تاریخ انتشار
چهارشنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۵۴
کد مطلب : ۴۰۲۱۰۴
در جلسه تجلیل از خبرنگاران مطرح شد

پاسخ استاندار به سووالات کبنانیوز؛ نه من به تنهایی می‌توانم نه شماها، بلکه باید پشت سرهم قرار بگیریم

۲
۲
پاسخ استاندار به سووالات کبنانیوز؛ نه من به تنهایی می‌توانم نه شماها، بلکه باید پشت سرهم قرار بگیریم
کبنا ؛استاندار کهگیلویه و بویراحمد با بیان این‌که برخی می‌گویند چرا حرص و جوش می‌خوری استان ما همیشه همین گونه بوده است، گفت: به خاطر عافیت طلبی‌ها در کهگیلویه و بویراحمد غصه می‌خورم.
 به گزارش کبنا، علی‌محمد احمدی عصر امروز در آیین نکوداشت خبرنگاران استان کهگیلویه و بویراحمد به جایگاه خبرنگاران و وضعیت استان و همچنین مطالبات خبرنگاران پرداخت و گفت: رسانه دردشناس و رازگوی مردم است و باید تلاش کند که دردهای مردم را به مسوولان منعکس کند.
 
وی گفت: جایگاه شما آن قدر مهم است که شاید خودتان هم توجه نداشته باشید در حالی که غربی‌ها ۲۸۰ کانال فارسی زبان دارند که جریان رشد انقلاب و جمهوری اسلامی را وارونه منعکس کنند.
 استاندار کهگیلویه و بویراحمد افزود: چه کسی باید از عظمت و استقلال این مردم دفاع کند که باید گفت خبرنگاران هستند اید گفت خبرنگاران هستند که هژمونی رسانه‌ای را باید مدیریت کنند آن جا که کاستی هست راهکار ارائه دهند تا از این گذر سخت عبور کنیم و کشور سربلند بیرون بیاید.
 این مسوول ارشد اجرایی خاطرنشان کرد: هیچ برهه از از تاریخ به اندازه سه چهار دهه اخیر شاهد فراز و نشیب‌ها نبوده‌ایم که بعد از پیروزی انقلاب تشدید شد.
 استاندار کهگیلویه و بویراحمد افزود: رسانه‌های کشور با حداقل امکانات توانسته‌اند به مقابله و مبارزه با غول رسانه‌ای استکبار بروند که نمونه آن بیداری اسلامی در عراق و بحرین و یمن و سوریه است و این پیام ناشی از همین تلاش خبرنگاران است.
 وی با تاکید به رسانه‌ها که به روز باشند تا وظیفه خود را به خوبی انجام دهند در باب موضوعات استان در بخش دوم سخنان خود گفت: همه باید یک دغدغه داشتیم که همان پیشرفت و تعالی استان است و هیچ کدام حق نداریم از این رسالت عدول کنیم.
 استاندار کهگیلویه و بویراحمد با بیان این که در سایه سار عظمت زاگرس با ظرفیت‌های بالا هستیم افزود: استان ما گل سرسبد این عظمت تاریخی است که باید این عظمت را حفظ کنیم.
 این مسؤول با بیان این که یک سال را در کنار هم تجربه کردیم خاطرنشان کرد: اتفاقات خاص و ویژه بود که بحث برجام و فشارها به دولت و ناآرامی‌ها و خشکسالی و بحران آب بود که در کنار آن زلزله و سقوط هواپیما را داشتیم و نشان دادیم که مرد روزهای بحران هستیم تا مشکلات را پشت سر بگذاریم و همیشه در کنار هم بودیم.
 احمدی افزود: انتظارات و توقعات شما بیشتر از این‌هاست و منتظر توسعه بهتر و بیشتر هستید که من و شما به دنبال آن هستیم اما باید شرایط کشور را هم باید درک کنیم.
 استاندار کهگیلویه و بویراحمد با بیان این که تزریق اعتبارات به پروژه‌ها بد نبوده است افزود: باید به دنبال اصلاح ساختارها در استان هستیم و این کار زمانی انجام می‌شود که از خود استانداری اصلاح شروع شود و این اصلاح زمانی اتفاق می‌افتد که به مجموعه مدیریت ستادی استان قدرت ببخشیم.
 وی با بیان این که فرماندار و مدیرکل باید نماینده وزارت کشور باشد و فرمانداری که به غیر از این خودش را پشت سر دیگری ببیند کارها پیش نمی‌روند.
 وی با بیان این که مردم ما مردم بزرگی هستند تصریح کرد: تکمیل یک پل برای این مردم یک آرزو شده بود و من شبانه ۲۰ بار از آن بازدید می‌کردم.
 این مسؤول گفت: برخی می‌گویند چرا حرص و جوش می‌خوری و استان ما همیشه همین گونه بوده است اما من برای کشورم حرص و جوش می‌خورم و می‌نشینم و به دلیل عافیت طلبی‌ها غصه می‌خورم.
 من آینده استان را درخشان می‌بینم به شرطی که بپذیریم استان روی ریل قانون حرکت کند و از دوستان و خویشان خود به خاطر مردم بگذریم و این میثاق را ببندیم که دلسوزانه کار کنیم.
 استاندار کهگیلویه و بویراحمد در بخشی دیگر از اظهارات خود در پاسخ به سووالات خبرنگار کبنا نیوز مبنی بر برخورد شما با مدیرانی که استخدام‌های فله‌ای داشتند، اظهار کرد: اجازه ندهید فقط احمدی قربانی این ماجرا شود.
 احمدی بیان کرد: از زمانی که وارد این استان شدم سه مدیرکل را به همین خاطر جابجا کردم و باید پرسید آیا استخدام‌های مینی‌بوسی در زمان من بوده است؟
 وی گفت: شما خبرنگاران هم هر جای استان هستید مقابل این اقدامات بایستید نه این که فقط پشت تریبون‌ها از این موضوع یاد کنید و بدانید که استاندار هم پشت سر شماست. اما گاهاً هم وقتی من مقابل استخدامی ایستادم، برخی از خبرنگاران جیره‌خوار علیه من نقدها زدند. بنابراین از شما می خواهم که مدیران متخلف را محکم بکوبید، من هم پشت سر شما هستم. نه من می‌توانم به تنهایی و نه شماها به تنهایی می‌توانید جلوی برخی اقدامات خلاف قانون را بگیرد. هیچ خیانتی بالاتر از این نیست که نظام جمهوری اسلامی فرصت شغلی را ایجاد کند و کسی این شغل را از یک نخبه گرفته و به فامیل خود بدهد.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد افزود: هر کسی که هست در هر مقامی خیانتی فراموش ناشدنی کرده است.
 احمدی تصریح کرد: اما در هر استانی که هر کسی کلونی خودش را دارد و پشت سر خودش هژمونی و مافیای رسانه‌ای وجود دارد به محض اینکه بنده مقابل آنها ایستادگی می‌کنم به کرات مرا مورد آماج حملات خودش قرار می‌دهد و هیچکدامتان جیک‌تان در نمی‌آید، من تنها چکار کنم.
 
