تاریخ انتشار
سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۲۳
کد مطلب : ۴۰۰۱۴۶
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) کهگیلویه و بویراحمد مطرح کرد

اجرای ۸ طرح حمایت از مددجویان کمیته امداد استان

۰
اجرای ۸ طرح حمایت از مددجویان کمیته امداد استان
کبنا ؛مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) کهگیلویه و بویراحمد گفت: اجرای ۸ طرح حمایت از مددجویان کمیته امداد استان ماه مبارک رمضان بهترین فرصت جذب کمک‌های مردمی و خیران برای مددجویان زیرپوشش این نهاد است.
محبی افزود: یکی از طرح‌های حمایتی، اجرای طرح مفتاح الجنه است که در این طرح افراد خیر، نیکوکاران و مسئولان دستگاه‌های اجرایی ضمن بازدید از خانواده‌های نیازمند کمک‌های نقدی خود را به‌صورت مستقیم به آنان پرداخت می‌کنند.
محبی اجرای طرح‌های اکرام ایتام و محسنین را از دیگر طرح‌های کمیته امداد در ماه مبارک رمضان عنوان کرد و ادامه داد: در طرح اکرام ایتام برای ایتام زیر ۱۸ سال زیرپوشش و در طرح محسنین برای فرزندان خانواده‌های زیرپوشش که سرپرست خانوار بیمار و ازکارافتاده دارند و امکان معاش خانواده وجود ندارد نیز حامی یابی می‌شود.
وی با اشاره به اینکه در ماه مبارک رمضان سال گذشته در طرح اکرام ایتام هزار نفر و در طرح محسنین هم هزار و ۵۰۰ نفر حامی برای حمایت از جامعه هدف جذب شد گفت: هم‌اکنون ۲ هزاری یتیم زیر ۱۸ سال با مشارکت ۴ هزار و ۴۰۰ نفر حامی و در طرح محسنین نیز ۲ هزار و ۶۰۰ نفر از فرزندان این گروه با مشارکت ۲ هزار و ۶۰۰ حامی حمایت مالی می‌شوند.
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی استان بابیان اینکه در بخش محسنین ۷ هزار فرزند از خانواده‌های نیازمند حامی ندارند اضافه کرد: خیران و هم استانی‌ها می‌توانند با مشارکت در این امر خداپسندانه این فرزندان را حمایت کنند.
محبی برگزاری جشن رمضان و اجرای طرح اطعام و افطاری مددجویان در سراسر استان را از دیگر برنامه‌های کمیته امداد استان در ماه مبارک رمضان بیان کرد و افزود: در این طرح که به مدت یک هفته از ۱۵ رمضان همزمان با میلاد امام حسن مجتبی (ع) تا ۲۱ رمضان سالروز شهادت امام علی (ع) برگزار و برای جامعه هدف به دو صورت توزیع سبد غذایی و برپایی سفره‌های اطعام و افطاری اجرا می‌شود.
وی بابیان اینکه در ماه مبارک رمضان سال گذشته ۱۲۰ هزار نفر در قالب غذای گرم و سبد غذایی اطعام شدند گفت: پیش‌بینی می‌شود در ماه رمضان امسال سفره افطاری، اطعام و توزیع سبد غذایی برای ۱۳۰ هزار نفر از مددجویان استان برگزار شود.
محبی اجرای طرح شفا را یکی دیگر از طرح‌های کمیته امداد در ماه رمضان دانست و افزود: حدود ۹۰ بیمار خاص و صعب‌العلاج تحت پوشش کمیته امداد هستند که در این طرح افراد نیکوکار و خیر برای ارائه کمک مالی و خدماتی به این بیماران شناسایی و جذب می‌شوند.
وی آزادسازی زندانیان نیازمند جرائم غیر عمد مالی مانند بدهکار مهریه، دیه و بدهی‌های مالی با همکاری ستاد دیه استان را از دیگر برنامه‌های این ماه دانست و ادامه داد: جمع‌آوری فطریه و کفاره روزه در اواخر این ماه آخرین طرح و برنامه رمضان امسال است.
محبی مجموع کمک‌های جمع‌آوری‌شده در ماه مبارک رمضان در سال گذشته را یک میلیارد و ۶۵۰ میلیون تومان برشمرد و افزود: از این مقدار ۶۵۰ مورد کمک نقدی و مابقی هم به‌صورت کالا و خدمات بوده است.
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی استان از هم استانی‌ها و خیران و نوع دوستان خواست کمک‌های مالی خودشان را یا به شماره‌حساب ۰۱۰۲۲۲۹۰۵۶۰۰۹ بانک صادرات و یا از طریق تلفن همراه با شماره‌گیری ستاره ۸۸۷۷ ستاره ۷۴ مربع واریز نموده و یا عدد یک را به سامانه ۳۰۰۰۳۳۳۳۷۴ ارسال کنند.
 
نام شما

آدرس ايميل شما

چرا عادل، مزدک و پیمان غایب‌اند؟

چرا عادل، مزدک و پیمان غایب‌اند؟

محرومیت من درست نیست. این اشتباه ممکن است برای هر گزارشگری رخ دهد و آن‌قدر هم بزرگ نیست....
۳۰مدير تحت تعقيب قضائی

۳۰مدير تحت تعقيب قضائی

بانک سرمایه نمونه‌ای از یک فساد کامل است که همه چیز دست به هم داده است و از بخش‌های خصوصی ...
مناظره داغ تاجزاده و زاکانی

مناظره داغ تاجزاده و زاکانی

آن زمان ما با دانشجویانی به کوی رفتیم؛ آقایان تاجزاده ، معین و شمس‌الواعظین آمدند. وضع ...