تاریخ انتشار
پنجشنبه ۲ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۳۵
کد مطلب : ۳۲۷۲۷۷

عیدی که تاجگردون و «حاج عدل» رقم زدند

۵
۰
کبنا ؛سامان شفایی
یَا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُوا أَوْفُوا بِالْعُقُودِ
استیضاح یکی از ساز وکارهای سیاسی مورد استفاده در سیاست داخلی کشورها و به طور مشخص عرصه مناسبات دو قوه مقننه و مجریه است. استیضاح فرصتی مناسب برای بیان کمبودخدمات وعقیم ماندن برنامه‌های دولت درسطح کلان ومنطقه ای واستانی است. موقعیتی است که هم دولت وهم مجلس محترم نابسامانیهاراببینندووظایف مشترک خودرابرای بسامان دادن امورواکاوی نمایند. دراستیضاح هم شنیدن مشکلات وهم پرداختن به عمق مشکلات برای مردم ودولت مفیدفایده می‌باشد.
استیضاح دیروزاگرچه ماسید اماکارنمایندگان محترم مردم شریف کهگیلویه بزرگ وگچساران کاری بس بزگ وسترگ بود.
استیضاح دیروزبازی برد- بردی بود که هم به نفع مردم استان بود وهم به نفع دولت محترم.
جناب آقای دکتر تاجگردون فردی از خانواده شهدا با آن هم توانمندی‌ها و پتانسل‌های به فعلیت رسیده‌اش درمدیرت خردوکلان ومهندس هاشمی پورشخصیتی ازتبارایثارگری وجانبازی وکوله باری ازمدیریت های اجرائی و عمرانی و مهمتر از همه حس همدردی ومهربانی مادرزادی‌شان روزی تاریخی وگزاف نگفته‌ام اگربنگارم حماسی درتاریخ ایل ودیارمان رقم زدند.
نطق انتقادی، اعتراضی این دوبزگوار به دو دلیل مهم و اساسی است.
اول دولت محترم- اینکه کمبودها و حوادث متعددی رادر زمینه های اقتصادی، عمرانی، اشتغال و کشاورزی استان ما تجربه کرد و می کند هم مردم و هم نمایندگان ما همیشه با توجه به خصلت مهربانی و مهمان نوازی وازباب گفتگوخواهان حل مشکلات بوده اندوهستند. چه بسیار مقامات و وزیران به استان سفر کردند و مشکلات را دیدند اما زیرساختها هنوز به اتمام نرسیده اندپس جادارداین حق رادرقالب استیضاح و با فریاد رسا به گوس مدیران و وزرا برسانیم.
دوم اینکه مجلس به فرمایش بنیانگذارکبیر انقلاب عصاره وچکیده ملت است. ورهبرفرزانه انقلاب در دیدار نمایندگان فرمودند: (نمایندگی در مجلس، حضور در عرصه خدمتگزاری به مردم است. این توفیق بزرگ را عطیه‌ای الهی بدانید و خداوند را بر آن شکر گزارید و به شرط الزامی آن که غفلت نورزیدن از وظیفه خدمتگزاری است پایبند بمانید. مجلس را حقیقتاً، و نه تنها در زبان، خانه مردم بدانید.) جنابان هاشمی و تاجگردون ۲۲ اسفند ۹۶ به احسن وجه از پشت تریبون ملت به خوبی ازخون فرزندانمان درحادثه ای تی آر و دغداران حادثه جاده سرحد و سوق و باشت دفاع کردند و امان ازبیکاری وحقوق کارگران رافریاد.
هم استانی‌های عزیز، نخبگان سیاسی اگرچه این استیضاح با لابی‌های سیاسی وحزبی عقیم ماند. اما نمایندگان ما تلنگرزدندوازحقوق حقه مادفاع کردند. بیاید انگ و بر چسب‌های ملاحظه کاری واماواگرهای سیاسی به راین حرکت شجاعانه سیاسی واجتماعی نزنیم وبه واقع ۲۲ اسفند ۹۶ رادرآستانه بهار طبیعت عیدوفاق ایل وتبارمان درعرصه سیاسی درتقویم استانمان ثبت وضبط کنیم.
 
نام شما

آدرس ايميل شما

Iran, Islamic Republic of
به وجود دکتر تاجگردون افتخار می کنیم ونگذاریم در گیر و دارهای سیاسی و ایلی و منطقه بندی از شان ومنزلت ایشان کاسته شود..شهروند چرامی
بویراحمد
Iran, Islamic Republic of
باسلام اولا درودبرهردونماینده ولی اضاف کردن حقوق کارگران ربطی به نمایندههاندارداین سیاست بازی هاوباتفکرمردم بازی کردن را بگذارید کنار
همشهری
Iran, Islamic Republic of
حرف.
همسایه
Iran, Islamic Republic of
آقای شفایی در هیچ دوره از زمان نمیشود عدل را با تاجگردون مقایسه کرد
کابنگرو
Iran, Islamic Republic of
احسنتو
آوار پوتین بر سر ترامپ

آوار پوتین بر سر ترامپ

ترامپ رهاورد بزرگی را برای آمریکایی‌ها به ارمغان آورده باشد؛ امری که در صورت عدم تحقق ...
بازگشت‌ نوری‌ها به سیاست

بازگشت‌ نوری‌ها به سیاست

ناطق نوری در این برهه دایره سخنان خود را در دو حوزه تعیین کرده است. یکی جلوگیری از اتهام ...
سریال پرطرفدار «ستایش» این بار همه را شگفت زده می‌کند

سریال پرطرفدار «ستایش» این بار همه را شگفت زده می‌کند

برای من نقش یک روحانی تجربه ای جدید بود و ترجیح دادم با توجه به اهمیت و جایگاهی که روحانیت ...