تاریخ انتشار
يکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۳:۲۰
کد مطلب : ۴۰۰۲۷۴
مسؤول دفتر نمایندگی ولی‌فقیه دامپزشکی کهگیلویه و بویراحمد:

کشتارگاه‌ها بدون حضور «ناظر ذبح شرعی» حق فعالیت ندارند

۰
کشتارگاه‌ها بدون حضور «ناظر ذبح شرعی» حق فعالیت ندارند
کبنا ؛به نقل از روابط عمومی اداره‌کل دامپزشکی استان، حجت‌الاسلام خادمی گفت: با توجه به تاکیدات دین مبین اسلام، آیات قرآن کریم مبنی بر مصرف غذای حلال و طیب بودن غذای روزمره مردم و امتناع و امساک از خوردن غذاهای حرام، این دفتر بر اساس قانون نظارت شرعی بر صید و ذبح مصوب مجلس شورای اسلامی، تمامی کشتارگاه‌های دام و طیور استان را موظف به حضور روحانیون ناظر بر ذبح شرعی کرده که این مهم در کهگیلویه و بویراحمد محقق شده است.

مسؤول دفتر نمایندگی ولی‌فقیه اداره‌کل دامپزشکی کهگیلویه و بویراحمد از آموزش همه ذابحین فعال در کشتارگاه‌های دام و طیور استان خبر داد و گفت: هر ساله آموزش‌های لازم به ذابحین داده می‌شود که در پایان هر دوره آزمون‌های لازم بعمل آمده و کارت شناسایی صادر می‌شود.

وی گفت: که این ذابحین می‌توانند در فعالیت‌های این دفتر در ایام عید سعید قربان و ماه‌های محرم و صفر که مردم نسبت به ذبح دام بعنوان نذورات اقدام می کنند می‌توانند با این دفتر همکاری کنند.

حجت‌الاسلام خادمی افزود: حضور ناظرین ذبح شرعی و بهداشتی برای همه کشتارگاه‌ها الزامی بوده و بدون حضور آنها فعالیت کشتارگاه ممنوع است.

این مقام مسؤول در دامپزشکی کهگیلویه و بویراحمد به سایر فعالیت‌های دفتر نمایندگی ولی‌فقیه در دامپزشکی استان اشاره کرد و گفت: بازدید مستمر از نحوه نظارت بر ذبح شرعی در کشتارگاه‌های استان به صورت ماهیانه و فصلی ، ساماندهی ذابحین آموزش دیده و صدورت کارت شناسایی ویژه ذبح شرعی ، برگزاری دوره‌های آموزشی و عقیدتی جهت کارکنان و ... از جمله فعالیت‌های این دفتر است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: مردم استان نسبت به حلال بودن و بهداشت گوشت و مرغ استحصالی از کشتارگاه‌های دام و طیور استان که زیر ناظرین ذبح شرعی و بهداشتی روانه بازار مصرف شده اطمینان خاطر داشته و مواد پروتئینی مورد نیاز خود را از مراکز معتبر و تحت نظارت دامپزشکی تهیه کنند.
نام شما

آدرس ايميل شما

چرا عادل، مزدک و پیمان غایب‌اند؟

چرا عادل، مزدک و پیمان غایب‌اند؟

محرومیت من درست نیست. این اشتباه ممکن است برای هر گزارشگری رخ دهد و آن‌قدر هم بزرگ نیست....
۳۰مدير تحت تعقيب قضائی

۳۰مدير تحت تعقيب قضائی

بانک سرمایه نمونه‌ای از یک فساد کامل است که همه چیز دست به هم داده است و از بخش‌های خصوصی ...
مناظره داغ تاجزاده و زاکانی

مناظره داغ تاجزاده و زاکانی

آن زمان ما با دانشجویانی به کوی رفتیم؛ آقایان تاجزاده ، معین و شمس‌الواعظین آمدند. وضع ...