تاریخ انتشار
سه شنبه ۵ تير ۱۳۹۷ ساعت ۰۱:۱۰
کد مطلب : ۴۰۱۰۴۳
انعقاد تفاهم‌نامه اداره کل میراث فرهنگی کهگیلویه و بویراحمد با دانشگاه یاسوج

هتل‌های کهگیلویه و بویراحمد ناتوان هستند

۰
هتل‌های کهگیلویه و بویراحمد ناتوان هستند
کبنا ؛به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد، نشست مشترک دانشگاه یاسوج با مسؤولان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان برگزار شد.
رئیس دانشگاه یاسوج در این نشست با تقدیر از عملکرد اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان، اظهار داشت: اقدامات خوبی در این حوزه‌ها در استان انجام شده است.
احمد عریان افزود: پایان نامه‌های زیادی در دانشگاه‌ها دفاع می‌شود که بخشی از آنها در حوزه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری است.
وی از دستگاه‌های اجرایی استان خواست تا برای کارشناسی نیازهای استان اعتبار قرار داده و هزینه پرداخت کنند.
رئیس دانشگاه یاسوج گفت: ترویج آموزش در زمینه‌های مختلف می‌تواند نقش مهمی در توسعه هر جامعه‌ای داشته باشد و دانشگاه می‌تواند در این راستا بازوی توانمندی باشد.
عریان تصریح کرد: دانشگاه می‌تواند در زمینه‌های مختلف گردشگری و گروه هدف سمینار علمی برگزار کند.
وی با بیان اینکه یکی از حوزه‌هایی که دانشگاه‌های مادر با آن سر و کار دارند میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری است، خواستار انعقاد تفاهم‌نامه بین دانشگاه یاسوج و اداره کل میراث فرهنگی استان شد.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد نیز در این نشست با بیان اینکه یکی از موضوعات اساسی استان توسعه همه جانبه است، گفت: دانشگاه نقش بسزایی در پیشرفت و توسعه استان دارد.
محمود باقری از امضای تفاهم‌نامه بین میراث فرهنگی و دانشگاه یاسوج در زمینه آموزش خبر داد و افزود: صحبت از گردشگری، شامل صنایع دستی و میراث فرهنگی نیز می‌شود.
دبیر کارگروه گردشگری استان با اشاره به اینکه برخی کارشناسان متعقد هستند ۱۱ درصد اشتغال مربوط به گردشگری است، گفت: کشور ترکیه نزدیک به ۳۰ میلیون گردشگر دارد اما گردشگری که وارد ایران می شود پنج میلیون است که با افق ۲۰ میلیون گردشگر فاصله زیادی دارد.
باقری بیان کرد: صنعت گردشگری یک صنعت حساس است و اگر اقتصاد و امنیت اجتماعی در یک جامعه ثابت باشد شاهد ورود تعداد زیاد گردشگران هستیم.
وی با بیان اینکه از ۳۰۰ نوع رشته صنایع دستی، ۳۰ نوع آن در استان کهگیلویه و بویراحمد است، گلیم را برند صنایع دستی این استان دانست.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: ۳۰۰ جاذبه گردشگری در استان وجود دارد که تاکنون در حدود ۵۰ مورد از این جاذبه‌ها زیرساخت ایجاد کرده‌ایم.
باقری با بیان اینکه از دستگاه‌های پیشتاز در واگذاری پروژه‌ها به بخش خصوصی هستیم، گفت: تاکنون چهار پروژه را به بخش خصوصی واگذار کرده‌ایم و چهار پروژه دیگر را هم تا پایان تیرماه واگذار می‌کنیم.
وی ابراز کرد: زندگی روستایی و عشایری از جاذبه‌هایی است که تلاش می‌کنیم تا با ترویج بوم گردی در جذب گردشگری روستایی و عشایری پیشرفت کنیم.
باقری با بیان اینکه بیش از دو هزار اثر تاریخی در استان داریم، گفت: بافت قدیم دهدشت با ۴۰ هکتار وسعت مربوط به دوره صفوی و از کهن‌ترین آثار تاریخی استان است.
وی عنوان کرد: نقوش برجسته تنگ سولک و پل های تاریخی دوره صفوی و هخامنشی نشان این است که این استان ظرفیت بالایی برای جذب گردشگر در حوزه میراث فرهنگی دارد.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه این استان مقصد خوبی برای گردشگری استانهای جنوب کشور است، اظهار کرد: وقتی می گوییم گردشگری محور توسعه است باید دانشکده گردشگری داشته باشیم.
باقری بیان کرد: شهر یاسوج شهر دانشگاهی است و باید در راستای توسعه استان دانشجو تربیت است.
وی ابراز کرد: هتل‌های استان به دلیل نداشتن پرسنل تخصصی در خدمات‌دهی گاها ناتوان هستند که با ایجاد دانشکده‌های تخصصی این مشکل حل می‌شود.
نام شما

آدرس ايميل شما

هشدار به افرادی که پروژه ناامیدسازی و اعتمادزدایی مردم را دنبال می‌کنند

هشدار به افرادی که پروژه ناامیدسازی و اعتمادزدایی مردم را دنبال می‌کنند

همچنین درخصوص مسئله آسیب‌های اجتماعی حاشیه تهران به‌عنوان پایتخت کشور باید بگویم؛ به ...
راي بودار كميته انضباطي عليه سرخابي‌ها

راي بودار كميته انضباطي عليه سرخابي‌ها

نکته جالب تقدير از دو کاپيتان پرسپوليس و استقلال و همچنين کريم باقري است. در بند دهم ...
روایتی از زندگی طلبه جوان، همسر و 11 فرزندش

روایتی از زندگی طلبه جوان، همسر و 11 فرزندش

پدر 38 ساله و مادر 36 ساله قمی که یازدهمین فرزندشان در راه است، از خدا می‌خواهند که این ...