تاریخ انتشار
پنجشنبه ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۰۹
کد مطلب : ۴۰۰۰۲۳
 متن ارسالی

آقای استاندار: چو دَر یابید دُر یابید

محمد جاودان خرد 
۰
آقای استاندار: چو دَر یابید دُر یابید
کبنا ؛ متن ارسالی


 با آب شدن یخچال‌های قطبی و گرم شدن کره‌ی زمین تعادل آب و هوایی به هم خورده است و  بحرانی خشکسالی برای کشور ما که در نیمه خشک زمین واقع است زنگ خطر را برای ما به وجود آورده  و خشکسالی دامنی امن برای طفلی بی رحم ومخوف به نام زلزله شده است. استان ما بعد از گیلان دومین استان پر بارش کشور است. همین عامل باعث شده که استان ما یکی از استان‌های پر آب کشور - اما روی کاغذ-  قلمداد گردد. به دلایل کوهستانی بودن استان و وضعیت توپوگرافی  جهت شیب رودخانه‌های استان به طرف دیگر استان‌های همجوار، متاسفانه کمترین استفاده از این موهبت خدادادی نصیب مردم استان کهگیلویه و بویراحمد نمی‌گردد. تنها تخریب و شستشوی زمین‌های زراعی، تخریب باغ‌ها و کشاورزی مردم، ایجاد درّه‌ها با شیب‌های  تند و ناموزون وخشکسالی های پی در پی که مادر و گهواره‌ی زلزله‌ی مخوفی است -که این روزها آسایش را از مردم این استان گرفته- همه میراث بارندگی‌های سیل آسای  بهاری برای مردم زجر کشیده و مظلومی است که این درد افزون بر سایر محرومیت‌ها و عقب ماندگی‌ها  بر گُرده‌ی آنان سنگینی می‌کند.

 اگرحتی نیم نگاهی- به اقتصاد مقاومتی و تکیه بر سرمایه‌های خودمان داشته باشیم، در   می‌یابیم که یکی از راههای تحقق این شعار ایجاد سد بر روی این رودخانه‌ها و آبشارهایی است که در فصل بهار به علت نداشتن مهار در بالادست، باعث تخریب و ویرانی و در تابستان و پاییز خشکسالی، فروکش کردن منابع زیر زمینی، بحران و گاهی نزاع‌های طایفه‌ای را دامن می زند.
 روستای دلی بهرام بیگی به علت داشتن آبشاری زیبا- اما فصلی-  یکی از مناطقی است که نیاز مبرم به احداث سد دارد تا از رهاورد این سد به‌ علاوه‌ی زمین‌های پایین دست که می‌تواند تا روستای ده شیخ را آبیاری نماید؛ دشت سقاوه، شهرک صنعتی سقاوه و کار خانه‌ی سیمان مارگون نیز می‌توانند از این سد منتفع گردند. کما اینکه گردشگری رونق می‌گیرد و تولید به چند ده برابر می‌رسد بیکاری ریشه کن شده و جوانانی که به علت نداشتن شغل، روستا را ترک کرده و در شهرها آرزوی شغلی کاذب را دارند مهاجرت معکوسی به روستا خواهند داشت؛ این می‌شود یک تیر و صد نشان...

 در سال‌های گذشته چندین بار کارشناسانی از تهران و یاسوج  به روستا آمده و محل را کارشناسی کرده و نقشه‌ی تهیه شده را بازخوانی کردند و تایید کردند که مشکل فنی برای احداث طرح‌های تامین آب از جمله احداث بندها و یا طرح‌های تغذیه مصنوعی وجود ندارد تنها نیاز به تخصیص اعتبار جهت شروع کار می‌باشد.
در خرداد ماه پارسال آقای زارعی نماینده‌ی محترم مردم در مجلس شورای اسلامی هنگام بازدید از روستا قول مساعد دادند که هر وقت دولت محترم عملیات اجرایی سد را شروع کند دو میلیارد تومان از اعتبار آنرا شخصاً تهیه می‌نمایم. که این دلگرمی را جهت شروع کار برای دولتی‌ها افزایش می‌دهد.
جناب آقای دکتر احمدی: نیک می دانید دستی که کمک می‌کند، از دستانی که برای دعا بالا می‌روند مقدس‌تر است.
جناب آقای استاندار: با عنایت به اراده‌ی راسخ وعزم جزم جنابعالی مبنی برخدمت بی منت و تلاش برای توسعه و مقاوم سازی اقتصاد استان؛ خاضعانه تقاضا می‌شود با سفر به روستا و دیدار با مردم این دیار تدبیری اندیشه شود تا هر چه سریعتر اجرای این سد در دستور کار قرار گیرد. «منتظر حظور سبز جنابعالی در روستای توریستی بهرام بیگی می‌باشیم».
ذکر خیرتان در خیل خوبان فراموش مباد.
 
 ------------------------------------
محمد جاودان خرد 
از مردم روستای بهرام بیگی
نام شما

آدرس ايميل شما