تاریخ انتشار
چهارشنبه ۲۰ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۱۸
کد مطلب : ۴۰۱۴۲۲

برگزاری نشست هم‌اندیشی مدیران آزمایشگاه کنترل کیفیت مواد غذایی و بهداشتی

۰
برگزاری نشست هم‌اندیشی مدیران آزمایشگاه کنترل کیفیت مواد غذایی و بهداشتی
کبنا ؛ معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: جلسه هم‌اندیشی مدیران آزمایشگاه کنترل کیفیت مواد غذایی و بهداشتی قطب 5 کشور در یاسوج برگزار شد.
امام بخش قائدی با تأکید بر اهمیت آزمایشگاه و وظایف کنترلی آن، اظهار کرد: آزمایشگاه به‌عنوان یک‌نهاد کنترلی می‌تواند در تضمین کیفیت محصولات غذایی و همچنین سلامت آن‌ها نقش مهمی را ایفا نماید.
 
وی با اشاره به اقدامات انجام‌شده درزمینهٔ تجهیز آزمایشگاه این معاونت اظهار کرد: ساخت طبقه سوم این معاونت به‌منظور توسعه فیزیکی آزمایشگاه به‌زودی از سر گرفته می‌شود.
 
قائدی ادامه داد: کاربردی کردن تحقیقات در قالب شرکت‌های دانش‌بنیان از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است که درزمینهٔ همکاری با نهادهای علمی، تحقیقاتی و دانشگاهی، معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی آمادگی کامل را دارد.
 
مدیر آزمایشگاه معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی استان ضمن ارائه گزارشی از وضعیت آزمایشگاه و برنامه‌های پیشروی این مدیریت، اظهار داشت: مدیریت آزمایشگاه معاونت غذا و دارو در انجام برنامه‌های عملیاتی موفقیت‌های زیادی کسب کرده و کسب رتبه برتر در ارزیابی عملکرد آزمایشگاه‌های کشور یکی از این موفقیت‌ها است.
 
وی بابیان اینکه امید می‌رود این روند رو به رشد همچنان با همکاری سایر کارکنان آزمایشگاه ادامه پیدا کند، اظهار داشت: ضمن تقدیر از اقدامات و همکاری‌های رئیس دانشگاه در خصوص تجهیز آزمایشگاه امیدوارم با توجه به عنایت ویژه آن در آینده‌ای نزدیک دستگاه GCMS کنترل و پایش سموم کشاورزی و آفت‌کش‌ها را در این آزمایشگاه انجام دهیم.
 
وی ادامه داد: همچنین مقرر شد به‌منظور صرفه‌جویی در هزینه‌های انجام‌شده ازاین‌پس جلسات و دوره‌های آموزشی جهت آموزش کارکنان آزمایشگاه و تبادل اطلاعات آن‌ها به‌صورت ویدئو کنفرانس با مشارکت تمام اعضا صورت پذیرد.
 
در این جلسه با اشاره به اهمیت سامانه کامپیوتری لیمز، مشکلات این سامانه موردبررسی قرار گرفت و مقرر شد، ضمن انجام فعالیت‌های آزمایشگاهی در قالب این نرم‌افزار از قبیل پذیرش نمونه، ثبت و پاسخگویی نتایج، درزمینهٔ رفع نواقص این نرم‌افزار پیشنهاد‌هایی ارائه شود.
 
 در ادامه هرکدام از اعضا به بیان نظرات و دیدگاه‌های خود در راستای وظایف آزمایشگاهی پرداختند و همچنین مشکلات پیشنهاد‌ها و برنامه‌های پیش رو را موردبحث و بررسی قرار دادند.
 
همچنین درزمینهٔ مشکلات آزمایشگاهی از قبیل تأمین مواد شیمیایی باکیفیت، خرید تجهیزات و روش‌های آزمون در بین اعضا تبادل‌نظر صورت گرفت.
 
در پایان جلسه ضمن جمع بندی مطالب ارائه شده مقرر شد مصوبات این جلسه در جلسه مدیران آزمایشگاه که شهریور ماه در استان فارس برگزار می‌شود، موردبررسی قرار گیرد.
نام شما

آدرس ايميل شما

از بهار تا بهار در بهارستان

از بهار تا بهار در بهارستان

من چون در مجلس حضور دارم نمی‌توانم عملکرد مجلس را قضاوت کنم و قضاوت با مردم است و این ...
اعلام میزان بارش‌های اخیر در کهگیلویه و بویراحمد

اعلام میزان بارش‌های اخیر در کهگیلویه و بویراحمد

در بارش‌های اخیر استان کهگیلویه و بویراحمد تا ساعت ۶:۳۰ یکشنبه ۲۶ اسفند در کاکان منصورخانی ...
این غذاها شما را پیرتر از سن‌تان نشان می‌دهد

این غذاها شما را پیرتر از سن‌تان نشان می‌دهد

باور کنید که برای حفظ سلامتی و جوانی پوست و اندام خوب نیازی نیست که پول زیادی صرف کنید....