تاریخ انتشار
شنبه ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۰۰:۰۹
کد مطلب : ۳۳۶۹۶۶

جهان‌بین: برپایی اردوگاه اسکان موقت در روستاها/ چادر به صورت شخصی در اختیار افراد قرار نمی‌‌گیرد

۲
۰
کبنا ؛مدیرعامل جمعیت هلال احمر کهگیلویه و بویراحمد گفت: جمعیت هلال احمر استان به صورت قطعی چادر اسکان در اختیار منازل مسکونی غیرقابل سکونت قرار می‌دهد، و همچنین در صورت درخواست برپایی چادر اسکان در روستاها به صورت اردوگاهی برای آن‌ها برپا خواهیم کرد.
سید امان‌الله جهان‌بین در گفت‌وگو با خبرنگار کبنا، اظهار کرد: جمعیت هلال احمر استان تعدادی از روستاهای اطراف یاسوج همچون گنجه‌ای کهنه را ارزیابی کرده، و تعدادی تخته چادر در اختیار آن‌ها قرار گرفته است.
جهان‌بین افزود: به دهیاران و بخشداران اعلام شد، که به جمعیت هلال احمر شهرستان بویراحمد مراجعه کنند، و در صورتی که منزل مشکونی دچار مشکل و غیرقابل سکونت باشد، اسکان اضطراری برای آن روستا برپا می‌شود، اما مردم در دهیاری و بخشداری‌ها جهت اسکان اضطراری استقبال نمی‌کنند، که باید به جمعیت هلال احمر شهرستان بویراحمد مراجعه شود.
وی بیان داشت: چادر اسکان به صورت انفرادی در اختیار افراد قرار نمی‌گیرد، که اسکان فقط به صورت اردوگاهی است، و هر روستایی که دچار مشکل جدی باشد بر مبنای ارزیابی‌ها، تشخیص و استانداردهای جمعیت هلال احمر استان و همچنین منزل مسکونی غیرقابل سکونت در آن روستا اردوگاه برپا می‌شود.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اظهار داشت: جمعیت هلال احمر استان در حال ارزیابی است، که از منازل مسکونی بازدید می‌کند و منازلی که به تشخیص جمعیت هلال احمر شهرستان غیرقابل سکونت هستند به صورت قطعی چادر در اختیار آن‌ها قرار می‌دهیم.
وی با بیان اینکه با توجه به اینکه از سوی برخی از دهیاری‌ها گزارشاتی به جمعیت هلال احمر شهرستان و استان ارسال شد، گفت: برخی از دهیاری‌ها از آن خانواری که آسیب‌دیده و آن خانواری که آسیب‌ندیده به طور کلی همه را اشاره می‌کنند و به دستگاه‌های خدمات‌رسان اعلام می‌کنند، متاسفانه وقتی جمعیت هلال احمر به منازل مسکونی گزارش شده مراجعه می‌کنند، می‌بینند که گزارش‌های آن روستا خیلی متفاوت است، که باید طبق استانداردهایی تشخیص آن منزل مسکونی غیرقابل سکونت باشد، که این عملکرد سازمان را سخت می‌کند.
جهان بین با بیان اینکه در صورتی که به سازمان هلال احمر اعلام شود، کارشناسان این سازمان به محل حادثه اعزام می‌شود، افزود: در صورتی که نیاز باشد، جمعیت هلال احمر استان به صورت قطعی با خونسردی چادر اسکان در اختیار منازل غیرقابل سکونت قرار می‌دهد، و همچنین در صورت درخواست برپایی چادر اسکان در روستاها به صورت اردوگاهی برای آن‌ها برپا خواهیم کرد، اما چادر به صورت انفرادی در اختیار کسی قرار نمی‌دهیم.
وی تصریح کرد: هر فردی که دارای مشکل مسکن است، به جمعیت هلال احمر شهرستان بویراحمد مراجعه کند.
نام شما

آدرس ايميل شما

صدرا
Iran, Islamic Republic of
خجالت چادر در اختیار منفوذین قرار میگیرد .
تتتتتتتت
Iran, Islamic Republic of
سلام خدمت همه هموطنان عزیزم علی الخصوص مردم استان کهگیلیویه و بویراحمد .با توجه باینکه یکی از مولفه های یک کشور جمعیت (نفوس)آن می باشد .که بدون وجود آن امکان نامگذاری یک کشور غیر ممکن است .
تنها شجاعت و غیرت مردم استان ما بود که در سال ۱۳۴۲ یک استان مستقل بوجود آورد .
مردم استان ما بودند که در جنگ تحمیلی با توجه به جمعیت استان بیشترین شرکت کننده در جنگ ۸ سال دفاع مقدس را داشته است .
همین مردم ما بودند که دینشان را به انقلاب و کشور ادا کردند .بیشترین شهید و جانباز را تقدیم آرمان های انقلاب کردند .
حالا ؟ همین مردمی که بیشترین سهم مشارکت در فعالیتهای سیاسی را داشته اند ،برای مسئولان استان ارزشی ندارند و مسئولان برای مردم ارزشی قایل نیستند و در این شرایط بحرانی که بارش نعمت الهی(باران) از یک طرف و تهدید زلزلزله پیش بینی نشده از طرف دیگر ،جان مردم را به خطر میاندازد .
همین مردم ،شایستگی و لیاقت دریافت یک چادر ناقابل را از طرف دولت ندارند .
نگرانی از اتهام‌زنی، اصلاح طلبان را در موضعی انفعالی قرارداد

نگرانی از اتهام‌زنی، اصلاح طلبان را در موضعی انفعالی قرارداد

برخلاف تصور، این وضعیت فشارها را به اصلاح طلبان بیشتر و اصلاح‌طلبان را به بازی محدود ...
راي به تماشای اعدام

راي به تماشای اعدام

در نهایت باید گفت که طرح ممنوعیت نحوه اجرای احکام اعدام، قطع عضو و نقص عضو در ملأعام ...
دانشجو مي‌ميرد سخن تكراري نمي‌پذيرد

دانشجو مي‌ميرد سخن تكراري نمي‌پذيرد

شخص رييس دولت امروز و زماني كه براي قشر فرهيخته كشور سخن مي‌گويد و در چشمان آن‌ها نگاه ...