تاریخ انتشار
دوشنبه ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۴۲
کد مطلب : ۳۳۷۴۴۱

مقایسه مدیران «احمدی» و مدیران نمایندگان / بگذاریم استاندار کار خودش را بکند

۰
کبنا ؛متن ارسالی
 
تودیع و معارفه مدیران همیشه کلاس درس بزرگی برای مدیران اجرایی استان کهگیلویه و بویراحمد است، کلاس درسی که نشان می‌دهد یک مدیر آیا ظرفیت مدیریت را داشته است یا نه، مدیرکلی که زمین و زمان را برای عزلش متهم می‌کند یعنی کمی اضافه هم مدیریت کرده است.
در تودیع و معارفه مدیرکل حفاظت محیط زیست استان، اسدالله هاشمی برای اینکه نشان دهد با نماینده بویراحمد و دنا اختلافات جدی دارد، شروع به تعریف و تمجید از فعالیت‌های محیط زیستی رقیب نماینده می‌کند که اتفاقاً هیچ سابقه محیط زیستی هم ندارد و در عوض چندین جوان که سمن‌های محیط زیستی با هزینه شخصی به راه انداخته‌اند، ناامید می‌شوند. آقای هاشمی به جای اینکه از عملکردش بگوید، سعی می‌کند که جو تودیع و معارفه را به حاشیه براند و نشان دهد که در عرصه مدیریت با سیاست مدیریتی بیگانه بوده است.
اگر یک بررسی بر روی تودیع و معارفه‌های اخیر در استان داشته باشیم تا بدانیم که سیستم نماینده سالاری چه مدیرانی را به ما تحمیل کرده که نمونه آن در بالا گذشت و همین مقدمه کافی است تا با قیاس مدیرانی که استاندار آورده است با مدیران فعلی، متوجه شویم که یک مدیر تراز بالا باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد.
احمد عریان: پرفسور احمد عریان، رئیس دانشگاه یاسوج که با نظر استاندار کهگیلویه و بویراحمد منصوب شد و از مدیران منسوب به وی است. عریان موی سپید به قول خودش مویش را در مدیریت نهادهای آکادمیک سفید کرده است در همین مدت کوتاه حضورش در استان به حواشی پیرامونی دانشگاه یاسوج پایان داد و در واقع ناجی بزرگ‌ترین نهاد علمی استان بود.
پرفسور عریان به آرامی و بدون غوغاسالاری معمول مشغول ساماندهی نیروهای به اصطلاح فله ای و طایفه ای است که در دانشگاه به کار گرفته شده و جنب و جوش و تحرک خاصی هم به دانشگاه یاسوج داده است پیش بینی می‌شود که در آینده ای کوتاه این استاد باتجربه تحولی عظیم در حوزه دانشگاهی در استان ایجاد کند.
عزیز فیلی: از میان معاونت‌های استانداری، احمدی ترجیح داد که معاونت عمرانی را به یک شخص باتجربه و کارکشته بسپارد بر این اساس عزیز فیلی با کوله باری از تجربه از وزارت تا معاونت عمرانی استان‌های بزرگ‌تر پای به کهگیلویه و بویراحمد نهاد.
تا پیش از آمدن فیلی، معاونت عمرانی یک معاون پشت میز نشین و اصطلاحاً دکوری بود و حوزه‌های عمرانی جز با نظر استاندار پیش نمی‌رفت که اغلب استاندار هم سالی یکی دو بازدید نمایشی از پروژه‌های عمرانی داشت و مشتی حرف‌های تکراری اما پس از فیلی این معاونت قدرت و ارج یافت. فیلی شخصاً از پروژه‌های عمرانی و حتی اقتصادی بازدید می‌کند و براساس تجربه و سابقه کاری زمینه فعال شدن بسیاری از آن‌ها را فراهم کرده است.
فیلی این روزها شهر به شهر می‌گردد و از پروژه‌ها بازدید می‌کند و در آینده ای نه چندان دور توسعه راهسازی در استان را شاهد خواهیم بود که حتی می‌توان از آن به عنوان انقلاب عرصه راه در استان یاد کرد.
مدیران بانکی: استاندار کهگیلویه و بویراحمد پس از اولین روزهای کاریش درد عدم رونق تولید در استان را تشخیص داد و نسخه ای جامع برای آن پیچید که اولین داروی این نسخه تغییر نظر بانک‌ها نسبت به صنعت و واحدهای تولیدی بود. تعدادی از مدیران بانکی استان تغییر کردند و امروز شاهدیم که کمترین مشکل بین بانک‌ها و واحدهای تولیدی وجود دارد و به نوعی عزمی جدی در بین بانک‌ها برای پرداخت تسهیلات و یا تقسیط مجدد تسهیلات واحدهای تولیدی در استان وجود دارد.
مدیران منتسب به استاندار نشان داده‌اند که در فرصت اندک و با اعتبارات محدود هم می‌توان کارهای بزرگ کرد- نمونه‌اش زیلایی- اما مشکل اصلی در استان مدیران منتسب به نمایندگان مجلس هستند که رخوت و سستی در آن‌ها و توجیه عدم وجود اعتبارات کافی این استان را به تعطیلی کشانده بود به نظر می‌رسد استاندار با آوردن گزینه‌های کاربلد یک تحرک خوبی به استان داده است پس باید یکبار برای همیشه دور مدیرانی که ظرفیت مدیریت ندارند را خط بکشیم تا توسعه یافته شویم.
------------------------------
کوروش رستم زاده
نام شما

آدرس ايميل شما

نگرانی از اتهام‌زنی، اصلاح طلبان را در موضعی انفعالی قرارداد

نگرانی از اتهام‌زنی، اصلاح طلبان را در موضعی انفعالی قرارداد

برخلاف تصور، این وضعیت فشارها را به اصلاح طلبان بیشتر و اصلاح‌طلبان را به بازی محدود ...
راي به تماشای اعدام

راي به تماشای اعدام

در نهایت باید گفت که طرح ممنوعیت نحوه اجرای احکام اعدام، قطع عضو و نقص عضو در ملأعام ...
دانشجو مي‌ميرد سخن تكراري نمي‌پذيرد

دانشجو مي‌ميرد سخن تكراري نمي‌پذيرد

شخص رييس دولت امروز و زماني كه براي قشر فرهيخته كشور سخن مي‌گويد و در چشمان آن‌ها نگاه ...