تاریخ انتشار
پنجشنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۰:۰۰
کد مطلب : ۴۰۰۷۳۱
گزارش:

بلاتکلیفی موزه تاریخ طبیعی دنا

۰
بلاتکلیفی موزه تاریخ طبیعی دنا
کبنا ؛بر اساس آمار در منطقه حفاظت شده دنا به تنهایی اندازه 46 کشور دنیا گونه گیاهی آندومیک دارد و گونه‌های جانوری هم هستند که مردم علاقمند هستند در خصوص ذخیره‌گاه دنا اطلاعات بیشتری به دست بیاورند که ایجاد موزه تاریخ طبیعی بهترین راه آشنایی با همه آنچه در طبیعت استان وجود دارد است.

از همین رو کلنگ احداث موزه تاریخ طبیعی استان کهگیلویه و بویراحمد در سال‌های گذشته به زمین زده شد اما چند سال‌ اخیر این موزه که از ضروریات استان برای جذب بیشتر گردشگر است، به حال خود رها شده و در چند سال اخیر کاری انجام نشده است.

محسن جعفری‌نژاد بسطامی مدیرکل محیط زیست کهگیلویه و بویراحمد در همین خصوص گفت: موزه تاریخ طبیعی دنا چند سال گذشته از اعتبارات ملی و استانی پیش‌بینی شد اما در روند احداث با کمبود اعتبار مواجه شد.

وی عنوان کرد: نیاز به ایجاد موزه تاریخ طبیعی در منطقه دنا است لذا محیط زیست کهگیلویه و بویراحمد حمایت‌های لازم را برای احداث این موزه انجام می‌دهد تا بتوانیم گونه‌های مختلف گیاهی و جانوری زیست کره دنا را معرفی کنیم.

این مسؤول با اشاره به اینکه موزه تاریخ طبیعی استان دارای 10 درصد پیشرفت فیزیکی است و چند سال اخیر به حال خود رها شده است، گفت: برای احداث این موزه نیاز به اعتبار زیادی است و ما در مجموعه محیط زیست به دنبال سرمایه‌گذار برای این طرح هستیم.

جعفری‌نژاد بسطامی عنوان کرد: محیط زیست و شهرداری با تعامل، در پی جذب سرمایه‌گذار است تا موزه تاریخ طبیعی کهگیلویه و بویراحمد که نقش مهمی در رشد و توسعه استان دارد به نتیجه برسد.

مدیرکل محیط زیست کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: علاقمند هستیم که این پروژه را هر چه سریع‌تر به نتیجه برسانیم و در صورتی که مجموعه استان اعتباری برای این پروژه تعریف و در نظر بگیرد حمایت خواهیم کرد.
نام شما

آدرس ايميل شما

غیبت‌های معنادار روحانی

غیبت‌های معنادار روحانی

دولت برای پیوستن به این کنوانسیون که از لوایح چهارگانه مرتبط با FATF است، لایحه‌ای را ...
چرا عادل، مزدک و پیمان غایب‌اند؟

چرا عادل، مزدک و پیمان غایب‌اند؟

محرومیت من درست نیست. این اشتباه ممکن است برای هر گزارشگری رخ دهد و آن‌قدر هم بزرگ نیست....
۳۰مدير تحت تعقيب قضائی

۳۰مدير تحت تعقيب قضائی

بانک سرمایه نمونه‌ای از یک فساد کامل است که همه چیز دست به هم داده است و از بخش‌های خصوصی ...