تاریخ انتشار
شنبه ۲۵ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۵۴
کد مطلب : ۳۳۰۸۰۹

با متخلفین آب باید برخورد شود / لزوم تصمیمات کارشناسی در خصوص مقابله با بحران کم‌آبی

۸
۰
کبنا ؛به مناسبت آغاز سال جدید رئیس و کارکنان اداره آب فاضلاب روستایی شهرستان باشت با امام جمعه این شهر دیدار کردند.
در این دیدار که به منظور ارائه عملکرد و برنامه‌های پیش روی اداره آب و فاضلاب روستایی شهرستان باشت و همچنین استفاده از نصایح امام جمعه باشت برگزار شد، امین محمدی رئیس اداره آب فاضلاب روستایی این شهرستان گفت: این اداره دارای ۶ کارمند قراردادی و ۲ نفر نیروی پیمانی است که ۷۵ روستا از ۱۲۵ روستای شهرستان تحت پوشش مستقیم این نیروها قرار دارد.
وی تعداد مشترکین مجاز خانگی را ۳۵۰۰ خانوار اعلام کرد و افزود: خوشبختانه این شهرستان در زمینه انشعابات غیرمجاز نسبت به سایر شهرستان‌ها از آمار کمی برخوردار است.
محمدی در ادامه به برخی از پروژه‌های اجرایی این اداره در سال ۹۶ و ۹۷ اشااره کرد و گفت: در سال گذشته با حمایت بنیاد برکت چندین طرح آبرسانی با اعتباری بالغ بر ۸ میلیارد تومان در قالب ۴ پروژه بزرگ اجرا شده که امید است تعدادی از این طرح‌ها تا پایان اردیبهشت ماه ۹۷ به اتمام برسد.
وی افزود: پروژه آبرسانی برغون – گروس با اعتباری بالغ بر ۱ میلیارد و ششصد میلیون تومان، پروژه آبرسانی تل میرزا شامل ۱۷ روستا با اعتباری بالغ بر ۱ میلیارد تومان، پروژه آبرسانی تلمیزی با اعتبار ۳۵۰ میلیون تومان که خط انتقال آن به اتمام رسیده و کنتور گذاریان شروع شده است، پروژه آبرسانی تلخاب – به یدک با اعتباری بالغ بر ۱ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان که کارهای مطالعاتی آن انجام شده و امید است طی ۲ ساله به اتمام برسد، از جمله مهمترین پروژه‌های این اداره در باشت خواهد بود.
رئیس اداره آب فاضلاب روستایی باشت از مشخص شدن پیمانکار پروژه خان احمد با اعتبار بالغ بر ۲ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان نیز خبر داد و گفت: این پروژه در روزهای آینده شروع به کار خواهد شد.
محمدی تعویض مخازن و شبکه ۸۰ درصد در حوزه روستاها را عملکرد مهم این اداره عنوان کردو ادامه داد: موضوع مهم این روزها بحران کم آبی است.
وی هزینه برداشت هر متر مکعب را ۱۵۰۰ تومان اعلام کرد و افزود: از این مبلغ تنها ۳۴۶ تومان درآمد داریم که این هزینه بدون هزینه‌های جانبی مانند آبدار و.. است.
رئیس اداره آب فاضلاب روستایی باشت در ادامه به برخی از مشکلات این اداره اشاره کرد و گفت: به دلیل کمبود نیرو و عدم نیروی اتفاقات همکاران ما مجبورند کلیه خدمات را بر دوش کشیده و این امر موجب فرسودگی نیروها در ارائه خدمت خواهد شد.
محمدی نبود ساختمان اداری مناسب را از دیگر مشکلات دانست و ادامه داد: به دلیل نداشتم ساختمان مستقل مجبور به اجاره مکان‌های غیراستاندارد برای انجام خدمت هستیم.
وی نسبت به ضعف اجرای قانون در مورد قطع انشعابات غیرقانونی در برخی روستاها گلایه کرد و خواستار جلسه‌ای برای رفع این مشکل شد.
رئیس اداره آب فاضلاب روستایی باشت همچنین با ارائه عملکرد از خدماترسانی این اداره در ایام نوروز توسط عوامل خود قدردانی کرد.
حجت الاسلام عبودی امام جمعه باشت نیز در این دیدار با قدردانی از زحمات نیروهای آب و فاضلاب روستایی، قول مساعدت و همکاری در زمینه برگزاری جلسه فوری با فرماندار و مراجع قضایی جهت برخورد با مشترکین انشعبات غیرمجاز را داد و افزود: بال توجه به در پیش بودن فصل گرما و بحران کم آبی در این شهرستان، تریبون نماز جمعه نیز در اختیار این اداره برای بیان توصیه‌ها و هشدارها خواهد بود.
وی کار در اداراتی مانند آب و فاضلاب روستایی را بسیار طاقت فرسا دانست و با اشاره به خدمات صورت گرفته بعد از انقلاب، ابراز داشت: امروزه به واسطه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران آب آشامیدنی در روستاها در دسترس مردم قرار گرفته است.
حجت الاسلام عبودی با بیان اینکه توقعات از این اداره بالا رفته، ادامه داد: مردم ما لایق این امکانات هستند اما توقعات باید به اندازه امکانات، تجهیزات و اعتبارات باشد.
وی با اشاره به گستردگی کار اداره آب و فاضلاب روستایی، بیان داشت: علیرغم این گستردگی، خدمات آب و فاضلاب قابل تقدیر است و در مورد مشکلات مطرح شده نیز نیازمند برگزاری جلسه خواهد بود.
امام جمعه باشت در پایان تصریح کرد: بدون برگزاری جلسه و اتخاذ تصمیمات مناسب در زمینه مشکلات، این مشکلات حل نمی‌شود باید در خصوص صرفه جویی در مصرف اب مردم را راهنمایی و با متخلفین نیز قاطعانه برخورد شود.
 
