تاریخ انتشار
سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۲۴
کد مطلب : ۴۰۰۱۴۳
«بنام» می‌رود

آیا استاندار از «سهراب بنام» رضایت دارد؟

۲۴
۰
آیا استاندار از «سهراب بنام» رضایت دارد؟
کبنا ؛
آیا در شرکت شهرک‌های صنعتی ضرورت برنامه ریزی برای جذب سرمایه گذار نباید وجود داشته باشد آیا آقای بنام در دوران مدیریتشان موفق به انجام چنین مهمی شدند. صنعت این استان در ابتدای راه است و بسیاری از اقلام مصرفی روزانه مردم نیز از بیرون از استان وارد می‌شود در حالی که باید مدیریت حوزه صنعت استان کهگیلویه و بویراحمد و مدیرعامل شهرک‌های صنعتی استان به عنوان بخش مهمی از این مدیریت از حالت بخشنامه‌ای خارج شوند و با ارایه مشوق و تضمین‌های مناسب و زمینه سازی برای سرمایه گذاران داخل وبیرون از استان و حتی خارجی به این بخش نفس تازه‌ای می‌بخشید ولی امروز بعد از 5 سال از مدیریت بنام بر این مجموعه هیچ نشانه‌ای نه تنها از پیشرفت رو به جلو به نسبت سال 92 دیده نمی‌شود که گویی درب ورودی تمام شهرک‌های صنعتی استان یا بسته است و یا نیمه بسته.
طبیعی است زمین یک عنصر بسیار مهم در حوزه شهرک‌های صنعتی است وبدون اینکه زمین خریداری شود هیچ شانسی برای رشد در این بخش وجود ندارد و تاکنون امار رسمی و سند متقنی از اینکه حتی یک متر زمین به شهرک‌های صنعتی استان اضافه شده باشد وجود ندارد.
حال باید منتظر ماند و دید تدبیر آقای استاندار در این بخش چیست او که مدام بر توسعه اقتصادی و برنامه ریزی برای صادرات از استان تاکید دارد چگونه به رتق و فتق این حوزه خواهد پرداخت آیا راه حل را در رفتن بنام خواهد دید و یا خود نیز به این رکود اخت خواهد گرفت و فعلاً این سازمان را در لیست سازمان‌های مهم مورد بررسی برای خود قرار نخواهد داد.

در نشست اخیر شورای گفت‌وگوی بخش خصوصی و دولت که بحث و جدل بر روی خوشه‌ها و عملکرد آن‌ها در استان صورت گرفت همه توجهات بر روی دو کارگاه ریسندگی و بافندگی در استان جلب شد که استاندار بر روی آن دست گذاشت و محل مناقشه شد.
 استان کهگیلویه و بویراحمد یکی از استان‌های با بافت عشایری در ایران است که شغل اصلی مردمان آن از دیرباز بر پایه کشاورزی و دامداری بوده است.
از همین رو مردم استان کهگیلویه و بویراحمد و به ویژه جامعه عشایری با صنعت ریسندگی و بافندگی چندان ناآشنا نیستند.
اما با وجود زمینه‌های لازم برای توسعه این صنعت در استان کهگیلویه و بویراحمد ریسندگی و بافندگی در استان تعطیل است و سرمایه‌گذاری بر روی آن نشده است.
استاندار عملکرد خوشه دست بافته‌ها را زیر سؤال برد
چند سالی هست که بحث خوشه‌های صنعتی در کشور و استان مطرح شده که متولی آن شرکت شهرک‌های صنعتی به عنوان متولی صنایع کوچک است.
خوشه دست بافته‌ها در میان همه خوشه‌های صنعتی بیشتر مورد توجه قرار گرفته هر چند که با گزارشی که در نشست اخیر شورای گفت‌وگوی بخش خصوصی و دولت داده شد معلوم گردید که در این زمینه هم کار آن چنانی صورت نگرفته است.
در نشست اخیر شورای گفت‌وگوی بخش خصوصی و دولت که بحث و جدل بر روی خوشه‌ها و عملکرد آن‌ها در استان صورت گرفت همه توجهات بر روی دو کارگاه ریسندگی و بافندگی در استان جلب شد که استاندار بر روی آن دست گذاشت و محل مناقشه شد.
سرنوشت 2 کارخانه‌ تعطیل شده که مسؤولان به فکر آن‌ها نبودند
در این نشست که استاندار کهگیلویه و بویراحمد عملکرد شرکت شهرک‌های صنعتی را در بحث خوشه‌ها زیر سؤال برد یکی از مواردی که از سوی شخص اول اجرایی استان دستور پی‌گیری آن داده شد همین تنها 2 کارخانه ریسندگی و بافندگی بود.
مسؤول یکی از این واحدها در منطقه سرآب‌تاوه یاسوج با بیان اینکه خط تولید ریسندگی داریم و و یک واحد شست‌وشو هم داشتیم اظهار کرد: از سال 69 کار خود را در استان آغاز کردیم.
حسینی افزود: تا سال 83 این واحد ریسندگی در یاسوج فعال بود ولی از سال 83 به علت معارضات محلی که با تبانی منابع طبیعی صورت گرفته بود ما را مجبور به تعطیلی واحد تولیدی کردند.
سرانجام آن 11 کارگر مظلوم
وی افزود: سرانجام با دوندگی‌های زیاد 10 ساله در سال 96 رفع معضل کردیم و در این 10 سال تعداد 11 نفر کارگر که سه نفر آقا و 8 نفر خانم بودند کار خود را از دست دادند.
حسینی با بیان اینکه الان 15 سال است که از بازار کار دور هستیم افزود: قرار شد ما را برای فعالیت مجدد به سازمان صنایع کوچک معرفی کنند و اکنون نیز مصمم هستیم که پس از ظرفیت‌سنجی کار خود را آغاز کنیم.
مدیر کارگاه ریسندگی در سراب‌تاوه یاسوج خاطرنشان کرد: در این 11 سال کسی سراغ ما نیامد در روزگاری که یک پای ما منابع طبیعی بود و یک پای دیگرمان در دادگاه و 11 کارگر از کار بیکار شده بودند.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد که هم در زمینه عملکرد نه چندان خوب در بحث خوشه‌ها و همچنین عملکرد ضعیف در خصوص تعطیلی این دو واحد تولیدی به خشم آمده بود اظهار کرد: اگر امروز ما این واحدها را بررسی نمی‌کردیم تا 300 سال دیگر شماها به دنبال آن‌ها نمی‌رفتید که مشکلات این واحدهای تولیدی را برطرف کنید.

