تاریخ انتشار
شنبه ۲۳ تير ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۰۴
کد مطلب : ۴۰۱۴۷۳
در شورای اداری لنده مطرح شد

انتقاد تند مشاور فرماندار لنده از کمبود امکانات ورزشی و فرهنگی

۰
انتقاد تند مشاور فرماندار لنده از کمبود امکانات ورزشی و فرهنگی
کبنا ؛ مجتبی محمدی مشاور فرماندار لنده در امور جوانان در شورای اداری شهرستان لنده که با حضور معاون سیاسی استانداری کهگیلویه و بویراحمد برگزار شد، با اشاره به اینکه امروز آسیب‌های اجتماعی به مرز بحران رسیده اعتیاد، طلاق، فحشا رو به افزایش هست و یکی از راهای پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی رو امروز را با سرمایه گذاری در حوزه‌های ورزشی و هنری دانست و در ادامه محمدی اشاره ایی به آمار بالای ورزشکاران رشته‌های مختلف در ۲۰ هیات ورزشی اشاره و حدود 3000 ورزشکار فعال در سطح شهرستان هستن که در سالی که گذشت مقام‌های قابل توجهی در رشته‌های انفرادی و تیمی در سطح استان و کشور داشتیم و از معاون استاندار درخواست کمک و حمایت از این ورزشکاران این منطقه را داشت.
 وی مهمترین مشکل ورزشکاران لنده را نداشتن یک مجموعه ورزشی مجهز، نداشتن وسیله نقلیه جهت اعزام ورزشکاران به مسابقات استانی و کشوری، نداشتن خوابگاه برای اسکان ورزشکاران مهمان و کمبود تجهیزات ورزشی عنوان کرد.
 مشاور امورجوانان فرماندار لنده به ظرفیت‌ها و اجرای برنامه‌های متنوع حوزه فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان اشاره و دراین راستا بیان داشت؛ در این حوزه شهرستان لنده از پتانسیل‌های بالایی برخوردار هست و لازم است گفته شود، قریب به ده نویسنده لنده ای که آثار آنها به چاپ رسیده و همچنین همین تعداد شاعر که اشعار آنها منتشر شده وجود دارد.
 محمدی افزود: در این شهرستان ده انجمن هنری و علمی تخصصی فعال وجود دارد و یکی از مهمترین افتخارات لنده تعزیه است که قدمت آن به ۱۲۰ سال می‌رسد.
 محمدی با اشاره به استقبال خوب جوانان لنده ای از بخش‌های مختلف هنری بیان داشت؛ قریب به پانصد هنرمند در حوزه‌های مختلف هنری در شهر لنده فعال هستند.
 مشاور امورجوانان فرماندار لنده افزود: عدم استقلال اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی در این شهرستان یکی از مطالبات به‌حق مردم، در راس جوانان است.
 وی خاطرنشان کرد؛ آمار بالای فعالیت جوانان در بخش‌های مختلف فرهنگی و هنری و کسب عناوین برتر مقام‌های کشوری و استانی در حوزه‌های مختلف در حالی انجام می‌شود که حوزه فرهنگ وهنر شهرستان هیچ فضای فیزیکی برای اجرای برنامه‌های خود ندارد و لذا از معاونت محترم سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار در راستای حمایت از فعالیت‌های فرهنگی هنری می‌خواهیم پیگیر احداث سریعتر فرهنگ سرا در این شهرستان باشند.
 وی  در پایان عدم حمایت مسولین و استانی از نویسندگان لنده را یاد آوری و از معاونت سیاسی اجتماعی درخواست پیگیری این مهم را داشتند.
 
نام شما

آدرس ايميل شما

احتمال وقوع سیلاب؛ مردم به سفر نروند

احتمال وقوع سیلاب؛ مردم به سفر نروند

خطر سیلاب، آبگرفتگی معابر، طغیان رودخانه‌های فصلی در استان‌های نیمه غربی و شمالی کشور ...
از بهار تا بهار در بهارستان

از بهار تا بهار در بهارستان

من چون در مجلس حضور دارم نمی‌توانم عملکرد مجلس را قضاوت کنم و قضاوت با مردم است و این ...
اعلام میزان بارش‌های اخیر در کهگیلویه و بویراحمد

اعلام میزان بارش‌های اخیر در کهگیلویه و بویراحمد

در بارش‌های اخیر استان کهگیلویه و بویراحمد تا ساعت ۶:۳۰ یکشنبه ۲۶ اسفند در کاکان منصورخانی ...