تاریخ انتشار
دوشنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۵۱
کد مطلب : ۳۲۵۰۱۸

اخلاق اکسیر اعظم

۸
۰
کبنا ؛متن ارسالی
 
" ..... َلَایجْرِمَنَّکمْ شَنَآن ُقَوْمٍ عَلَی أَلَّا تَعْدِلُوا اعْدِلُواهُوَأَقْرَبُ لِلتَّقْوَی" (قرآن کریم، سوره مائده آیه ۸)
و دشمنی با گروهی شمارا وادار نسازد که عدالت نورزید، دادگری پیشه سازید که این به تقوا (پرواپیشگی) نزدیک‌تر است.
کاش در دهکده عشق فراوانی بود/ توی بازار صداقت، کمی ارزانی بود

دین مبین اسلام از سه بخش اعتقادات، عبادیات و اخلاقیات تشکیل شده است در این دین اخلاق، فضایل و ملکات اخلاقی از جایگاه رفیع، منیع و بالا و والایی برخوردار است، در دین ما از اخلاق به‌عنوان فقه اکبر یاد شده و علمای علم اخلاق آنرا اکسیر اعظم نامیده‌اند ما مفتخریم که در مکتبی نشو ونما نموده‌ایم که کتاب آسمانیش در سوره حجرات که مفسرین آنرا به سوره اخلاق و آداب تعبیر نموده‌اند مارا به آموزه‌های بلند اخلاقی از جمله پرهیز از تمسخر دیگران، اجتناب از غیبت، خودداری از سوء ظن نسبت به دیگران، دوری از تجسس و منهیات دیگری رهنمون می‌سازد. بنده باورم بر این است که اگر ما بتوانیم به دستورات خداوند در این سوره عمل نماییم آن اتوپیا، آرمان شهر، ناکجا آباد و مدینه فاضله‌ای که درآرزوهای خود به دنبال آن هستیم عملاً تحقق پیدا خواهد کرد. ما مباهات می‌کنیم که پیرو مکتبی هستیم که در آن حرمت مؤمن از کعبه بالاتر بوده و «عرضُ المٌؤمن کالدمه» می‌باشد و در روایات ما آمده است که «اٌلمؤمنُ مُلٌجَم» بردهان مؤمن لجام زده شده است، و شخص با ایمان هر طور که خواست نمی‌تواند زبان خود را بچرخاند و سخن بگوید. ما افتخار می‌کنیم که پیرو دینی هستیم که بر تارک تعلیمات پیامبرش «انی بعثتُ لاتمم مکارم الاخلاق» می‌درخشد و پیامبر عظیم الشانش هدف از بعثت و برانگیختن خود را تکمیل و تممیم مکارم اخلاقی می‌داند و به زیور «انک لعی خُلق عظیم» متحلی وآراسته است. ما مفتخریم که در مکتبی پرورش یافته‌ایم که از جامعیت لازم برخوردار بوده و همه زمانی و همه مکانی است و برای همه زمانها و مکانها و اعصار و قرون برنامه دارد و حتی از پرداختن به «ارش الخدش» هم فروگذاری ننموده و به همه سؤالات مقدر نیز پاسخ داده است و امّا هم وطنان، هم استانی‌ها و مخاطبین عزیز در چند روز گذشته که در جلسه مدیران کل آموزش و پرورش در استان سیستان و بلوچستان بسر می‌بردم شاهد پخش و انتشار کلیپی در فضای مجازی بودیم که احساسات همه ماها به‌ویژه فرهنگیان، دانش آموزان و خانواده‌های آن را بشدت جریحه دار نمود و به جایگاه بلند و رفیع آموزش و پرورش شدیداً بی احترامی و هتک حرمت شد که توجه خوانندگان محترم این سطور را در خصوص این کلیپ به نکات و سؤالات ذیل معطوف می‌دارد.
با مصاحبه جناب آقای مهندس سجادی دبیر اجرایی گروه مردم نهاد زیست محیطی نهضت سبز زاگرس با سایت کبنا نیوز (۱۶ /۱۲/ ۹۶)[کلیک کنید] و انتشار آن در دیگر رسانه‌ها مشخص شد که توزیع بسته‌ای از لباس‌های مختلف در یکی از مدارس منطقه محروم سیلاب کلوار از بخش مارگون توسط این گروه صورت گرفته و هیچگونه ارتباطی با آموزش و پرورش و مدیر کل آن نداشته است. اگر چه از زحمات این تشکل و سایر گروههای خیریه درکمک به نیازمندان باید تشکر کرد.
این کلیپ در سطح بسیار وسیعی درفضای مجازی و درگروه های مختلف در داخل استان، کشور و خارج از کشور منتشر گردید و با آبروی آموزش و پرورش استان و نهایتاً نظام مقدس جمهوری اسلامی حتی در سطح دنیا بازی شد.
این کلیپ و محتویات آن و نوع معرکه گیری درآن بیانگر اوج بی اخلاقی، نشر اکاذیب، تشویش اذهان عمومی و اضرار به افراد حقیقی و حقوقی بود.
توزیع بسته البسه مورد اشاره در این کلیپ مربوط به اسفند ماه سال ۹۵ بوده و بر اساس اطلاعات به دست آمده این کلیپ در همان موقع تهیه شده اما چرا الان در فضای مجازی منتشر شده است؟
کارگردان و یا کارگردانان تهیه این کلیپ و آمرین و عاملین پخش آن دنبال چه چیزی بوده‌اند و چه اهدافی را دنبال می‌نمایند؟
در این چند روزه تعداد زیادی از فرهنگیان، خانواده‌ها، سایر اقشار مردم و رسانه‌ها خواهان پیگیری این موضوع از طریق پلیس فتا و محاکم و مراجع قضایی بوده و هستند که قطعاً توسط آموزش و پرورش این کار انجام خواهد شد.
باید آسیب شناسی شود که چرا کاربران فضای مجازی ما بدون بررسی و تحقیق و پالایش اخبار و اطلاعات و رسیدن به صحت و یا سقم یک موضوع علیرغم تأکیدات دینی ما که «و لا تقف ما لیسَ َلک به علمٌ» به سرعت نسبت به انتشار اینگونه کلیپ‌ها اقدام می‌نمایند و اصولاً چرا فضای مجازی ما باید به این صورت یله و رها باشد؟ ومتولی نظارت به راین فضا و نحوه فعالیت در این فضا کیست؟
افرادی که در این فضا آسیب معنوی می‌بینند و به حیثیت و آبروی آنها به دروغ خدشه وارد می‌شود چگونه باید از آنها اعاده حیثیت شود؟
چرا برخی اینگونه در جامعه بی اخلاقی و بی تقوایی را ساری و جاری می‌کنند؟
۱۰-آیا افراد مسلمان می تواننداز هر ابزاری برای رسیدن به مقاصد خود استفاده کنند و آیا ماکیا و لیزیم دینی در جامعه اسلامی ما پسندیده است و محلی از اعراب دارد؟
در پایان امیدوارم که همه ماها با زیست مؤمنانه و عمل به اوامر و نواهی الهی بتوانیم در تقیّد و التزام عملی به دستورات حضرت حق و اصلاح رفتارهای ناصواب خود بکوشیم بنده از همه سایت‌ها و رسانه‌هایی که اخلاق حرفه‌ای خود را رعایت نموده و دررد این حرکت ناشایست و غیر اخلاقی قلم زدند صمیمانه و صادقانه تقدیر و تشکر می‌نمایم.
اقوام روزگار به اخلاق زنده‌اند قومی -که گشت فاقد اخلاق مردنی است.
انشاء الله که با پیگیری پلیس فتا و دستگاه قضایی عوامل پشت پرده این کلیپ شناسایی تا حقایق برای مردم فهیم و قدرشناس بیشتر روشن شود و از افراد حقیقی و حقوقی که در این کلیپ موجب هتک حرمت قرار گرفته‌اند اعاده حیثیت شود.
 