به گزارش کبنا، علی محمد احمدی استاندار کهگیلویه و بویراحمد این روزها نشان داده که فعال شدن واحدهای تولیدی برای او خیلی مهم‌تر از هر چیز دیگری است، احمدی می‌داند با فعال کردن این واحدها تولید کالای ایرانی، اشتغال جوانان و رونق اقتصادی شکل می‌گیرد. و باید ببینم که آیا او با سهراب بنام مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان کنار می‌آید و یا خیر؟
نام شما

آدرس ايميل شما

Iran, Islamic Republic of
درود بر مهندس سهراب بنام. ايشون جايگاهش بالاتر از اين حرفاست.
همشهري
Iran, Islamic Republic of
خدا كنه استاندار زودتر اين معضل رو تو شركت شهركهاي صنعتي حل كنه و بقيه رو هم نجات بده
مطلع
Iran, Islamic Republic of
هر آدم عاقلي سري به شهركهاي صنعتي گچساران بزند بيشتر با ده كوره اي كه بيشتر به مخروبه شباهت دارد تا شهرك صنعتي و بجاي ابادي روز به روز نابودتر و فرسوده تر ميشود و معلوم نيست آقايان چه كاره اند
گچساران
Iran, Islamic Republic of
واقعا مهندس بنام از خود استاندار قوی تر است.
جناب استاندار که فقط خرف میزند . هیچ عملی نداشته نا به حال
پروانه
Iran, Islamic Republic of
بنام باید مدیرکل راه وشهرسازی باشد نه این اداره فسقلی
تقی
Iran, Islamic Republic of
شما /که رضایت دارد؟
Iran, Islamic Republic of
ما جوانان بیکارهستیم متاسفانه مدیریت شهرکهای صنعتی ضعیف است
بنام هیچ گونه تغییری دزشهرکهای صنعتی رخ نداده است از استاندا ر استدعا داریم مدیر توانمتدی برای شهرکهای صنعتی انتخاب کنند
صنعت گر
Iran, Islamic Republic of
صنعت معدن رو عوض کنید
شبوته
Iran, Islamic Republic of
مالی نیس..شهرکها رو به نابودی رفته..اسمش مونده فقط .دریغ از جذب یک سرمایه گذار....فقط به /دوستانشان فکر میکنند
منصف
Iran, Islamic Republic of
شرکت شهرک های صنعتی در این مدت که مهندس بنام به عنوان مدیرعامل بودند، به وظایف ذاتی خود به خوبی عمل کرد...هر کسی که ایشون را بشناسه و کمی انصاف داشته باشی میدونه که جایگاه ایشان خیلی بالاتر از این حرفاست...و هر کسی هم نباید بیاد در مورد ادارات تخصصی مطلب بزنه و
اگر واقعا قصد نقد دارین ..علمی و مستند نقد بشن ، نه هر کس منافعش به خطر افتاد از روی حب و بغض دست به تخریب مدیران اصلاح طلب بزنه
Iran, Islamic Republic of
بنام مدیری ضعیف است مدت کوتاهی که اراک بود هم بخاطرعنلکرد ضعیفش سریع برکنارش کردند
Iran, Islamic Republic of
بنام فقط. جمع کردن است ومدیر توانمتدی نیست
کارکنان شهرک صنعتی
Iran, Islamic Republic of
بنام در سطح کارشناس اداره خوب است نه مدیر کل
همکار
Iran, Islamic Republic of
بنام..ا خوب اسن نه مدیرعامل شهرکهای صنعتی
Iran, Islamic Republic of
من خودم اصلاح طلبم بنام چند دوره با موحد بود
.. است واصلاح طلب واقعی..
کارگر
Iran, Islamic Republic of
من خودم کارگر شهرکهای صنعتی هستم از زمان تصدی مدیریت ایشان شهرکهای صنعتی تغییر خاصی بوجود نیامد
Iran, Islamic Republic of
نیروی تحصیل کرده درمقطع دکتری رشته مهندسی صنایع در استان وجود دارد چرابنام بامدرک لیسانس وغیرمرتبط مدیرکل باشد ازاستاتدارخواهشمندیم نیروی متخصص بکار بگیرند
کارمند دلسوز
Iran, Islamic Republic of
آقای پروانه شما یا خیلی بیخبرید یا سوادتون درحد اظهار نظر کردن تو این مسائل کم هست...آخه یه آمار و اطلاع از شرکت شهرکهای صنعتی بگیرید بعد اظهار نظر کنید. ..شرکت شهرکها یه شرکت دولتی هست با هزار قانون و بخشنامه و چم و خم یه اداره فسقلی نیست از نظر شما....آقای بنام اگه خیلی کار بلد بود این شرکت به قول شما فسقلی رو جمع میکرد نه اداره کل راه رو به این بزرگی....سازمان های نظارتی بالادستی میدونن که اقای بنام چه برسر این شرکت که نیاورد بیایید و ببینید ما کارمند خود شرکت هستیم میبینیم و مستند اظهار نظر میکنیم نه غیر کارشناسی و مغرضانه مثل شما
همکار
Iran, Islamic Republic of
اقای استاندار اگر یه سری به شهرکهای صنعتی بزنی می بینی که چطور هر سوله فقط یک نگهبان با یک سگ دارد تقریبا 50 درصد از این شهرکها شده انبار کاه وانبار عمده فروشان خبری از تولید نیست این اقای بنام هم هیچ موفقیتی تا الان نداشته تو10 سال اگر می توانست تا الان چاره انیشی می کرد زودتری عوضش کنید ایده ایشان دنبال ایجاد شهرک جدید وخرید ااراضی است؟؟؟؟؟؟
احمد
Iran, Islamic Republic of
سلام، صنعت، معدن وتجارت که اینهمه مهمه و مدیری که از زمان دولت احمدی نژاد بوده، دیگه چه خلاقیتی میتونه بعد از سالها داشته باشه؟!!
استانداری
United States
آقایانی که در اینجا ادعا می کنند ایشون خوب بوده
بیایند بگویند عملکرد بنام کجا مثبت بوده
.
حضور سرمایه گذار جدید و توانمند .
خوشه صنعتی .
رضایت پرسنل اداری .
.شرکت به و دولت به پیمانکاران
جذب سرکت های دانش بنیان و انکوباتور و راه اندازی عملی مرکز کسب و کار.
نارضایتی مجموعه صنایع از ایشون
و.......
روح مردگی حاکم بر شهرکهای صنعتی
عملکرد ضعیف در نوسازی اراک

