ...
مالیاتی که مردم می‌دهند، کجا خرج می‎شود؟

مالیاتی که مردم می‌دهند، کجا خرج می‎شود؟

آنچه در هسته نرم‌افزار این طرح بود و قراردادش در سال 1387 با اروپایی‌ها منعقد شد در مجموع40 ...
آقای جهانگیری! وعده‌هایی‌که دادید «یادتان هست»؟!

آقای جهانگیری! وعده‌هایی‌که دادید «یادتان هست»؟!

بی‌شک وضعیت فعلی اقتصادی کشور محصول عملکرد وزیرانی است که از دولت سازندگی در مصدر امور ...