تاریخ انتشار
جمعه ۲۰ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۵۵
کد مطلب : ۳۱۵۱۹۸

ویژه‌برنامه‌های حوزه هنری استان به مناسبت دهه فجر انقلاب اسلامی

۰
کبنا ؛همزمان با ایام‌الله دهه فجر انقلاب اسلامی ویژه‌برنامه‌های فرهنگی و هنری از سوی حوزه هنری استان کهگیلویه و بویراحمد برگزار شد که برنامه‌های این مرکز در ششمین روز دهه فجر به شرح زیر است:
 
عصر خاطره انقلاب اسلامی در باشت برگزار شد
همزمان با ایام‌الله دهه فجر عصر خاطره انقلاب اسلامی با حضور گسترده دانش آموزان مدارس دخترانه شهر باشت به همت حوزه هنری کهگیلویه و بویراحمد و با مشارکت آموزش‌وپرورش شهرستان باشت در این شهر برگزار شد.
مدیر دفتر فرهنگ پایداری این مرکز در این باره گفت: این مراسم عصر خاطره با روایت گری سردار جلال محمدپور که دارای سابقه خدمت در تیپ المهدی، لشکر ۲۵ کربلا، تیپ امام حسن و ۲۶ سلمان و بعد از جنگ سپاه دهم نبی اکرم (ص) و جانشینی ایثارگران سپاه کشور برگزار شد.
شهربانو پاک‌نژاد افزود: مراسم در دبیرستان دخترانه فرهیختگان با حضور کل مدارس دخترانه شه باشت برگزار شد.
وی اظهار داشت: علاوه بر خاطره گویی در این مراسم اجرای گروه تئاتر و هنری از شهرستان بهمئی، شاهنامه‌خوانی اجرا شد.
گفتنی است این مراسم با حضور همه مسئولین شهرستان باشت و با برنامه‌ریزی خوب مسئولین برگزاری به بهترین شکل ممکن برگزار شد.
 
خوانش و بررسی اشعار قیصر امین پور در حوزه هنری کهگیلویه و بویراحمد
همزمان با ایام‌الله دهه فجر نشست خوانش و بررسی آثار شاعر مطرح انقلاب مرحوم دکتر قیصر امین پوربا حضور شاعران استان کهگیلویه و بویراحمد در حوزه هنری این استان برگزار شد.
سرپرست واحد آفرینش‌های این مرکز در این باره گفت: در این نشست ابتدا به تعاریف انقلاب و شعر انقلاب و شعر انقلاب اسلامی و در ادامه تحلیل پیشینه و پیش‌زمینه شکل‌گیری جریان شعر انقلاب اسلامی پرداخته شد و ویژگی‌ها و دستاوردهای جریان شعر انقلاب موردبررسی قرار گرفت.
حمید حسینیان افزود: در ادامه آثار مرحوم دکتر قیصر امین‌پور به‌عنوان نماینده شعر انقلاب اسلامی تحلیل شد که در ابتدا زندگی مرحوم قیصر امین‌پور بررسی شد و پس‌ازآن به تحلیل آثار تألیفی ایشان ازلحاظ سبک و شکل‌گیری زبان شخصی انجام گرفت.
وی اظهار داشت: ویژگی‌های شعری مرحوم قیصر ازجمله صنایع معانی و بیانی، زبان، عناصر شعری، مضامین مطرح‌شده در اشعار، قالب‌های استفاده‌شده، نوآوری‌ها و فرم و ساختار مورد ارزیابی قرار گرفتند.
گفتنی است شاعران حاضر در جلسه در ادامه به شعرخوانی پرداختند و اشعار خوانده‌شده موردنقد و بررسی قرار گرفت.
 
خلاقیت دانش آموزان دختر یاسوج در نمایشگاه نقاشی «مادرانه» بر روی دیوار رفت
نمایشگاه آثار نقاشی دانش آموزان دختر شهر یاسوج در نمایشگاهی با عنوان «مادرانه» در حوزه هنری کهگیلویه و بویراحمد افتتاح شد.
در آئین افتتاح این نمایشگاه که با حضور معاون پرورشی اداره کل آموزش‌وپرورش استان، معاون فرمانداری شهرستان بویراحمد و معلمان و دانش آموزان دبستان دخترانه پویا برگزار شد رئیس حوزه هنری بر توجه و سیاست حوزه هنری بر کشف استعدادهای جوان در مدارس تأکید کرد.
شریف اسلامی افزود: آثار ارائه شده در این نمایشگاه محصول و خروجی کارگاه یکروزه نقاشی خلاق کودک است که چندی پیش به همت واحد هنرهای تجسمی حوزه هنری در مدرسه دخترانه پویا برگزار شده بود.
وی نقاشی‌های عرضه شده در نمایشگاه را فراتر از حد انتظار خواند و خواستار حمایت جدی آموزش‌وپرورش از این هنرمندان دانش آموز برای انگیزه بخشی شد.
شایان ذکر است در این نمایشگاه تعداد ۲۳ اثر نقاشی با موضوع مادرانه و با تکنیک مواد بر روی دیوار رفته است.
نمایشگاه «مادرانه» تا ۲۵ بهمن در حوزه هنری کهیگلویه و بویراحمد در گلستان ۶ دایر خواهد بود.
نام شما

آدرس ايميل شما