احمدی تصریح کرد: همین که بتوانم ساختار حاکم بر ادارات استان کهگیلویه و بویراحمد را اصلاح ‌کنم، کافی است، چرا که اگر ساختار و فرهنگ ادارات ما اصلاح شود، سرعت پل‌سازی‌ها نیز بیشتر می‌شود.
 استاندار کهگیلویه و بویراحمد با بیان این که وظیفه من شفافیت در امور است و در جواب سؤال دیگر خبرنگار سایت کبنا نیوز روابط شما با گروه‌های سیاسی و نمایندگان روشن و شفاف نیست، افزود: با شفافیتی که با شما صحبت می‌کنم با سایرین هم صحبت می‌کنم، نماینده زیر دست من نیست و او در یک قو و من در قوه‌ای دیگر خدمت می‌کنم. 
احمدی خاطرنشان کرد: نمایندگان استان برای من محترم هستند شخصاً آن‌ها را دوست دارم چون که تلاش می‌کنند اما به صراحت می‌گویم آن جا که حقی بوده با کمال ادب و احترام و صراحت به آن‌ها گفته‌ام، اختلاف نظر هم در عین دوستی‌ها وجود دارد.
 وی گفت: یکی از اختلاف نظرها ممکن است در بحث بودجه و اعتبارات باشد که در کل کشور هم چنین اختلاف نظرهایی وجود دارد اهتمام خود را برای رفع مشکلات گذاشته‌ام اما بخشی از آن هم به قوانین برمی‌گردد که باید اصلاح شود و دست من نیست.
 استاندار در خصوص کار مدیران و نظارت خود بر کار آن‌ها گفت: آنجا که باید تند باشم تند برخورد می‌کنم اما انتظار دارم مسائل ریشه‌ای دیده شود و رسانه‌ها هم جهت‌گیری‌ها را در این خصوص ببینند و آنگاه حرفه‌ای وارد شوند.

 

احمدی گفت: بیایید با خدای خود عهد ببندید این اتفاق اگر برای مدیر گچسارانی، چرامی، یاسوجی و … افتاد خبرنگار هر جا هستید با شرافتتان عهد ببندید در برابر وی بایستید و عزتمندانه دفاع کنید.
 
استاندار کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: در این صورت من دست شما را می‌بوسم من از شما انتظار دارم هر جایی مشاهده کردید مدیری این کار را کرد با تمام قوا او را بکوبید، استاندار پشت سر شما ایستاده است.
 
نام شما

آدرس ايميل شما

Iran, Islamic Republic of
احسنت استاد عزیز که الحق والانصاف توانمندی
Iran, Islamic Republic of
چندتا مدیربا این مشخصات هست ولی اگر وابسته به نماینده ها باشند بعدش اقای استاندار عزیر چکار میکنی ؟
پای روانگردان در پرونده قتل ميترا استاد باز شد

پای روانگردان در پرونده قتل ميترا استاد باز شد

کارشناس اسلحه عنوان مي‌کند 9گلوله شليک شده است. بنده درخواست کردم اين مساله در هيات کارشناسي ...
ایران و عربستان؛ وقت مصالحه رسیده است؟

ایران و عربستان؛ وقت مصالحه رسیده است؟

 طرح چهار ماده‌ای ماکرون، هنوز به نتیجه نرسیده، اما شواهد و قراین نشان می‌دهد که احتمال ...
واکنش‌ها به حکم ۵ سال زندان حسین فریدون

واکنش‌ها به حکم ۵ سال زندان حسین فریدون

پرونده دیگری که ممکن است مورد توجه قوه قضائیه باشد، پرونده مهدی جهانگیری برادر اسحاق ...