تاریخ انتشار
چهارشنبه ۲۷ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۳۶
کد مطلب : ۴۰۱۵۹۲
عضو شورای شهرستان بویراحمد

شهر مادوان فاقد سرانه ورزشی/ نباید به‌ بهانه‌ نظارت در امور شوراها دخالت شود

هئیت‌های تطبیق جای شوراها تصمیم نگیرند
۷
۲
شهر مادوان فاقد سرانه ورزشی/ نباید به‌ بهانه‌ نظارت در امور شوراها دخالت شود
کبنا ؛حاتم پیام ظهر امروز در نشست شورای شهرستان بویراحمد با معاون عمرانی استاندار، ضمن قدردانی از معاون استاندار برای همکاری و هماهنگی با مجموعه شوراها در سطوح مختلف، اظهار کرد: امروزه شوراهای اسلامی یکی از برکات نظام جمهوری اسلامی است که سهم و نقش عمده‌ای در توسعه کشور دارد، توسعه و پیشبرد اهداف فرهنگی و اجتماعی و رونق اقتصادی در شهرها و روستاها در گرو تلاش و پیگیری‌ و تصمیم‌گیری آگاهانه، هوشمندانه و کارشناسانه شوراهاست.
پیام افزود: گستردگی و پراکندگی این مجموعه به‌عنوان برجسته‌ترین نماد مردم‌سالاری و جلوه بارز مشارکت مدنی در سطح کشور می‌طلبد که دولت برای پیشبرد اهداف توسعه‌ای و تحقق سیاست‌های خویش نهایت تعامل را با مجموعه شوراها داشته باشد.
نماینده شورای شهر مادوان در شورای شهرستان تصریح کرد: تعامل یکی از استراتژیک‌های اصلی شوراها است، شوراها به‌عنوان حلقه واسط میانه بین مردم و مسئولین هم شناخت درست و دقیقی از ظرفیت‌ها، مشکلات و کاستی‌های شهرها و روستاها دارند و هم می‌توانند خواسته‌های مردم را در سریع‌ترین زمان ممکن به سمع و نظر مسئولین، مدیران شهری و حتی نمایندگان مجلس برسانند و این ارتباط بین مسئولین و مردم را پیوند بزنند.
وی اضافه کرد: شوراها می‌توانند پشتیبانی قوی برای دولت در جهت اجرای سیاست‌های آن‌ها باشد.
پیام با اشاره به اینکه معاون عمرانی استاندار مشکلات شهر مادوان را از نزدیک مشاهده کردند، عنوان کرد: بیشترین دغدغه‌ای که امروز اعضای شوراهای فرادست در سطح استان دارند، نبود امکانات مناسب برای انجام فعالیت‌های شوراهای فرادست است.
وی بابیان اینکه یکی از وظایف اصلی شوراها اطلاع‌رسانی است، گفت: تا زمانی که مردم از شرح و وظایف شوراها آگاهی پیدا نکنند و ندانند دبیرخانه این شوراها کجاست، یقیناً این مجموعه نمی‌تواند خدمت گذار خوبی باشد اگرچه مجموعه شوراها در این عرصه کوتاهی نمی‌کند و نکرده است.
عضو شورای شهر مادوان افزود: مجموعه مسئولین تقسیمات کشوری، فرمانداران و بخشداران خواستار هستیم که تجهیزات، امکانات و فضای اداری شوراها را برای انجام امور فعالیت‌های این قبیل شوراها فراهم کنند. البته فرمانداری بویراحمد در این زمینه همکاری معمول را داشته.
وی بابیان اینکه برای فضای اداری شوراهای فرادست باید یک فضای مستقلی در مراکز شهرستان‌ها احداث شود، تصریح کرد: شوراهای فرادست یک باید از یک هویت فیزیکی مستقل داشته باشد تا مردم بدانند شورای فرادست، شهرستان، استان و بخش کجاست و چه وظایفی بر عهده دارد و فلسفه تشکیل این دسته شوراها چیست‌، اینکه یک اتاق در گوشه‌ای از فرمانداری و استانداری باشد نمی‌تواند رسالت این مجموعه‌ها را برای مردم مشخص کند.
پیام بابیان اینکه امروزه مجموعه شوراها به آموزش نیاز دارند و نیاز مبرم آن‌ها است، گفت: مقوله آموزش شوراها در سطح استان به فراموشی سپرده‌شده است و صرف یک همایش یا نشست جهت آشنایی یا معارفه شوراها در آغاز دوره کافی نیست، بلکه این مجموعه با این حجم پراکندگی و گستردگی وظایف برای اینکه منتخبان از مناسبات داخلی، تعاملات بیرونی، فلسفه کار خرد جمعی، شرح وظایف و پیچیدگی وظایف آن‌ها آشنا شود نیازمند برگزاری دوره‌های آموزشی، کاربردی، مفید و تخصصی به‌صورت ماهانه یا فصلی در سطح استان برگزار شود تا آن‌ها بتوانند نقش خود را به‌خوبی در عرصه مدیریت محلی ایفا کنند.
معاون اجرایی شورای استان بابیان اینکه گاها مشاهده می‌شود که برخی هیئت‌های تطبیق مصوبات در فرمانداری‌ها رسالت خود را به‌درستی رعایت نمی‌کنند، اظهار داشت: وظیفه هیئت‌های تطبیق این است که مصوبات را با قانون تطبیق بدهند نه اینکه خود را جای شوراها قرار دهند و بجای تطبیق با قانون برای شوراها تصمیم بگیرند و در امورات شوراها و شهرداری‌ها دخالت کنند
پیام افزود: نظارت از سوی مجموعه وزارت کشور را در شوراها و شهرداری‌ها قبول داریم، اما این نظارت باید در چهارچوب باشد نباید رنگ و بوی دخالت دهد ما نظارت از این قبیل را نمی‌پذیریم اگر احیاناً مشاهده شود که مدیری صرف اینکه بر مجموعه شهرداری‌ها وظیفه نظارتی دارد و بخواهد به آن واسطه دخالت کند به حضور، دستور و مکاتبه‌اش در آن شهر نباید اهمیت داد و به مسئولین مافوق گزارش خواهد شد.
 وی تصریح کرد: تا ما بتوانیم از یک نظارت دقیق و اصولی و ضمن رعایت سلسله‌مراتب و تکریم به مجموعه شوراها نهادینه شود.
 عضو شورای شهر مادوان اظهار داشت: امروزه کمتر روستایی هست که فاقد یک فضای ورزشی باشد، اما شهر مادوان شهری است که فاقد فضای ورزشی است و سرانه‌ی ورزشی در این شهر وجود ندارد.
پیام افزود: ورزش ضامن سلامتی جامعه است، موضوع فضای ورزشی یا چمن فوتبال در این شهر در دستور کار معاون عمرانی استانداری قرار گیرد و متولیان توجه جدی داشته باشند تا بتوانیم زمینه فضای ورزشی را برای جوانان و‌ ورزش دوستان شهر فراهم نماییم.
نام شما

