تاریخ انتشار
دوشنبه ۲۵ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۳۵
کد مطلب : ۴۰۱۵۳۶
با حضور مسوولان:

گازرسانی به 4 روستای شهرستان «دنا» آغاز شد / خادم: 162 خانوار روستایی دنا گازدار می‌شوند

۰
گازرسانی به 4 روستای شهرستان «دنا» آغاز شد / خادم: 162 خانوار روستایی دنا گازدار می‌شوند
کبنا ؛  عملیات اجرایی گازرسانی به چهار روستای شهرستان دنا با جمعیتی افزون بر 370 نفر در قالب 162 خانوار عصر یکشنبه با حضور نماینده مردم شهرستان‌های بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مسئولن اجرایی استانی و محلی آغاز شد.
مدیرعامل شرکت گاز کهگیلویه وبویراحمد در این باره گفت: این روستاها شامل سرتنگ ده کهنه، حمیدآباد، سرتنگ رواق و چم عربی هستند.
رحمان خادم میزان اعتبار تخصیص یافته و پیش بینی شده برای اجرای این طرح را افزون بر 9 میلیارد و 500 میلیون ریال ذکر کرد.
وی تصریح کرد: در این طرح افزون بر 13 هزار و 177 متر شبکه خط انتقال اجرایی و عملیاتی خواهد شد.
خادم اظهار داشت: قرار است در کمتر از 6 ماه این تعداد خانوار از نعمت گاز بهره مند خواهند شد.
تاکنون با اجرای یک هزار و 494 کیلومتر خطوط گازرسانی شهری، شریان‌های اقتصاد، صنعت و مصارف خانگی شهری از گاز طبیعی بهره‌مند شده و این انرژی پاک هم اینک در اختیار 98 درصد از جمعیت شهری استان است.
مدیرعامل شرکت گاز کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: با اجرای 2 هزار و 178 کیلومتر خطوط گازرسانی روستایی، گاز در 632 روستای این استان توزیع شده و اکنون 76 درصد کل روستاهای بالای 20 خانوار استان از گاز طبیعی بهره مند هستند.
وی بیان کرد: از سال گذشته تاکنون 198 کیلومتر شبکه گازرسانی در استان صورت گرفته، پنج هزار و 104 فقره انشعاب گاز نصب شده و هفت هزار و 720 مشترک شهری و چهار هزار و 393 مشترک روستایی از نعمت گاز بهره مند شده‌اند.
وی با تشریح برنامه چشم‌انداز شرکت گاز استان در افق سال 1399، تصریح کرد: تعداد 231 روستا با 10 هزار و 722 خانوار در مرحله اجرا، تعداد 38 روستا با 2 هزار و 529 خانوار در مرحله انتخاب پیمانکار، تعداد 19 روستا با 815 خانوار در مرحله آگهی فراخوان، تعداد 46 روستا با یک هزار و 195 خانوار در مرحله طراحی، تعداد 87 روستا با سه هزار و 348 خانوار در برنامه پیش بینی سال 97، تعداد 44 روستا با یک هزار و 252 خانوار در برنامه پیش بینی سال 98 و تعداد 12 روستا با 479 خانوار در برنامه پیش بینی سال 99 هستند.
نماینده مردم شهرستان‌های بویارحمد ودنا در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: یکی از اقدامات و خدمات ارزنده دولت تدبیرو امید برای توسعه پایدار در روستاها و محرومیت زدایی موضوع گازرسانی به روستاهاست.
غلام محمد زارعی با توجه به نگاه ویژه دولت به استان کهگیلویه وبویراحمد در زمینه گازرسانی نیز گفت: با وجود محدودیت‌های شرکت ملی گاز ایران برای نصب هر علمک تنها مبلغ 60 میلیون ریال تعیین کرده اما با توجه به کوهستانی بودن و پراکندگی روستاها و اهمیت و ضرورت گازرسانی به روستاهادر مناطق مختلف استان به بیش از 140 میلیون ریال رسیده است.
بنا بر این گزارش، شهرستان دنا با جمعیتی حدود 47 هزار نفر در 35 کیلومتری یاسوج مرکز کهگیلویه وبویراحمد واقع شده است. کهگیلویه و بویراحمد بیش ازیک هزار و 676 روستای دارای سکنه دارد. هم اینک بیش از 170 هزار مشترک شرکت گاز در کهگیلویه و بویراحمد وجود دارد.
نام شما

آدرس ايميل شما

کارهایی که با دزدیده یا گم شدن پلاک خودرو باید انجام دهید

کارهایی که با دزدیده یا گم شدن پلاک خودرو باید انجام دهید

اگر پلاک خودرو و اتومبیل شما گم یا دزدیده شد باید سریعا اقدام به دریافت پلاک مجدد بکنید....
آموزش کنترل مصرف اینترنت گوشی موبایل

آموزش کنترل مصرف اینترنت گوشی موبایل

اگر شما نیز جزو کاربرانی هستید که از پرداخت هزینه‌های گزاف برای قبض موبایل و تمام شدن ...
نجات دادن فردی که قصد خودکشی کردن را دارد

نجات دادن فردی که قصد خودکشی کردن را دارد

عملکرد صحیح موجب نجات شخص از خودکشی شده و عملکرد غلط حتی می تواند فرد را در این تصمیم ...