 
 

------------------------------
خبرنگار فتح الله پوران پور
نام شما

آدرس ايميل شما

باشت
Iran, Islamic Republic of
ایگوم دامت و خدا مه نیو بی خیابان شهدا مغازه داشت ... کی رفت سر کار کی مسوول وابی ....تاااااااااجگردوووووون گورت من دلم
سی سخت
Iran, Islamic Republic of
عکس یادگاری
روستایی
Iran, Islamic Republic of
اینجانب از زحمت آقای محمدی و کارکنان زحمتکش و همیشه پای کار اداره آب و فاضلاب روستایی باشت کمال تقدیر و تشکر را دارم... انصافا آقای محمدی مدیری خوش اخلاق و مردم داری می باشد .. اینجانب از طرف همه ساکنین روستا های شهرستان باشت از ایشان راضی هستیم وخسته نباشی خدمت آنها دارم
روستایی
Iran, Islamic Republic of
احسن بر مدیر خوش اخلاق و مردم دار و خستگی ناپذیر آقای مهندس محمدی... انصافا در مدت ایشان تحول بزرگی در سطح آبرسانی روستاهای باشت بوجود امده
دولیاری
Iran, Islamic Republic of
اخ وبخت باشت که .
ایلم باوی
Iran, Islamic Republic of
درود بر آقای مهندس محمدی مدیر سخت کوش و بزرگوار آب وفاضلاب روستایی شهرستان باشت-----
گچساران
Iran, Islamic Republic of
lمدیران باشتی هم بلدند فقط عکس یادگاری بگیرند ولی حرفهای امام جمعه را گوش نمی دهند...باید با حضور در نماز جمعه مدیران شهرستان باشت نسبت به انقلابی بودن و انقلابی ماندن خودشان را اثبات کنند
مسافر
Iran, Islamic Republic of
درود بر مهندس محمدی مدیریت جوان و خوش اخلاق و پر انرژی اب وفاصلاب روستایی شهرستان باشت ... خسته نباشی
سریال پرطرفدار «ستایش» این بار همه را شگفت زده می‌کند

سریال پرطرفدار «ستایش» این بار همه را شگفت زده می‌کند

برای من نقش یک روحانی تجربه ای جدید بود و ترجیح دادم با توجه به اهمیت و جایگاهی که روحانیت ...
۷ نوع غذا که نباید برای ناهار مصرف کنید

۷ نوع غذا که نباید برای ناهار مصرف کنید

وعده غذایی ناهار به دلیل اهمیتی که دارد جزو 3 وعده مهم غذایی قرار گرفته است پس استفاده ...
کرباسچی: پیشنهاد دادم نوه امام از «امیرانتظام» دلجویی کند اما متاسفانه این اتفاق هرگز رخ نداد

کرباسچی: پیشنهاد دادم نوه امام از «امیرانتظام» دلجویی کند اما متاسفانه این اتفاق هرگز رخ نداد

کرباسچی در روزنامه سازندگی نوشت : برای نوه حضرت امام پیغامی فرستادم و از ایشان خواستم ...