تاریخ انتشار
سه شنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۱۸
کد مطلب : ۳۲۵۱۵۹

فلکیان: سینمای جوان در دهدشت افتتاح خواهد شد / دهبانی: ارتقاء جشنواره فیلم کوتاه از منطقه‌ای به ملی

۰
کبنا ؛آیین اختتامیه جشنواره منطقه ای فیلم کوتاه کهگیلویه با حضور مسولان کشوری و استانی در سالن شهید آوینی دهدشت برگزار شد.در این آیین به گفتگو با معاونت امور استان ها سینمای جوان کشور طیبه فلکیان و دیگر مسولان نشستیم که در زیر می خوانید.
معاونت امور استان ها سینمای جوان کشور در گفت‌وگو با کبنا اظهار کرد: تبریک می‌گوییم به کهگیلویه  و شهر تاریخی دهدشت برای میزبانی نخستین جشنواره منطقه ای فیلم کوتاه کهگیلویه با موضوع آسیب های اجتماعی محوریت «اعتیاد- خشونت» و جای قدردانی از رییس اداره فرهنگ و ارشاد کهگیلویه است که سنگ تمام در برگزاری این جشنواره گذاشتند.

طیبه فلکیان عنوان کرد: فیلم سازان جوان و هیئت اجرایی جشنواره با استقبال و علاقه  خود به  فیلم و سینما نشان دادند که می توانند آسیب های اجتماعی را با زبان هنر به تصویر بکشند و راه کارهای مقابله با این آسیب های اجتماعی را به مردم و مسولان نشان دهند.
فلکیان با بیان اینکه پیگیری‌ها و تلاش های رئیس فرهنگ و ارشاد کهگیلویه برای برگزاری این جشنواره قابل تقدیر است تصریح کرد:بدون شک اگر دیگر مسولان شهرستان  از ایشان و جوانان خوش ذوق و هنرمند شهرستان حمایت کنند روزی خواهید رسید که دیگر شاهد آسیب های اجتماعی با این گستردگی در شهرستان خود نخواهید بود.
وی ادامه داد: برگزاری چنین جشنواره ها یی با گستره منطقه ای فرصت مناسبی است برای نشان دادن توانمندی ها و مناطق گردشگری  شهرستان به مهمانان که بدون شک می توانند سفیران خوبی برای شهر تاریخی دهدشت باشند.
معاونت امور استان ها سینمای جوان کشور در پایان مطرح کرد:یکی از نیاز های امروز کهگیلویه سینمای جوان است که  طی بازدیدها و دیدار هایی با جوانان هنرمند شهرستان  صورت گرفت و شاهد علاقه مندی آن ها به سینما و فیلم بودم، با فراهم شدن زیر ساخت های مناسب سینمای جوان در کهگیلویه افتتاح خواهد شد.
 
جشنواره منطقه ای فیلم کوتاه کهگیلویه، تبادل فرهنگی 
مدیر کل اداره فرهنگ و ارشاد استان کهگیلویه و بویر احمد در گفتگو با کبنا اظهار کرد:سطح برگزاری نخستین جشنواره منطقه ای فیلم کوتاه کهگیلویه با رای داوران و قضاوت هنرمندان سطح قابل قبولی بود.

رضا دهبانی پور عنوان کرد: اگر نبود زحمات اداره فرهنگ و ارشاد کهگیلویه و حمایت های فرماندار کهگیلویه بدون شک این رخداد مهم هنری  صورت نمی گرفت که جای بسی تقدیر است.
دهبانی پور با بیان اینکه با توجه به اهمیت موضوع آسیب های اجتماعی که جامعه مارا تهدید می کند تصریح کرد: برگزاری چنین جشنواره‌هایی و استفاده از زبان هنر که بهترین زبان برای انتقال مفاهیم است می‌تواند عمق معضلات  اجتماعی را به تصویر بکشد و را های مقابله با آن را نیز نشان دهد.
وی افزود: جشنواره منطقه ای فیلم کوتاه را در تقویم اجرایی  ارشاد کهگیلویه خواهیم داشت و با توجه به اهمیت موضوع  تلاش می کنیم این جشنواره از سطح منطقه ای به سطح ملی تبدیل شود.
دهبانی پور در پایان مطرح کرد: بر اساس تفاهم های صورت گرفت، سینمای جوان در کهگیلویه نیز با فراهم شدن زیر ساخت ها افتتاح خواهد شد.
 
ضرورت بهره بردن از زبان هنر در کاهش آسیب های اجتماعی
فرماندار کهگیلویه در گفتگو با کبنا اظهار کرد: در راستای اهداف شورای فرعی مبارزه با مواد مخدر در سطح شهرستان، اعضای شورا به توافق رسیدند که با ایده ای نو و بهره گرفتن از زبان گویای هنر و سینما  در جهت آگاهی بخشی جوانان از آسیب های اجتماعی به ویژه اعتیاد بهره ببرند و با این آسیب های اجتماعی  مبارزه کنندکه اداره فرهنگ و ارشاد کهگیلویه دبیری جشنواره فیلم کوتاه آسیب های اجتماعی با محوریت« اعتیاد – خشونت» را پذیرفت.

علی پوزش عنوان کرد:با توجه به اهمیت موضوع می توان با  بهره بردن از زبان هنر و سینما که جوانان و علاقه مندان زیادی را جذب می کند،معضلات اجتماعی  و راه های مقابله با آن را به جوانان و جامعه گوشزد کنیم.
امیدواریم برگزاری این جشنواره در تقویم اجرایی ارشاد کهگیلویه قرار گیرد تا شاهد کاهش چشمگیر آسیب های اجتماعی در سطح شهرستان خود باشیم.
 
نام شما

آدرس ايميل شما

وقتی داشت لباسش را عوض می کرد پنهانی از او عکس گرفتم

وقتی داشت لباسش را عوض می کرد پنهانی از او عکس گرفتم

سرگرد هادى شرکا در تشریح این خبر گفت: در پى مراجعه مادرى به همراه دختر نوجوان خود به ...
نشست زمین و انفجار در قم تلفات نداشت

نشست زمین و انفجار در قم تلفات نداشت

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قم گفت: در حادثه ای که صبح امروز در میدان ...
اعترافات تکان‌‌دهنده یک داعشی ایرانی بعد از دستگیری/ کسی با داعش بحث می کرد، سرش را می‌بریدند!

اعترافات تکان‌‌دهنده یک داعشی ایرانی بعد از دستگیری/ کسی با داعش بحث می کرد، سرش را می‌بریدند!

صحبت‌های یک داعشی که به قول خودش مسیری اشتباه را انتخاب کرده می‌تواند نمونه‌ای برای جوانان ...