تاریخ انتشار
دوشنبه ۱۸ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۱۱
کد مطلب : ۴۰۱۳۶۸
کارگران سازه بتونی مجتمع پتروشیمی گچساران:

تجمع کارگران پتروشیمی گچساران: برای ترک محل زندگی تحت‌فشار هستیم

۲
۱
تجمع کارگران پتروشیمی گچساران: برای ترک محل زندگی تحت‌فشار هستیم
کبنا ؛یکی از کارگران شرکت پتروشیمی شهرستان گچساران گفت: ۷۰ نفر از کارگران این شرکت با اتمام مهلت قرارداد، بدون پرداخت مطالبات خود اخراج شده‌اند و کارفرما آن‌ها را تحت‌فشار قرار داده تا محل اقامت خود در گچساران را هم ترک کنند.
 
این کارگر ادامه داد: این کارگران از اهالی شهرستان‌های مرکزی و نیمه شمالی کشور هستند که در سال ۹۶ توسط پیمانکار «سازه بتونی مجتمع پتروشیمی گچساران» مشغول به کار شدند. در حقیقت این کارگران به دلیل شغل خود به این منطقه مهاجرت کرده‌اند. حالا هم هرروز ما را مجبور به ترک محل زندگی خود می‌کنند.
 
وی بابیان اینکه در روزهای گذشته جمعی از کارگران اخراجی مجتمع شرکت پتروشیمی شهرستان گچساران در اعتراض به اخراج و عدم پرداخت مطالبات معوقه خود در مقابل فرمانداری گچساران دست به تجمع زده‌اند؛ افزود: در این مدت مسئولان شهرستان گچساران حاضر به گفتگو با کارگران نشده و به پرسش‌های آن‌ها پاسخ نداده است.
 
این کارگر ادامه داد: در این شرایط اقتصادی تنها درخواست ما بازگشت به کار خود است چراکه ما به دلیل اشتغال در این شرکت از محل زندگی قبلی خود مهاجرت کرده‌ایم. اخراج از محل کار شرایط را برای ما سخت‌تر از گذشته کرده است.

رییس اداره کار، رفاه و تعاون اجتماعی گچساران با تأیید خبر تجمعات گذشته کارگران پیمانکاری سازه بتونی مجتمع پتروشیمی گچساران مقابل فرمانداری بیان کرد: این تجمع به دلیل عدم پرداخت مطالبات معوقه این کارگران بوده است. این کارگران مدعی هستند که پرداختی‌ها مطابق سوابق کاری آن‌ها نیست و کارفرما مطابق با قانون کار برخورد نمی‌کند.
 
ابوالفتح کرمی‌نژاد اظهار کرد: بررسی مطالبات کارگران بر عهدهٔ اداره کار است. کارگران اگر هم مشکلاتی در محیط کار خود دارند باید به اداره کار مراجعه کنند. ادارهٔ کار همان‌طور که درگذشته پیگیر این معضلات کارگران این شرکت بوده است؛ در ادامه هم پیگیر درخواست‌های این کارگران خواهد بود.
نام شما

آدرس ايميل شما

ایمان
Iran, Islamic Republic of
احسنت بر اداره کار حامی حقوق کارفرمرمایان.
Iran, Islamic Republic of
.که از عمد این خبر رو زدی و هیچی هم .ت نیست خوشبختانه اولا واژه کارفرما یعنی نیروی خود پتروشیمی بدش اینا اخراج نشدن شرکتشون که شرکت فرابرد باشه یه سری مشکل براش پیش اومده و انشالله حل میشه تا چند وقت دیگر بدش .خبر بزنی تو سایتا. داشته باش. خوشحالم که اندازه. نمیکنن تو پتروشیمی، ریاست محترم خبرگزاری در صورت صلاحدید کامنت نمایش داده بشه
آوار پوتین بر سر ترامپ

آوار پوتین بر سر ترامپ

ترامپ رهاورد بزرگی را برای آمریکایی‌ها به ارمغان آورده باشد؛ امری که در صورت عدم تحقق ...
بازگشت‌ نوری‌ها به سیاست

بازگشت‌ نوری‌ها به سیاست

ناطق نوری در این برهه دایره سخنان خود را در دو حوزه تعیین کرده است. یکی جلوگیری از اتهام ...
سریال پرطرفدار «ستایش» این بار همه را شگفت زده می‌کند

سریال پرطرفدار «ستایش» این بار همه را شگفت زده می‌کند

برای من نقش یک روحانی تجربه ای جدید بود و ترجیح دادم با توجه به اهمیت و جایگاهی که روحانیت ...