آقای بنام آدم مودب ولی مدیر اجرایی نیستن
آرزوی توفیق برای ایشون ولی نه در جاهای اجرایی

جالبه او وقت ایشون ادعا میکنه خوب بودم
و خودش رو با سواد تر از همه میدونه
ایشالا زود عزل بشه تا صنعت استان هوایی تازه تنفس کنه

وضعیت آقای دیودیده بدتر از ایشون هست
Iran, Islamic Republic of
ا.. چی .کلا تعطیله
حق گو
Iran, Islamic Republic of
نیرو و . که فقط به فکر ...شهرکها ..گارگاه ها بسته...سرمایه گذار .
کارگر
United States
با عرض سلام و ادب
بنده قصد هیچگونه توهین ویا تهمت نسبت به ایشان ندارم
ولی اطلاعات پیرامون و مستند حاکی از این است که طی دو سال اخیر. در شرکت حاضر میشود شرکت .د برای نمونه شرکت پیمانکاری برادران . تمامی پروژه ها را طی این مدت برنده شده و در مواردی هم با. حقوق به .عزل شده پرداخت میشود.
کجاست دیوان محاسبات؟
کجاست بازرسی؟
کجاست....
شرکت به.
نه صنعتگر نه کارمندان بجز چن.د از کارکرد ایشآن راضی .
گزارشی از ویدئوی جنجالی برخورد مامور پلیس با یک دختر ارشاد گشت؟!

گزارشی از ویدئوی جنجالی برخورد مامور پلیس با یک دختر ارشاد گشت؟!

چون تا آدم نداند که قضیه چگونه بوده اظهار نظر کردن برایم مشکل است. شما ببینید چند روز ...
بزرگان جهانگیری را برگرداندند

بزرگان جهانگیری را برگرداندند

هر چند روزنامه آرمان به این مهم پرداخته بود و در گزارش«جهانگیری برود می‌ماند» نشان داده ...
سرزنش ترامپ توسط رسانه‌های معتبر آمریکایی و اروپایی

سرزنش ترامپ توسط رسانه‌های معتبر آمریکایی و اروپایی

ایران در اوضاع اقتصادی بدی قرار دارد. تحریم‌ها تاثیر بسزایی بر آن‌ها داشته است. ما تحریم‌های ...