تاریخ انتشار
دوشنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۰۶:۲۴
کد مطلب : ۳۲۴۸۱۱

قبل از «آخوندی» باید استاندار و سه نماینده کهگیلویه و بویراحمد بازخواست شوند

۱۵
۰
کبنا ؛ 
متن ارسالی
سقوط پرواز تهران-یاسوج فعلاً یکی از حوادث غمبار در ۹۶ پرحادثه بود که موج عظیمی از همدردی ملی را ایجاد کرد. اولین حادثه از این دست نبود و متاسفانه آخری هم نخواهد بود و هیچ امیدی هم به بهبودی اوضاع و عدم تکرار این اتفاقات با این سیاستها و سبک مدیریت هم نیست. البته مردم در حد وسع خود همراهی خوبی در این حادثه با خانواده‌های مصیبت دیده داشتند اما بهانه نوشتن این مطلب سوءاستفاده مداوم در سطوح مختلف مدیریتی و حتی گروه‌ها و محفل‌های سیاسی است که برازنده‌ترین عنوانش همان لاشخوری سیاسی است. به طوریکه به هنگام چنین حوادث و اتفاقات ناخوشایندی که همبستگی عاطفی عمیق و خالصانه‌ای در بین مردم ایجاد می‌شود متاسفانه مدیریت بحران تبدیل به مدیریت خودنمایی تبلیغات و سواستفاده های سیاسی و یا بالا بردن آمار عملکردی نداشته‌شان است که تبدیل به سنتی مدیریتی شده است.

خیلی‌ها با وجود قصور در وظایف اداری خود و اینکه هنوز بعد از دو هفته یک گزارش درست و حسابی به مردم نداده‌اند چون اساساً کاری از پیش نبرده‌اند مدام به میان خبرنگاران می‌آیند و جوری حرف می‌زنند که انگار یک عملیات بزرگ و بی نظیر را با موفقیت به سرانجام رسانده‌اند. بی مدیریتی در مجموعه استانداری و به‌ویژه شخص استاندار و معاون عمرانی ایشان و مدیرکل بحران موج می‌زند و این سه از ارائه یک گزارش کار ساده هم تاکنون عاجز بوده‌اند و معلوم نیست به چه کاری مشغولند و این همه بودجه‌ی تخصیص داده شده و امکانات و تجهیزاتی که به استان آمده مانند لباس‌های گران قیمت کوهنوردی آیا در جای درست توزیع می‌شود یا خیر!

اگر قرار است اینهمه ضعف و انفعال در مدیریت یک حادثه وجود داشته باشد پس اساساً ستاد بحران برای چیست اینهمه بودجه چرا به چنین ستادی اختصاص داده می‌شود و چرا باید مدیرکل این ستاد حقوق بیشتری از سایر قسمت‌های استانداری دریافت کند؟ ذکر این موارد یک فرصت جدا می‌طلبد و البته هیچ امیدی هم برای بهبود وجود نخواهد داشت اما بازگو نکردنش قطعاً این عارضه مزمن عمیقتر خواهد کرد. این استاندار نه اولین از این مدل است و نه آخرین ما هم قصد نداریم همه تقصیرات را بر گردن وی بندازیم بلکه بر این باوریم همه از تهران استان از مدیران و مسوولین گرفته تا ما مردمان عادی در عادی شدن چنین سوانحی مقصر هستیم و بر این باورم که هیاهوی نمایندگان هم استانی در موضوع استیضاح وزرا برای التیام دردهای مردم نبود و حل مشکلات بنیادی حوزه حمل و نقل نبوده که بیشتر یک شوی مضحک برای خودنمایی و مدیریت عاطفی این سانحه در راستای منافع شخصی و گروهی بوده تا گروه گروه بر اساس همان مرزبندی‌های مبتذل جا افتاده‌ی منطقه‌ای در زیر پتو و با گوشی‌های لمسی و اسم‌های مستعار به جان هم بیفتند که فلان نماینده بی‌عرضه و معامله‌گر است چون نامه استیضاح را امضا نکرد و این گروه به آن یکی هم حمله کنند که هر چه دارد از دنا دارد و الان هم دنبال تسویه حساب منطقه‌ای است. اگر قرار بر استیضاح کسی باشد به نطر من قبل از آخوندی و ربیعی باید نمایندگان استان کهگیلویه و بویراحمد در مجلس و مدیران بازخواست شوند همان سه نماینده‌ای که هر سه روابط خوبی و گاهاً خانوادگی با پیمانکاران جاده‌ها دارند و حتی نماینده کهگیلویه و بهمئی که صدای فریادش علیه وزیر راه گوش عالم را کرده است خود پیمانکار جاده‌ای بوده است که مدام شاهد تصادف و کشتن شدن تعدادی هستیم. کاش هاشمی پور توضیح می‌داد چرا با انهمه بودجه وضعیت این جاده این گونه است و بعد به فکر استیضاح وزیر می‌افتاد.
سایر سیاسیون هم فقط چشمشان به دهان اربابان تهران نشین بود که آنها چه می‌کنند و چه تصمیم می‌گیرند و گوشی‌ها آماده تا کاروان فاتحه خوانی راه بیندازند و با همان کت و شلوارهای اتو کشیده به این خانه و آن خانه روند.