هادی زارع پور
مدیر کل آموزش و پرورش استان کهگیلویه و بویراحمد
۱۹ /۱۲ /۹۶
نام شما

آدرس ايميل شما

باشت.گشین
Iran, Islamic Republic of
حاج زارع پور انسان باشخصیت و فوق العاده مومنی هستند که درد فقرا رو خوب میدونن.
هر انسان عاقلی فیلم را ببینه میفهمه که این کار ایشون نیست و نخواهد بود.
اون معلم محترم! خودشم .... دراوردند که متاسفانه وجهه معلم را زیر سوال بردن.
آب شیرین
Iran, Islamic Republic of
درودبرآقای حاج زارع مردزحمت کش پاک نهاد ومردمی آقاحسادت وتنگ نظری عامل این کارهاست خداباشماست
محمد عباسي
Iran, Islamic Republic of
درود بر حاج زارع پور با اخلاق
فرهنگي
Iran, Islamic Republic of
اقای زارع پور برای همه شناخته شده اند و بس
بوير احمد
Iran, Islamic Republic of
درود بر حاج زارع پور عزیز
رضا
Iran, Islamic Republic of
بهتر است که مدیرکل آموزش پرورش استان ازسمت خود کنار بکشد . پستها که ارثی نیستند .. ایشان مدیریت خوبی نداشتنددراین چند سال
مشایخ گلبهار
Iran, Islamic Republic of
الحق آقای زارع پور مدیری مردمی ؛ متواضع ؛ اخلاق مدار؛ بی ریا ؛ مومن به تمام معناست واین حرکت شنیع وزشت بی احترامی به نظام وجامعه فرهنگیان می باشد انشاءاله عوامل ومسببان آن شناسایی ومطابق قانون برخورد شود.
باوي
Iran, Islamic Republic of
حاج زارع پور مرد با ایمان و با اخلاق باوی
وقتی داشت لباسش را عوض می کرد پنهانی از او عکس گرفتم

وقتی داشت لباسش را عوض می کرد پنهانی از او عکس گرفتم

سرگرد هادى شرکا در تشریح این خبر گفت: در پى مراجعه مادرى به همراه دختر نوجوان خود به ...
نشست زمین و انفجار در قم تلفات نداشت

نشست زمین و انفجار در قم تلفات نداشت

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قم گفت: در حادثه ای که صبح امروز در میدان ...
اعترافات تکان‌‌دهنده یک داعشی ایرانی بعد از دستگیری/ کسی با داعش بحث می کرد، سرش را می‌بریدند!

اعترافات تکان‌‌دهنده یک داعشی ایرانی بعد از دستگیری/ کسی با داعش بحث می کرد، سرش را می‌بریدند!

صحبت‌های یک داعشی که به قول خودش مسیری اشتباه را انتخاب کرده می‌تواند نمونه‌ای برای جوانان ...