تاریخ انتشار
جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۱:۳۳
کد مطلب : ۴۰۰۲۱۵
امروز انجام گرفت

کناری: مشکل ایل‌راه‌ها و گاز پتروشیمی برطرف شد

۱
۱
بازدید سرمایه‌گذار ایتالیایی و چینی از محل پتروشیمی بویراحمد
کبنا ؛ 
سرمایه‌گذار خارجی پتروشیمی دنا بویراحمد و مشاور آن و همچنین سرمایه‌گذار داخلی به همراه نماینده مردم بویراحمد و دنا در مجلس و چند مدیر استان و معاون عمرانی استاندار از مراحل ساخت این طرح بزرگ بازدید به عمل آوردیم.
 
شاهرخ کناری فرماندار شهرستان بویراحمد در این بازدید با اشاره به دغدغه‌های مردم منطقه گفت: عشایر در زمینه ایل‌راه‌ها دغدغه‌هایی داشتند که این ایل راه آماده افتتاح است.
 
کناری افزود: مشکلی که برخی افراد در خصوص زمین‌های منطقه داشتند با همکاری منابع طبیعی مشکل آن دسته افراد که نسق داشتند حل شد و بیش از آن چیزی که در نسق داشتند حتی به آن‌ها تعلق می‌گیرد.
 
وی به سایر اقدامات اشاره کرد و گفت: کانال کشی گاز پتروشیمی به طول دو کیلومتر آغاز شده الان کار کانال شروع شده و تا پایان هفته آینده کار گازرسانی به این مجتمع نیز به اتمام می‌رسد.
 
فرماندار بویراحمد گفت: کار خاکبرداری را هم شروع کردند که سرمایه‌گذار کار خاکبرداری را با تعداد بیشتری از ماشین‌آلات انجام خواهد داد.
 
وی گفت: سرمایه‌گذار خارجی چین و ایتالیا اولین بار به صورت رسمی به همراه مسؤولان در این مجتمع حضور یافتند.
 

 تکنولوژی انتخاب شده پتروشیمی دنا و بویراحمد سازگارترین تکنولوژی دنیا با محیط زیست است
 
فاینانسور ایتالیایی مجتمع بین المللی پتروشیمی دنابویراحمد گفت: کاری نداریم که در سطح بین المللی چه اتفاقی می افتد ما تا آخر با توجه به قراردادهای عقد شده با پتروشیمی دنابویراحمد کنار سرمایه گذار ایرانی این پتروشیمی می‌مانیم.
 
فاینانسور خارجی مجتمع بین المللی پتروشیمی دنابویراحمد و نماینده شرکت UOP انگلستان به همراه نماینده بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی، معاون عمرانی استاندار،  شرکت مشاور پتروشیمی بویراحمد، امام جمعه مارگون، فرماندار بویراحمد، مدیرکل صنعت، معدن و تجارت، مدیرعامل آب منطقه‌ای استان و جمعی از مدیران شهرستانی و استانی از سایت پتروشیمی دنابویراحمد بازدید کردند.
 
فاینانسور ایتالیایی پتروشیمی دنابویراحمد در این بازدید گفت: مجتمع بین المللی پتروشیمی دنابویراحمد، پروژه‌ای است که از گاز طبیعی متانول تولید می‌کند و سپس این متانول تبدیل به محصولات پلی اتیلن و pp می‌شود.
 
فاینانسور ایتالیایی پروژه  با بیان اینکه براساس اطلاعاتی که ما داریم، این منطقه ظرفیت‌های خوبی برای سرمایه گذاری دارد، افزود: اینجا نزدیک به خطوط لوله نفت و گاز است و منابع آب نیز به آن نزدیک است و در مجموع شرایط لازم در استان کهگیلویه و بویراحمد برای ایجاد مجتمع‌های پتروشیمی با توجه به پتانسیل‌های این استان وجود دارد.
 
وی ضمن تقدیر از همکاری مسئولین محلی از جمله استاندار کهگیلویه و بویراحمد و نماینده بویراحمد و دنا، تصریح کرد: مسئولین محلی تاکنون همکاری خوبی در رفع موانع پیش روی این پروژه داشته‌اند و امیدواریم که این همکاری ادامه داشته باشد تا پروژه به بهره برداری برسد.
 
این فاینانسور بیان کرد: میزان سرمایه گذاری این پروژه دو میلیارد دلار است که قرارداد نهایی با سرمایه گذار عقد شده است و ما وقتی وارد پروژه‌ای شدیم تا انتهای کار می‌مانیم و از سرمایه گذار حمایت می‌کنیم.
 
فاینانسور مجتمع بین المللی پتروشیمی دنابویراحمد با اشاره به اینکه این پتروشیمی با توجه به استفاده از گاز طبیعی و آخرین تکنولوژی روز دنیا هیچگونه آلودگی ندارد و با محیط زیست سازگار است، گفت:  واحد متانول و MTO براساس تکنولوژی انگلستان، واحدهای زیردستی HD و PP، نیز تکنولوژی ژاپنی دارند که آخرین تکنولوژی روز در زمینه پتروشیمی‌ها با حداقل آلاینده‌های محیط زیستی هستند.
 
وی افزود: مشعل‌های مجتمع هیچگونه آلایندگی‌ای بیرون نخواهند داد و هیچ اثری روی محیط زیست ندارند.
 
وی با بیان اینکه میزان آب پتروشیمی نیز از 15 میلیون مترمکعب در سال با استفاده از نوع جدیدی از تکنولوژی به 5 میلیون مترمکعب کاهش یافته، خاطرنشان کرد: این پتروشیمی یکی از سازگارترین پتروشیمی‌های دنیا با محیط زیست است.
 
نام شما

آدرس ايميل شما

United Arab Emirates
امیر کبیر ایران
تشکر
گزارشی از ویدئوی جنجالی برخورد مامور پلیس با یک دختر ارشاد گشت؟!

گزارشی از ویدئوی جنجالی برخورد مامور پلیس با یک دختر ارشاد گشت؟!

چون تا آدم نداند که قضیه چگونه بوده اظهار نظر کردن برایم مشکل است. شما ببینید چند روز ...
بزرگان جهانگیری را برگرداندند

بزرگان جهانگیری را برگرداندند

هر چند روزنامه آرمان به این مهم پرداخته بود و در گزارش«جهانگیری برود می‌ماند» نشان داده ...
سرزنش ترامپ توسط رسانه‌های معتبر آمریکایی و اروپایی

سرزنش ترامپ توسط رسانه‌های معتبر آمریکایی و اروپایی

ایران در اوضاع اقتصادی بدی قرار دارد. تحریم‌ها تاثیر بسزایی بر آن‌ها داشته است. ما تحریم‌های ...