آدرس ايميل شما

م
Iran, Islamic Republic of
اگه حاتم پیام. هم بره تا سایت کبنا تو اخبارش زده.
Germany
کبنانیوز سایتی برای همه شایستگان و خدمتگذران واقعی مردم و هرکسی که زبان گویای بحق حمایت از مردم استان هست.
دیشموک
Germany
نظارت که نیست ما فقط دخالت میبینیم کسی هم نیست که برخورد کنه
Germany
اکثر فرمانداران در امور شهرداری ها دخالت میکنن شورا هر چه تصمیم بگیره به سلیقه خودشون یا رد میکنن یا تایید که این واقعا به ضرر مردم هست نباید واقعا شوراها در برابر اینگونه برخوردها سکوت کنند
Germany
هرکی تواناست یار کبناست
Germany
ای جاااااااااااان احسنت
Germany
کمایی احتمالا نظرشه پیام استاندار کنه
احتمال وقوع سیلاب؛ مردم به سفر نروند

احتمال وقوع سیلاب؛ مردم به سفر نروند

خطر سیلاب، آبگرفتگی معابر، طغیان رودخانه‌های فصلی در استان‌های نیمه غربی و شمالی کشور ...
از بهار تا بهار در بهارستان

از بهار تا بهار در بهارستان

من چون در مجلس حضور دارم نمی‌توانم عملکرد مجلس را قضاوت کنم و قضاوت با مردم است و این ...
اعلام میزان بارش‌های اخیر در کهگیلویه و بویراحمد

اعلام میزان بارش‌های اخیر در کهگیلویه و بویراحمد

در بارش‌های اخیر استان کهگیلویه و بویراحمد تا ساعت ۶:۳۰ یکشنبه ۲۶ اسفند در کاکان منصورخانی ...