تاریخ انتشار
جمعه ۱۹ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۰۶
کد مطلب : ۴۰۲۱۳۴
امام‌جمعه موقت چرام

مفسدان اقتصادي اعدام شوند/ چرا باید افراد ذی‌نفوذ دولت میلیاردی اختلاس کنند

۰
مفسدان اقتصادي اعدام شوند/ چرا باید افراد ذی‌نفوذ دولت میلیاردی اختلاس کنند
کبنا ؛حجت‌الاسلام مجتبی فرهمند ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته بابیان اینکه کار برای رضای خدا هزینه دارد، اظهار کرد: این هزینه‌ها یا مال است یا آبرو یا سختی و تنگی در کارهای دنیاست.
 
امام‌جمعه موقت چرام با ذکر این مطلب که اگر تاریخ را ورق بزنیم هرکجا علم حق بلند باشد همیشه در مقابل آن سنگرهای های باطل و شیطان بنا گذاشته‌شده است، عنوان داشت: امروزه جمهوری اسلامی ایران تنها کشوری است که این علم را برافراشته و به‌تنهایی در مقابل شرق و غرب ایستاده است در مقابل نظام سلطه به رهبری شیطان بزرگ آمریکا ایستاده، پس این ایستادن هزینه دارد.
 
وی، افزود: اگر جمهوری اسلامی ۴۰ سال است به فضل الهی پیش رفته و می‌رود، رمز آن را باید در آیه‌های قرآن پیدا کرد، برخی از انقلاب‌ها و انقلابیون هر چه از اول انقلابشان فاصله می‌گرفتند ناامیدتر می‌شدند اما شما امام راحل را ببینید بیانیه‌های آخر عمر شریفشان از ابتدای انقلاب حتی 42 سال محکم‌تر و انقلابی‌تر بود چرا چون وعده‌های الهی را می‌دید و لمس می‌کرد، ایستادگی بر اصول و مبانی حق عمل اثرگذاری و ماندگاری در تاریخ است.
 
حجت‌الاسلام فرهمند در خطبه‌های دوم نماز سیاسی عبادی این هفته با اشاره به سالروز شهادت امام جواد (ع) وسیع‌ترین و سریع‌ترین راه رسیدن به خدا را پناه بردن به کشتی نجات اهل‌بیت و انجام فرامین و دستورات اخلاقی آنان دانست.
 
وی به سالروز ازدواج آسمانی امام علی و حضرت زهرا اشاره داشت و گفت: وقتی زوایای مختلف زندگی کوتاه این دو دلیل خلقت را بررسی می‌کنیم می‌بینیم که تقوا و پرهیزکاری و اخلاص موج می‌زند، لحظه‌به‌لحظه زندگی مشترک آنان بر اساس محبت و رضایت خداوند متعال سپری می‌شود.
 
فرهمند با اشاره به سالروز ورود آزادگان سرافراز به میهن اسلامی خاطرنشان کرد: این عزیزان بدانند که هیچ‌گاه رشادت‌ها و استقامت آنان در دوران دفاع مقدس و در زمان اسارت در زندان‌های بعثی از اذهان این ملت پاک نخواهد شد و امروز اگر امنیت و آرامش بر جمهوری اسلامی حاکم است مرهون همین دلاوری‌ها و ایستادگی شماست.
 
خطیب جمعه موقت چرام در بخش بعدی از سخنانش به وضعیت نابسامان اقتصادی حاکم بر جامعه اشاره داشت و تصریح کرد: این تحریم‌های ظالمانه توسط شیطان بزرگ و سردمداران نظام سلطه در عالم صورت گرفته که اگر در این مورد سیاست‌های درستی توسط دولت اتخاذ می‌شد و دولت انقلابی عمل می‌کرد، همین تحریم‌ها را هم بی‌اثر می‌کرد که نشد و در حال حاضر بخشی از این وضعیت ناشی از همین تحریم‌هاست.
 
وی، خاطرنشان کرد: سوء مدیریت دولت و زیرمجموعه‌های آن در بازار و کشور دلیل دیگری از این وضعیت اقتصادی حاکم است، وقتی این اندازه فشار بر اقشار مختلف جامعه هست چرا باید برخی افراد زیر ذی‌نفوذ در دولت و نهادهای وابسته میلیاردی اختلاس کنند، میلیاردی ارز دولتی بگیرند، فلان شرکت خودروسازی سایت آن شبانه هک شود.
 
حجت‌الاسلام فرهمند دلیل دیگر را بی‌انصافی و بی‌دینی بعضی از بازاریان ذکر کرد و گفت: اجناسی که باقیمت قبلی خریدار شده حرام است با یک قیمت جدید به دست مردم بدهیم، بعضی از کالاهایی که تحریم تأثیری بر آن‌ها نداشته است و مثلاً در کشور تولید می‌شود و یا هم در همین شهرستان به دست می‌آید چرا باید دو برابر قیمت به دست مردم برسد، این کار بدتر از تحریم است و تأثیر زیادی بر اقتصاد مردم دارد.
 
امام‌جمعه موقت چرام، ابراز کرد: به‌غیراز دولت قوه مقننه و قضائیه محترم هم باید ورود کنند که البته اخیراً قوه محترم قضاییه واردشده، شاید تنها راه مبارزه با این فساد اقتصادی اعدام کردن ده‌ها مفسد اقتصادی مطرح و گردن‌کلفت در کشور است تا از این‌طرف بقیه حساب کار خودشان را بکنند و از طرف دیگر مردم مستضعف و قشر آسیب‌پذیر جامعه بدانند که این انقلاب هنوز بر همان اصل ابتدایی خود یعنی عدالت و برابری و خدمت به مستضعفان مانده است.
 
نام شما

آدرس ايميل شما

رقابت يارانه‌اي

رقابت يارانه‌اي

برای جبران تورم، یارانه گزینه مناسبی نیست و باید زیرساخت‌ها و تولید را تقویت کرد. طرح‌های ...
بررسی یارانه احمدی‌نژاد و یارانه روحانی / دولت شفاف‌سازی کند

بررسی یارانه احمدی‌نژاد و یارانه روحانی / دولت شفاف‌سازی کند

هر چه که هست، یارانه‌های نقدی و حساسیتی که در مورد آن بین مردم وجود دارد موجب شده نحوه ...
ایست دوباره مجمع به لایحه پولشویی

ایست دوباره مجمع به لایحه پولشویی

مجمع از منافع نظام و مردم کوتاه نمی‌آید و با توجه به نظرات کارشناسان با آن برخورد می‌کنیم....