تاریخ انتشار
جمعه ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۲۴
کد مطلب : ۴۰۰۰۶۲
سخنگوی اورژانس خبر داد

 وقوع ۶۹۵ مورد مسمومیت و 8 فوتی بر اثر استفاده از قارچ‌های سمی

۰
 وقوع ۶۹۵ مورد مسمومیت و 8 فوتی بر اثر استفاده از قارچ‌های سمی
کبنا ؛سخنگوی اورژانس کشور گفت: در حال حاضر 9 استان درگیر مسمومیت با قارچ‌های خودرو هستند.
 
مجتبی خالدی از افزایش شمار مسمومین با مصرف قارچ‌های خودرو در طبیعت در ۹ استان کشور تا دیروز خبر داد و گفت: کل مسمومین ۶۹۵ نفر اعلام شده‌اند که از این تعداد ۴۹۶ نفر تحت در مان قرار گرفته و پس از طی مراحل درمانی از بیمارستان مرخص شده‌اند.
خالدی با اعلام اینکه تا کنون ۱۹۱ نفر به دلیل مصرف قارچ‌های خودرو در بیماستان بستری هستند و مراحل درمانی خود را طی می‌کنند افزود: متاسفانه آمار فوتی‌ها به ۸ نفر افزایش پیدا کرده است.
استان کرمانشاه با ۲۸۶ مسموم و ۷ نفر فوتی و استان لرستان با ۱۵۴ نفر مسموم و یک نفر فوتی بیشترین میزان آسیب بر اثر استفاده از قارچ‌های سمی خودرو در طبیعت را داشته‌اند.
در استان‌های کردستان، آذربایجان غربی، زنجان، ایلام، کهگیلویه و بویراحمد، قزوین و چهارمحال و بختیاری نیز مواردی از این نوع مسمومیت گزارش شده است که بیشتر افراد درمان و ترخیص شده‌اند.
گفتنی است، سازمان محیط زیست هم با اشاره به اینکه شناسایی و تشخیص قارچ خوراکی از قارچ سمی بسیار مشکل است و تنها افراد متخصص و با تجربه، توانایی تفکیک بین این قارچ‌ها را دارند، اعلام کرده بود: از طریق ویژگی‌های ظاهری، بو و رنگ قارچ نمی‌توان به طور قطعی سمی و غیرسمی بودن آن را تشخیص داد و کوچکترین‌اشتباهی در تشخیص ممکن است منجر به مرگ یا آسیب‌های جدی به کبد و سایر اعضای بدن شود، لذا توصیه می‌شود افراد غیر متخصص در این زمینه، به هیچ وجه از قارچ‌های خودرو استفاده نکنند.
نام شما

آدرس ايميل شما

گذر از شورای سیاستگذاری به پارلمان اصلاحات

گذر از شورای سیاستگذاری به پارلمان اصلاحات

اظهارنظرهای متفاوتی که از سوی برخی چهره‌های اصلاح‌طلب در مورد نقش و جایگاه پارلمان اصلاحات ...
گزينه انتحاري!

گزينه انتحاري!

محمد علي ابطحي، رييس دفتر رييس دولت اصلاحات و از افرادي كه براي تمام جريانات و افراد ...
جهانگيري مي‌ماند يا مي‌رود؟

جهانگيري مي‌ماند يا مي‌رود؟

واقعیت اين است که ما در دولت یازدهم در دستیابی به اهدافمان موفق بودیم. توانستیم ثبات ...