جمعی از آنها هم در تهران در جلوی مسجد نور مراسم گرامی داشت صرفاً دنبال ژست‌های آنچنانی و دنبال لحظه‌ای تا شاید در لحظه عبور لاریجانی یا محمود صادقی در آن پشت زمینه عکس بیفتند و به همان عکس هم به عنوان یک مدرک از سیاسی بودن خود در تاریخ بنازند.
کسانی که با لابی و روابط محفلی عضو هلدینگ های اقتصادی شده‌اند و بعد هم در تلگرام و اینستا علیه فساد صحبت می‌کنند. گروهی از همین هلدینگ نشین ها زحمت کشیند و جهت عرض تسلیت به یاسوج آمدند و البته کاش روشن می‌شد با بلیت شخصی امدند و یا با پول و بودجه بالای موسساتشان. بعد هم شروع به مصاحبه کردند که باید فلان کرد و بهمان ولی گویی از یاد برده‌اند که خود هم روزی مدیر بودند در همین استان و اگر تقصیری است یکی از مقصرین اصلی خودشان هستند.
حکایت رسانه‌ها مشابه همین وضع است برخی هستند که البته بسیار انگشت شمارند دغدغه دارند وشبانه روز در پی خبرند اما برخی هم فقط دنبال عکس گرفتن از دوستان و مدیران و ارسال لینک این عکس‌ها در گروه‌های مجازی هستند و رسانه‌های ما هم شده است عکس یادگاری مدیران و کامنت‌های فدایت شوم و قربانت شوم.
گذر زمان زوایای این حادثه را نیز بیشتر روشن خواهد کرد..
 
----------------
حسن‌پور
نام شما

آدرس ايميل شما

دانشجو
Iran, Islamic Republic of
درود برشما
سهراب
Iran, Islamic Republic of
و کاش می نوشتی

قبل از همه رسانه های تشویش ساز در عقب ماندگی استان چه نقشی دارند
کریمی
Iran, Islamic Republic of
ای بابا معلوم نیست چه نوشته ......
بیکار
سلام ضمن خسته نباشید به شما که این مطلب را نوشتید اولا نماینده گچساران و باشت بوجه برای استان میاره بعد بعضی ها میگن اقای لاریجانی و بالاییها پیگیری کنید بگید از کجا این بوجه میاد بعد اگه بوجه نیاره میگید کار نمیکنه ما اخرش نفهمیدیم باید حرف کی را گوش کنیم
سادات
Iran, Islamic Republic of
بیکاری با این متن نوشتنت
بويراحمدي
Iran, Islamic Republic of
احسنت. بسیار زیبا نوشتی و واقعا باید تاسف خورد به حال مسئولین این استان. از بالا تا پایین. البته خود کرده را تدبیر نیست.
رها
Iran, Islamic Republic of
خدا به فریاد ما برس .. صادر میکنن و ......
ح.س
Iran, Islamic Republic of
البته مقصر اصلی دولت و دولتمردان و نمایندگان پیشین هستند که یک قدم اساسی برا تامین زیرساختهای استان و شهرستان انجام ندادند.
بررسی کنید که در ۸ سال جناب احمدی نژاد برا این استان چه کاری نجام دادند؟
نماینده بویراحمد و دنا در ۸ سال حضورش در مجلس چه کار اساسی انجام دادند؟
دوره های استاندار بودن امثال اقای حسینی و صابری ... چه گلی بر سر استان زده شد؟
گچساران
Iran, Islamic Republic of
اگر برای یکبار این نمایندگان بازخواست می شدند که کار شما عزل ونصب نیست بلکه قانون گذاری است همه کارها از روی ضابطه درست می شد
یاسوج
Iran, Islamic Republic of
کدوم استاندار . اگر خادمی منظورته که درسته احمدی تازه از راه رسیده .
سربدار
نویسنده ی محترم خواهش دارم شما پیشنهاد بدین نماینده ها چ کاری انجام بدن ..... بعد تا امثال این حرف و حدیث ها هست وحدت هم برقرار نیست و همین مختصر کار ها هم برا استان انجام نمیگیره....
دانشگاه علمی کاربردی
Austria
معاون آموزشی و پژوهشی دانشگاه علمی کاربردی استان منصوب شد
طی حکمی از سوی دکتر ظریفی رئیس دانشگاه علمی کاربردی استان، داوود موسویان بعنوان معاون آموزشی و پژوهشی دانشگاه علمی کاربردی استان کهگیلویه و بویراحمد منصوب شد.
اقای ظریفی از مدیران اصولگرا و حامی رئیسی در انتخابات ریاست جمهوری می باشد که بالغ بر شش سال است که رئیس این واحد استانی را در اختیار دارد.
داوود موسویان نیز رئیس قبلی جهاد دانشگاهی استان در دوران احمدی نژاد بوده است.
عادل
Iran, Islamic Republic of
درود بر شما الحق ....حق گفتی
Iran, Islamic Republic of
زیاد حرص نخورید دوران مدیریت شما هم روزی فرا می رسد ببینیم شما چگونه مدیریت می کنید
ابوذر محمدی نیا
Iran, Islamic Republic of
درود بر نماینده شجاع کهگیلویه و بهمئی
سربلند باشی سردار
وقتی داشت لباسش را عوض می کرد پنهانی از او عکس گرفتم

وقتی داشت لباسش را عوض می کرد پنهانی از او عکس گرفتم

سرگرد هادى شرکا در تشریح این خبر گفت: در پى مراجعه مادرى به همراه دختر نوجوان خود به ...
نشست زمین و انفجار در قم تلفات نداشت

نشست زمین و انفجار در قم تلفات نداشت

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قم گفت: در حادثه ای که صبح امروز در میدان ...
اعترافات تکان‌‌دهنده یک داعشی ایرانی بعد از دستگیری/ کسی با داعش بحث می کرد، سرش را می‌بریدند!

اعترافات تکان‌‌دهنده یک داعشی ایرانی بعد از دستگیری/ کسی با داعش بحث می کرد، سرش را می‌بریدند!

صحبت‌های یک داعشی که به قول خودش مسیری اشتباه را انتخاب کرده می‌تواند نمونه‌ای برای جوانان ...