تاریخ انتشار
شنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۳۰
کد مطلب : ۴۰۲۱۵۸
در گفت‌وگو با خبرنگاران

گلایه «موسایی» از دانشگاه علوم پزشکی یاسوج؛ مدرک دانشگاه علمی کاربردی برای استخدام اعتبار دارد

۳
۱
گلایه «موسایی» از دانشگاه علوم پزشکی یاسوج؛ مدرک دانشگاه علمی کاربردی برای استخدام اعتبار دارد
کبنا ؛امین موسایی ظهر امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران، اظهار کرد: حدود 7 هزار و 400 دانشجو در 11 مرکز علمی کاربردی کهگیلویه و بویراحمد مشغول به تحصیل هستند و دانشگاه علمی کاربردی یکی از دانشگاه‌های پرجمعیت استان به شمار می‌رود.
موسایی با اشاره به مصوبات جدید هیئت دولت برای تعطیلی مراکز علمی کاربردی، گفت: چهار مرکز علمی کاربردی تحت نظارت نهادهای بهزیستی، جمعیت هلال‌احمر، فنی و حرفه‌ای و میراث فرهنگی بعد از اتمام تحصیلات دانشجویان در استان کهگیلویه و بویراحمد تعطیل می‌شود.
وی افزود: از اهداف اصلی تأسیس این دانشگاه تحقق مهارت محوری است که ابزار و امکانات برای کاربردی کردن آموزش مهارت لازم است و باید زیرساخت‌ها در دانشگاه‌های علمی کاربردی فراهم شود اما تا کنون این زیرساخت‌ها در مراکز استان فراهم نشده است.
رئیس دانشگاه علمی کاربردی استان اظهار داشت: دروس کارورزی برای باکیفیت کردن و حجم کیفی دروس کاری موردتوجه جدی این دانشگاه است.
موسایی با اشاره به تأیید مدارک صادره دانشگاه علمی کاربردی برای استخدام در ادارات دولتی، گفت: از دانشگاه علوم پزشکی یاسوج برای عدم‌تأیید و عدم احراز صلاحیت فارغ‌التحصیلان دانشگاه علمی کاربردی در آزمون استخدامی علوم پزشکی یاسوج گلایه داریم.
وی افزود: در پیگیری‌های صورت گرفته و بر اساس صراحت قانون هیچ خلأ قانونی در پذیرش فارغ‌التحصیلان علمی کاربردی در ادارات دولتی وجود ندارد و مدارک همه دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی ارزش استخدامی دارد که این نامه وزارت علوم را هم به دانشگاه علوم پزشکی یاسوج ارسال کردیم.
وی اظهار داشت: اگر بتوانیم اعتماد خانواده‌ها را برای جذب دانشجویان به مراکز علمی کاربردی جلب کتیم، باید کیفیت دانشگاه را سرلوحه خود قرار دهیم و افزایش آمار دانشجویان در دانشگاه‌های معتبر با اعتمادسازی بوده است.
رئیس دانشگاه علمی کاربردی کهگیلویه و بویراحمد گفت: دانشگاه علمی کاربردی مؤلفه‌های زمانمند بودن رشته‌های آموزشی را دارد و وضعیت بازار و به‌روز بودن نیز در این حوزه دیده می‌شود.
نام شما

آدرس ايميل شما

مسئول علوم پزشکی
Iran, Islamic Republic of
برادر عزیز
ما زیر مجموعه وزارت علوم نیستیم که نامه وازرت علوم رو ارسال میکنید
از طریق دفتر مرکزییتان با وزارت بهداشت رایزنی کنید.
ما رو با فارغ التحصیلان علمی کاربردی در نیندازین
رضا
Iran, Islamic Republic of
دکتر جان حیف شما که اومدید وارد بازی های سیاسی شدید, اولا تجربه علمی بهتر رود تو همون دانشگاههای دولتی سراسری بکار گرفته بشه تا اینکه بخواید خودتون رو معطل چنین دانشگاهی بکنید
United States
آقای دکتر مدرسانی که در علمی کاربردی موفق به اخذ کد شده اند، حکم هیات علمی دانشگاه را دارند. بخشی از شهریه ای که از دانشجو اخذ میشود در واقع متعلق به استادیست که درس به نامش ثبت شده و از کد و تخصص و وقت و ظریفیت مجازش برای ارایه درس و انتخاب واحد دانشجو استفاده شده، ولی با توجه به اینکه این دانشگاه استاد هیات علمی ثابت ندارد آیا درباره پرداخت حق التدریس و بیمه و کسر مالیات این استادان که برای اخذ کد وقت بسیار صرف کرده و از مدرک و ظرفیت آنها استفاده می شود هم اصول و قواعد رعایت می شود؟ آیا اسناد واریز حق التدریس با ابلاغای که در هر نیمسال برای مدرس در سیستم ثبت و به او اعلام می شود و دانشجو بر اساس همان انتتخاب واحد کرده و شهریه می پردازد مطابق است؟
استدعا داریم لااقل پرداختیهای چند سال اخیر را بررسی فرموده و با درسهایی که برای هر استاد اعلام شده تطبیق فرمایید. همچنین تعداد جلساتی که برای هر درس در سند واریزی ثبت شده را ملاحظه بفرمایید.
گذر از شورای سیاستگذاری به پارلمان اصلاحات

گذر از شورای سیاستگذاری به پارلمان اصلاحات

اظهارنظرهای متفاوتی که از سوی برخی چهره‌های اصلاح‌طلب در مورد نقش و جایگاه پارلمان اصلاحات ...
گزينه انتحاري!

گزينه انتحاري!

محمد علي ابطحي، رييس دفتر رييس دولت اصلاحات و از افرادي كه براي تمام جريانات و افراد ...
جهانگيري مي‌ماند يا مي‌رود؟

جهانگيري مي‌ماند يا مي‌رود؟

واقعیت اين است که ما در دولت یازدهم در دستیابی به اهدافمان موفق بودیم. توانستیم ثبات ...