تاریخ انتشار
جمعه ۲۲ تير ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۴۶
کد مطلب : ۴۰۱۴۶۵
در کهگیلویه و بویراحمد:

رسم‌ قوم‌گرایی در انتصابات کی برچیده می‌شود؟

سید قربانعلی موسوی شیرازی
۳
۰
رسم‌ قوم‌گرایی در انتصابات کی برچیده می‌شود؟
کبنا ؛متن ارسالی
استان کهگیلویه و بویراحمد به‌واسطه بافت عشیره ایی که دارد تشکیل شده از اقوام وقومیتهای مختلف که گاه همین قومیت چنان مثبت و پسندیده است که به داشتن آن می‌توان مباهات نمود و صفحات بی‌شماری را در مدح آن نگارش کرد مثل زمانیکه یکنفر از میان قوم به مشکلی حاد مبتلا شده وهمه تیره وتبار دست به دست هم داده و آن معضل را حل نموده‌اند، ویا گاهی چنان مورد مذمت ونکوهش قرار می‌گیرد همین قومیت گزینی که همتایش را در هیچ جای نمی‌توانی پیدا کنی و آنهم این مطلب است که چشم بر هرچه قابلیت در جوانان پیرامونت ببندی و فقط آنکه نسبت قومیتی دارد برگزینی که البته این شق مطلب بیشتر از جانب سیاسیون بزرگ استان صورت می‌گیرد و نه از جانب دیگر افراد اقوام، البته کتمان نمی‌شود کرد که عرق ملیتی وقومی بر همه چیز می‌چربد اما وقتی از منظر دین و انصاف بخواهیم قضاوت کنیم باید فقط و فقط شایسته بودن معیار باشد و نه چیز دیگری.
متاسفانه در استان ما اکثر عزل ونصب ها، چه آن زمان که سکان در دستان مدیریت اصولگرا بود و چه اکنون که کج دار مریض قسمتی از سکان به دست اصلاح طلب‌هاست.
به این دلیل میگویم قسمتی چرا که هنوز جوهر یک انتصاب خشک نشده که بنای اعتراض از جانب اصولگرایان بر می‌خیزد و آن انتصاب هنوز عملی نشده به بوته فراموشی سپرده می‌شود و عاقبت شخصی منتصب می‌شود که نه اصولگراست و نه اصلاح طلب، مخلوطی است از هر دوی این تفکر، و پر معلوم است مخلوط بودن عاقبتش چه خواهد شد، نه این است و نه آن.
اینروزها که غائله انتصابها در بورس خبری می‌باشد همه متفق القول هستند که استاندار از میان مردان سیاسی که وابستگی قومی و قبیله ایی دارند انتخاب ننماید و استان را به همان ورطه لگد مال شدن شایستگان سوق ندهد چرا که از قبل معلوم است مدیریت قومی جز به اقوام و نزدیکان خود هیچ وابستگی به دیگران نداشته و هر آنچه صلاح قوم خویش باشد انجام می‌دهد و دیگران در دایره عملکرد ایشان جایگاه تعریف شده ندارند.
و بهتر است جناب احمدی با درایتی که در ایشان سراغ دارم خط قرمز بر انتخاب مردان سیاسی قوم گرا بکشد و از میان مدیران کسی را انتخاب نماید که مردم کل استان برایش در اولویت باشد و نه عده‌ایی خاص و کارنامه خود را به اینگونه انتخاب‌ها آلوده نکند.
جناب دکتر احمدی تاکنون نشان داده که مردم در راس تصمیمات ایشان قرار دارند و دغدغه خدمت رسانی به مردم از اولویت‌های کاری ایشان است و قطعاً رضایت مردم برایش شرط است و نه بزرگان قومیت گرا.
انشاله منبعد هم چون گذشته با انتصاب افرادی موافقت خواهد کرد که کوچکترین وابستگی قومی نداشته و خدمت رسانی به مردم و نظام از اولویت‌های وی خواهد بود تا این رسم نادرست در آینده ایی نزدیک از استان محروم و مظلوم کهگیلویه و بویراحمد رخت بر بندد و به جایش شایسته سالاری و مردم داری جایگزین شود، انشاله.
----------------------------------------------------
سید قربانعلی موسوی شیرازی
روزنامه نگار و فعال فرهنگی رسانه‌ای چرام
---------------------------------------------------
نام شما

آدرس ايميل شما

شهروند گچسارانی
Romania
. بیشتر حکم مسئول دفتری تاجگردونو داره تا استاندار
۸۶۰۷۰
Iran, Islamic Republic of
این چی میگه، تمام معاونینش از طایفه ی دولیاری و گوهرگانی ان، چون فامیلای تاجگردونن، بعد میاد چی میگه
Iran, Islamic Republic of
وقتی که نماینده ها به وظیفه خودشون بپردازند و تو کار دولت و قوه مجریه دخالت نکنند.
کارهایی که با دزدیده یا گم شدن پلاک خودرو باید انجام دهید

کارهایی که با دزدیده یا گم شدن پلاک خودرو باید انجام دهید

اگر پلاک خودرو و اتومبیل شما گم یا دزدیده شد باید سریعا اقدام به دریافت پلاک مجدد بکنید....
آموزش کنترل مصرف اینترنت گوشی موبایل

آموزش کنترل مصرف اینترنت گوشی موبایل

اگر شما نیز جزو کاربرانی هستید که از پرداخت هزینه‌های گزاف برای قبض موبایل و تمام شدن ...
نجات دادن فردی که قصد خودکشی کردن را دارد

نجات دادن فردی که قصد خودکشی کردن را دارد

عملکرد صحیح موجب نجات شخص از خودکشی شده و عملکرد غلط حتی می تواند فرد را در این تصمیم ...